Jump to content
Sign in to follow this  
okuligowski

[WIP] Lock Master - logiczna gra przeglądarkowa + Android

Recommended Posts

Cześć. Od jakiegoś czasu realizujemy z kumplami małą gierkę przygotowując się tym samym do rozpoczęcia większego projektu. Poniżej printscreen wersji do pogrania ale BEZ GRAFIKI.

 

lockmaster.jpg

 

Gierka nazywa się Lock Master. Piszemy ją w ActionScripcie. Polegać będzie na używaniu kluczy odpowiedniego koloru i w odpowiedniej kolejności aby otwierać/zamykać zamki skrzyni. Celem każdego poziomu jest otwarcie wszystkich zamków. Cała zabawa polega na połączonych kolorach (np: czerwony + niebieski = fioletowy). Do tego dochodzą jeszcze pewne drobne elementy mechaniki. Zaprogramowana jest już duża część gry (wystarczająca, żeby zagrać). Ułożyliśmy już 6 poziomów i niektóre z nich są naprawdę fajne. Nie mamy jeszcze tutoriala, a i grafika to tylko prostokąty i kółka różnych kolorów malowane na szybko we Flashu. Z tego też względu nie umieszczam jeszcze linka do pobrania bo musiałbym przy okazji dokładnie tłumaczyć zasady, które będę stopniowo odkrywane przed graczem w trakcie kilku pierwszych poziomów.

 

Wątek ten zakładam w nadziei, że znajdzie się tu jakiś grafik/artysta, który zgodzi się za umieszczenie go w Creditsach itp. namalować nam fajną grafię. Sami nie zamierzamy zarabiać na tej grze (jeżeli z reklam wpadnie trochę grosza to zapewniam, że podzielimy się równo także z grafikiem). Chodzi tutaj tylko o menu, klucze, zamki i jakieś tło pod nie. Ponieważ docelowym targetem są ludzie ze smartfonami z systemem Android, chcielibyśmy aby grafika była na wysokim poziomie bo tylko w ten sposób zdołamy przebić się przez miliony darmowych gier w Android Markecie.

 

Kwestie programistyczne i układania poziomów są już załatwione. Mamy również świetny podkład muzyczny skomponowany przez bardzo dobrego muzyka. Efekty dźwiękowe też będą załatwione. Brakuje nam tylko grafika, który namaluje nam fajny interfejs w stylu gier smartfonowych.

 

Może macie jakieś pomysły, gdzie jeszcze szukać pomocy? Tę wiadomość umieszczam też na http://forum.warsztat.gd/index.php.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy