Skocz do zawartości

Problem z materiałem


marcin88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Ponakładałem tekstury na model i przy renderowaniu pokazuje wszystkie z wyjątkiem 1 (wtedy renderuje część w kolorze obiektu i nie widzi tekstury). Co jest powodem ? Dodatkowo z ustawieniami vraya zatrzymuje mi się renderowanie w 1-3 etapie, i dzieje się tak gdy chce wyrenderować ten problemowy obiekt, reszta renderuje się normalnie.

 

Do tego mam takie pytanie. Czy da się nałożyć materiał na kolor tak aby wszystkie obiekty w tym kolorze od razu wyświetliły ten materiał ? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

 

e.d. jeszcze korzystając z okazji, czasem mam taki problem, że coś się "zatnie" i np w jednym oknie nie chce mi wyświetlić i przybliżyć obiektów (gdy naciskam Z to samo). Może coś nacisnąłem przez przypadek... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Może źle sformułowałem pytanie.

Mam dużo obiektów które mają ten sam kolor (np. szyby w oknach kolor niebieski) i nie przypisałem materiałów i chce teraz to zrobić i w związku z tym pytanie - da się przypisać materiał od razu pod wszystkie obiekty mające ten sam kolor???

proszę o pomoc

 

 

 

EDIT:

doszedłem z 1 problemem - miałem nałożone na siebie 3 takie same modele i max nie wykrywał tego spod spodu. ufff, jeszcze z tymi kolorami jakbyście podpowiedzieli byłoby w porządku bo nie chce mi sie dodawać oddzielnie......

pozdrawiam

Edytowane przez marcin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinujesz jak koń pod górę.

Jak importujesz obiekty z innego pliku maxa (oczywiście jeśli o maxa ci chodzi) to rób to przez file/import/merge. wtedy razem z obiektem importujesz przypisane mu materiały.

Co do "kolorów" i materiałów. Naciskasz H, segregujesz według kolorów, zaznaczasz, grupujesz, attachujesz czy cokolwiek i nakładasz materiał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie porti wiem, że te pytania to załamka (:D ) poprostu jestem przyzwyczajony mocno do microstation (cad), a tam wszystko jest na opak, a teraz uwziąłem się, że prace zrobię w maxie i troche się zawiodłem jeżeli chodzi o modelowanie architektury.

A co do kopiowania zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, a powodem problemu było to, że miałem 3 takie same modele na sobie i max zwariował ;)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności