Jump to content

Chasdiel

Members
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Chasdiel last won the day on June 5 2011

Chasdiel had the most liked content!

Community Reputation

126 Excellent

About Chasdiel

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa/Lublin
 1. Osobiście nie mogę się zgodzić, gdyż sam posiadam krzesła DXRacera od prawie 3 lat. Mam dość chory kręgosłup a na tym krześle siedzieć mogę godzinami i po wstaniu czuję się jakbym wręcz wstał z łóżka. Faktem jest też, że trzeba mocno uważać na rozmiar krzesła, bo nawet najlepsze krzesła niedobrane pod nasz wzrost mogą spowodować, że będziemy się czuli kiepsko. Tak czy inaczej to do tej pory nie siedziałem na krześle bardziej wygodnym od DXRacera (z racji mojego wzrostu w wersji King). Owszem, przy znacznych temperaturach i braku klimatyzacji łatwiej się poci człowiek, ale wolę sobie narzucić jakiś ręcznik i nie lepić się do krzesła niż siedziec na czymś, po czym mój kręgosłup będzie umierał. Fajną rzeczą w takim krześle jest też bardzo miękki podłokietnik (regulowany na wszystkie sposoby) - dzięki temu nie mam takiego ucisku na nerwy, a to też jest rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Jedyną wadą, którą znalazłem jest to, że dolny mechanizm się po dwóch latach trochę rozregulował, przez co czasem zachowuje się trochę głośniej. I tak na zakończenie: nawet najlepsze krzesło nie zastąpi Wam ćwiczenia, rozciągania i przerw od komputera, żeby chwilę pochodzić. Praca pracą, ale dla żadnego pracodawcy nie warto tracić zdrowia.
 2. To to wiem Adek, ale wydawało mi się, że kiedyś te szkolenia "Potęga obrazu" się ogłaszały na forum i pomyślalem, że ktoś może zechce się podzielic swoimi spostrzeżeniami :)
 3. Ja rozumiem, ze promocje rządzą światem, ale żeby obniżać cenę z 1070 na 1070 to jest to bardzo agresywny marketing! ;) Może to głupio zabrzmi, ale ktoś wie może coś więcej na ten temat na temat twórców oraz tego szkolenia? Ktoś z tutejszych artystów 2D był i mógłby się wypowiedzieć czy warto? Swoją drogą co oznacza, że "Na kursie nie uczymy rysunku od podstaw, zatem w tę wiedzę musisz być wyposażony na starcie.", skoro w programie sa jakby nie patrzeć dość podstawowe zagadnienia typu podstawy konstrukcji twarzy, podstawy teorii koloru, używanie perspektywy?
 4. Wprawdzie nie znam się jakoś tak strasznie na rysowaniu (dopiero się wdrażam do miesiąca właściwie) to polecałbym CI Scotta Robertsona How to render https://designstudiopress.com/product/how-to-render/ . Wprawdzie na razie męczę jego drugą książkę "How to draw", ale z tego co zdążyłem pobieżnie przejrzeć i poznać wartość drugiej książki to zdecydowanie polecam. Człowiek-maszyna z renderem w oczach, a poza tym niezwykle skrupulatny nauczyciel :)
 5. Tym razem ja nie o obniżkach na Modo ;) Otóż The Foundry postanowiło dzisiaj uraczyć posiadaczy Modo 901 darmowym update'em, który dorzuca kilka nowych, ciekawych i przydatnych funkcji do programu! Dotyczą one głównie Matte Paintingu wewnątrz Modo, ułatwień do ustawiania kompozycji, a także pracy kamer wraz z background images (lub jak kto woli blueprintami) Oto i one: Camera matching Easily match a 3D camera to a background image just by drawing on screen and using one-click set-ups: you can match position, rotation, focal length and resolution, and estimate lens distortion. Projecting images Choose from the Projection Texture to project images into a given texture channel, and the Projection Shader to replicate the exact pixels of the real-world image unaffected by your scene's lighting and shading. Projection Ink Use MODO's intuitive brush-based tools to paint projected textures directly onto UV-mapped geometry. Blend images from multiple cameras to create seamless maps that work from any angle. Camera Plane modifier Create an image plane with a single click; MODO will adjust size, position and rotation to keep it filling the screen as you adjust the depth. Repeat for easy multi-layered compositions and animations. Physical Sun setup Use image metadata—location, direction, time of day—to automatically match MODO's Physical Sun to the real-world setting. Photographed and virtual shadows will align with just a few button clicks. Cała lista zmian znajduje się tutaj: http://community.thefoundry.co.uk/support/MODO902_details.aspx Natomiast korzystając z postu Mike Jensen z forum The Foundry pozwolę sobie przekleić filmy dotyczące kilku funkcji:
 6. Specjalnie dla Monio ;) The Foundry jeszcze raz postanowiło zrobić wyprzedaż - tym razem z okazji Black Friday. 20% off upgrades to MODO 901 40% off new seats of MODO 40% off new seats of MODO Extended Bundle 40% off new seats of MARI Także kupujcie, rozwijajcie się i dzielcie się wiedzą ;) No i pamiętajcie o Ja-CK-aL, który niewątpliwie z chęcią sprzeda Wam produkty The Foundry w przystępniejszej cenie. https://www.thefoundry.co.uk/about-us/news-awards/black-friday-sale/
 7. The Foundry postanowiło zaskoczyć i zamiast czekać do wyprzedaży świątecznej jest szansa załapać się na szybką wyprzedaż jeszcze w tym miesiącu. http://www.thefoundry.co.uk/about-us/news-awards/modo-september-promo/ 40% zniżki na tutoriale oraz samo Modo 901 20% zniżki na upgrade Także kto chce to standardowo uderzać do Ja-CK-ala :)
 8. Kilka godzin temu przyszła mi na maila informacja, że do 21 sierpnia będzie można ulepszyć Modo z wersji 801 na 901 ze zniżką 30%. Z tego co widzę to cena ulega zmniejszeniu także przy zakupie Modo, także nic tylko kupować i szaleć :) Więcej na ten temat zapewne powie nam nasz kolega Ja-CK-aL, u którego macie dodatkową zniżkę forumową :) https://www.thefoundry.co.uk/about-us/news-awards/modo-summer-promo/?utm_campaign=GLOBAL%2015%20AUG%20MODO%20SUMMER%20promo%20-%20E-mail%201&utm_medium=email&utm_source=Eloqua&elq=b85cc5e021cb4712939f7ef40d2ca216&elqCampaignId=1281&elqaid=1644&elqat=1&elqTrackId=4b8542dd0e014861b6e77e86685e2c0c
 9. Nie umniejszając autorowi to chyba wszystkie realistyczne sceny pochodzą z darmych scen z marketplace'a Unreala, więc nie przesadzałbym. Choć dobrze, że ludzie pooglądają sobie content z silnika UE4 :)
 10. Dziś o godzinie 4 nad ranem naszego czasu miała miejsce konferencja poświęcona nowej odsłonie Modo. W jej trakcie poruszono wiele wątków. Usprawień jest wiele. Pozwolę sobie tu przytoczyć post użytkownika Gavin Scott z forum The Foundry: Niestety nie znalazłem na chwilę obecną zapisu konferencji w formie filmu. Kilka filmów ze strony The Foundry (https://modo901.thefoundry.co.uk/ ) :
 11. No właśnie nie i w tym problem. W danym trybie działa to okno przy move w Item, a przy reszcie trybów nie. Nie jestem informatykiem i nawet niespecjalnei wiem za co odpowiada parametr, który zmieniłem, ale na logikę zadziałało ;) To, że niektóre tryby nie mają tego pola to wiem, chociaż czasem da się to obejśc poprzez ustawienie Auto Axis w danym trybie (np. jak chcemy coś rotować od danego punktu).
 12. Cześć, siedzę na Modo 801 od kilku dobrych miesięcy i raz na kilka tygodni zdarza mi się, że znika mi okno wpisywania koordynatów liczbowych w Transform (W). Co ciekawe to nigdy mi się nie zdarzyło to przy skalowaniu lub rotacji. Żeby było jeszcze śmieszniej to w trybie Item Mode przy przesuwaniu widzę to okno. Tak samo jak włączę jednoczesnego ustawiania Move, Rotate i Scale (Y) http://pokazywarka.pl/gxoae3/ Zwykle po prostu czyszczę config i wrzucam swoje stare ustawienia, ale pewnie jest prostsze rozwiązanie. [EDIT - ROZWIĄZANE] Porównałem sobie linijki z configa w "transformMove" oraz "TransformMoveItem" i zmieniłem wartość, którą zaznaczyłem z 0 na 1. Zaczęło działać. Pytanie tylko czemu tak się robi. TX float 0.000000 TY float 0.000000 TZ float 0.259487 RX float 0.000000 RY float 0.000000 RZ float 0.000000 SX float 1.000000 SY float 1.000000 SZ float 1.000000 U float 0.000000 V float 0.000000 T integer 1 R integer 0 S integer 0 H integer 0
 13. O proszę. Szczerze to nie zdążyłem jeszcze zagłębić się w te nowe narzędzia deformujące. Mea culpa!
 14. A FFD jak nie było, tak nie ma. Chociaż i tak fajnie, że w końcu jest sensowny slice i Mesh Fusion included;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy