Jump to content

Oś symetri, łączenie


Flurry744

Recommended Posts

Witam,

 

Zaczynam się bawić C4D. I mam pytania:

1. Jak ustawić środek osi symetrii w jakimś obiekcie. Przykładowo bawiłem się człowiekiem, i gdy chciałem zrobić łączenia rąk z tułowiem [tworzenie szkieletu], jedna ręka była w porządku a druga była wielka. Naprawiłem to przesuwając mojego człowieka na oś Y tak że jego środek ciała był na punkcie 0 osi Y. Lecz trochę jest to niewygodne, da się to jakoś zmienić? Jakieś inne metody?

2. Chcąc połączyć mojego "człowieka" z jego szkieletem, niestety do połączenia nie dochodzi. Wg tutorialu którego sprawdzałem, jeżeli ruszam kośćmi, jego dana część ciała powinna się ruszać razem z kością podczas poruszania. Lecz do tego nie dochodzi. Dam link do tutarialu

[4:40 min]

3. Również problem mam z tym że, jak tworzę szkielet, to szkielet powstaje poza obiektem a nie w jego środku.

 

I proszę nie mówić że jeżeli dopiero zaczynam zabawę, powinienem poznać coś innego. Najwidoczniej idę pod górę, ale zaczynając od animacji i modelowania człowieka, też poznaje funkcję tego programu.

 

Pozdrawiam :cool:

Link to comment
Share on other sites

Sorry za double post, ale żeby nie robić nowego wątku znów, napisze to tutaj. Mianowicie pojawił się następny problem, mianowicie funkcja "character tool". Gdy zaznaczę obiekt do którego chce tą funkcję dodać [człowiek] i już gdy dodam, "strzałka" która się pojawia jako element tej funkcji jest bardzo mała i do tego nie jest pod obiektem tylko w [punkt zerowy osi]. Noi rozwiązaniem tego nie będzie "to przesuń ta "strzałkę", z tego co widzę i kombinuję, ta funkcja się nie łączy z moim obiektem.

Może ktoś wie co żle zrobiłem? Albo jakiś tutorial, ale taki który zrozumie. Korzystałem wcześniej z tutoariala niemieckiego i jakiegos włoskiego czy jakiegos, nie byłem wstanie zrozumieć dlatego możliwe że coś źle zrobiłem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy