Skocz do zawartości

Scena 3d: Panteon


Valtanis

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając forum w końcu stwierdziłęm, że warto byłoby coś napisać. Na dobry początek pokaże coś nad czym w tej chwili pracuje. Model greckiej świątyni - partenon. Narazie bez tekstur, sam model bez wnętrza i otoczenia. Załanczam narazie trzy zdjęcia w tym jedna siatka. Prosze o opinie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uroku napewno dodadzą płaskorzeźby(pojawią się w kwadratach z ciemnym tłem, które otaczają dach i w wielkim trójkącie nad wejsciem) i wielki posąg Ateny w środku. Co jeszcze się pojawi to się okaże :). A co do starożytnych greków, może lepiej będzie kiedy zamiast przechadzać będą sie modlić wokół posągu :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiec tak powiem Ci ze pomysl ????no niewiem co bedzie dalej wiesz w tym wypadku twoja tworczosc to poprostu model swiatyni ktora widac na zdjeciach discovery czy mitologi greckiej ....wiec tak jezeli wlozysz cos od siebiedo tego projektu bedzie cool ....niebadz tradycjonalista ktory zdjecia zaminia na 3D ....

chej czymaj sie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

jak nalozysz odpowiednia teksture to bedzie kamien a nie blacha jak moze sie to wydawac dachem z blach jak blacha ma metaliczny kolor a ten dach niema teksur :) chyba ta tm forum mamy gruge dekarzy :)

ja mysle abys robil cos naprawde ogrinalnego a jak nie to poros o probke rendru dachu z blachy bez tekstur :) a ksztalt ???no przecieez grecy urzywali zaokraglen w kamieniu ..chyba ze tylko mozna to uzyc na kawalku blach..:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dach napewno nie jest z blachy :). Kiedy nałoże odpowiednią teksture to nawet z daleka będzie widać że to kamień. Ale na razie zeby to wyjaśnić razem ze zdjęciem rzeźby dam jeszcze zblizenie dachu i dowiecie sie czemu to robi taki efekt :).

A co do pomysłu... z załozenia to ma przedstawiać panteon za czasów jego świetności. Robie ten model na podstawie zdjęć zrujnowanej świątyni, ci co widzeli ją kiedyś to wiedzą ze naprawde niewiele zostało :). Cała reszta jest i będzie robiona na podstawie moich wyobrażeń. Napewno to nie wymaga takiej pomysłowości jak przy twoich pracach Ramirez, ale i tak robienie tego sprawia mi przyjemność i przy okazji doskonale swój warsztat. Może następnym razem zrobie coś całkiem z mojej głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wyjdzie na to że się czepiam ale nie mogłem się powstrzymać od skrobnięcia paru uwag ;) :

 

- głowice kolumn zdecydowanie nie przy pominają tych stosowanych w greckich świątyniach, gwoli ścisłości w tej świątyni na której się wzorujesz zastosowano porządek dorycki

- metopy i tryglify ( czyli naprzemienne kafle z płasko rzeźbami i kafle z rowkami ), belkowanie i jego elementy także mocno odbiegają tych autentycznych ( na sieci jest masa zdjęć i materiałów referencyjnych które szczegółowo pokazują jak naprawdę te elementy wyglądały )

-dach był kryty dachówką ceramiczną

-ta świątynia na której się wzorujesz to paRtenon a nie paNteon

 

wiem że to tylko "wprawka" i ćwiczenie modelarskie ale te wszystkie "detale" nie są cyt. "mało istotnymi rzeczami" bo to one stanowią o istocie i pięknie klasycznej greckiej świątyni

 

to tyle mojego zrzędzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szereg cennych uwag. Nie wiedziałem że tu tylu specjalistów od greckich świątyń ale to bardzo dobrze, fachowa rada zawsze sie przyda :). Masz racje Marcoos że zamiast olewać to lepiej się przyłożyć porządnie. Narazie poprawie nazwe, a jutro wezme sie za te "mało istotne rzeczy" :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności