Skocz do zawartości

Teczka 3D: Samochody


cortes

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma co tu dużo gadać, dawno nie modelowałem trzeba się trochę poprzestawiać, poustawiać program pod siebie, żeby zwiększyć tempo prac :) maturka za miesiąc nie pomaga

 

Prius C:

1zv7a0l.jpg

352htvl.jpg

 

 

Peugeot 4008 (basemesh)

drdzed.jpg

Edytowane przez cortes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładne siatki.

 

Z takiego basemesha później wycinasz po ms, czy część przed zagęszczeniem a część po?

Zawsze jak wycinam po ms to mam problem z czyszczeniem siatki i wychodzi mi mnóstwo błędów...

Możesz doradzić jak tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update:

screencapture20120414go.jpg

 

screencapture20120414go.jpg

 

Zwróć uwagę illusion ile tam jest błędów w siatce, ale ogólnie model odbija światło dobrze, więc nie ma potrzeby poprawiania trójkątów. Czasem lepiej zostawić 5ciokąt, a czasem wierzchołek z pięcioma krawędziami. Co do wycinania to basemesh musi być dokładny żeby nie trzeba było się* to trzeba jednak na wyczucie i sprawdzać przy pomocy shaderów z odbiciami - bardzo pomaga takie coś jak w rhino jest, białoczarne pasy nałożone na refleksy, od razu wiadomo co jest nie tak :)

 

PS: Jak mogę pisać posty żeby nie było gwiazdek po polskich znakach np ć*. Automatycznie mi się to wciska. To przez kodowanie znaków? Mac user ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, nie ma złotego środka - trzeba próbować. Błędy niby widać, ale całość wygląda płynnie.

Jak już uporam się ze swoim mercem, następne auto spróbuję przycisnąć taką metodą, może coś wyjdzie z tego.

Kurde, ładnie ci to wychodzi.

Modelujesz to w maxie czy w jakimś innym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności