Skocz do zawartości

Znikające okno wpisywania liczb w Transform


Chasdiel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

siedzę na Modo 801 od kilku dobrych miesięcy i raz na kilka tygodni zdarza mi się, że znika mi okno wpisywania koordynatów liczbowych w Transform (W). Co ciekawe to nigdy mi się nie zdarzyło to przy skalowaniu lub rotacji. Żeby było jeszcze śmieszniej to w trybie Item Mode przy przesuwaniu widzę to okno. Tak samo jak włączę jednoczesnego ustawiania Move, Rotate i Scale (Y)

http://pokazywarka.pl/gxoae3/

 

Zwykle po prostu czyszczę config i wrzucam swoje stare ustawienia, ale pewnie jest prostsze rozwiązanie.

 

 

[EDIT - ROZWIĄZANE]

Porównałem sobie linijki z configa w "transformMove" oraz "TransformMoveItem" i zmieniłem wartość, którą zaznaczyłem z 0 na 1. Zaczęło działać. Pytanie tylko czemu tak się robi.

 

 

TX float 0.000000

TY float 0.000000

TZ float 0.259487

RX float 0.000000

RY float 0.000000

RZ float 0.000000

SX float 1.000000

SY float 1.000000

SZ float 1.000000

U float 0.000000

V float 0.000000

T integer 1

R integer 0

S integer 0

H integer 0

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć,

siedzę na Modo 801 od kilku dobrych miesięcy i raz na kilka tygodni zdarza mi się, że znika mi okno wpisywania koordynatów liczbowych w Transform (W). Co ciekawe to nigdy mi się nie zdarzyło to przy skalowaniu lub rotacji. Żeby było jeszcze śmieszniej to w trybie Item Mode przy przesuwaniu widzę to okno. Tak samo jak włączę jednoczesnego ustawiania Move, Rotate i Scale (Y)

http://pokazywarka.pl/gxoae3/

 

Zwykle po prostu czyszczę config i wrzucam swoje stare ustawienia, ale pewnie jest prostsze rozwiązanie.

 

 

[EDIT - ROZWIĄZANE]

Porównałem sobie linijki z configa w "transformMove" oraz "TransformMoveItem" i zmieniłem wartość, którą zaznaczyłem z 0 na 1. Zaczęło działać. Pytanie tylko czemu tak się robi.

 

 

TX float 0.000000

TY float 0.000000

TZ float 0.259487

RX float 0.000000

RY float 0.000000

RZ float 0.000000

SX float 1.000000

SY float 1.000000

SZ float 1.000000

U float 0.000000

V float 0.000000

T integer 1

R integer 0

S integer 0

H integer 0

 

Ej, a czy czasem nie przelaczasz sobie action center na jakeis inne? bo niektore nie posiadaja tego pola do wartosci (w sumie sie przyzwyczailem i nigdy nie traktowaelm tego jako bug tylko niedogodnosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie i w tym problem. W danym trybie działa to okno przy move w Item, a przy reszcie trybów nie. Nie jestem informatykiem i nawet niespecjalnei wiem za co odpowiada parametr, który zmieniłem, ale na logikę zadziałało ;)

 

To, że niektóre tryby nie mają tego pola to wiem, chociaż czasem da się to obejśc poprzez ustawienie Auto Axis w danym trybie (np. jak chcemy coś rotować od danego punktu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności