Skocz do zawartości

Kuchnia - testy , rendery , nauka


Teddy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że to mój pierwszy post tutaj chciałem przywitać cała Społeczność max'a !

 

3d zajmuje sie od ok 2 lat... i to od świeta bardziej , bo zbytnio czasu nie ma :/ aaa że dopadła mnie grypa jak dość sporą cześć społeczeństwa : ) postanowiłem w końcu przysiąść nad renderingiem. Siedze w v'ray od tygodnia więc prosiłbym o poprawianie mojej pracy. Póki co przyczaiłem pierwsze ustawienia renderea i pomału bede tworzył modele , ale że do końca nie wiem co do czego jeszcze służy po za ustawieniami AA i Ambientem prosiłbym o podpowiedzi ! Nałożyłem 2 tekstury na podłoge i szafki by ustawić jako tako światło.

 

Max + Vray 2.0 + PS ( poprawiony kontrast i kolory )

Render na lapie - 33m43s

 

ps. dodaje inf: 2 modele z tutka z którego korzystałem by obczaić jak ustawić światło.

 

render31m.jpg[ATTACH=CONFIG]84342[/ATTACH]

Edytowane przez Teddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dfgdfgdfsasd.jpg

 

jakieś opinie , podpowiedzi ?

 

w kolorach jakośdziwnie wychodzi :/ nie da sie osobno dorenderować ściany w kolorze i w fotoshopie wkleić? jak daje że nie widzi ściany itp zapisuje w png... to nawet jak osobno dołacze w PS'ie tą sciane , ustawiając uprzednio kolory całej reszty, to i tak mam taki białe krawędzie dziwne np na belkach u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiej bardziej budowlanej strony - nie jestem pewny czy ta belka może tak być zamocowana zaraz nad oknem. Ona powinna mieć oparcie na ścianie, a Ty ją wstawiłeś w nadproże, które już zbiera niezłe obciążenia. Nadproże to jedna całość i nie można go tak przeciąć. Ten materiał na meblach jest fajny i byłby fajnym kontrastem dla białych mebli, ale wygląda tak jakbyś wziął materiał z podłogi i pomniejszony wrzucił na meble. Jeśli to pomieszczenie to jest kuchnia to brakuje zlewozmywaka, kuchenki i przede wszystkim przestrzeni roboczej, która jest bardzo ważna.

Co do typowo technicznych spraw Ci nie podpowiem, ale proporcje wygladają dobrze. Stół ma mieć około 78cm wysokości a ciąg kuchenny 85.

Edytowane przez mirass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- blat nie powinien wychodzic na szafke po lewej , najlepiej zlicowac z frontem ( lub wyciagnac o grubosc PCV - np 5mm)

- mz za duze szpary mieszy frontami szafek

- mapowanie frontow zbyt powtarzalne

- cokol lepiej zrobic jako calosc ( np jakis z alumiuniowy wysokosci 10cm )

- bump podlogi za duzy , deski tez za szerokie

- polaczenie sufitu i sciany - daje cien jakby nie byly polaczone

- konstrukcyjnie - belki powinny byc oparte pewnie na nadrpozu a nie wchodzic w okno , podnies je o jakies 30 cm od gory okna i bedzie ok

 

- oświetlales tylko vraysun czy czyms innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności