Jump to content
err0r

Krzesło dla grafika :)

Recommended Posts

Czesc

Szukam jakiegoś krzesła dostępnego w Polsce, które jest dobre do dłuższej pracy.

Ważne jest żeby miało regulacje wysokości siedzenia, wysokości podparć, oraz ergonomiczne oparcie na plecy i ew. głowę.

Możecie coś polecić.

Budżet tak 300 do max. 1000 zł (ale to już musi być naprawde dobre kszesło warte tych złotówek).

Pozdrawiam,

E.

:)

• Like 1

Czołem.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19894448/

3 stówki. Zawsze byłem strasznie wybredny co do siedziska. To jest idealne. Czasami w nagrodę odbezpieczam sobie taką małą dźwignię i mogę się trochę pobujać. :)

Nie ma regulacji oparć, ale jak najbardziej jest wygodne oparcie - możesz ustawić na różne sposoby, czy ma być maksymalnie sztywne czy się odrobinę bujać, czy latać jak fotel na biegunach. Leć do Ikea i wypróbuj!

Po kilku godzinach siedzenia przy kompie siedzi się tak samo jak po pierwszych 5 minutach!

Ja myślę, że fotel trzeba wypróbować, bo to co wygodne dla osoby o wzroście 1,7m może nie pasować osobie o wzroście 1,9m

Milosz:

Sprawdze w Ikei, dzieki.

Traitor :

Uzywales/uzywasz te krzeslo ? Jak dlugo ? Obszycie ze skory, nie rozwala sie ? Czlowiek sie nie poci ? :)

Pecet:

:) W sumie to racja jest ze wartoby posiedziec wczesniej w takim krzesle. Kiedys w firmie w ktorej pracowalem byly bardzo drogie krzesla, ceny juz nie pamietam i naprawde byly wygodne. Jak sie siadalo to bez rewelacji ale po calym dniu siedzenia bylo ok i sie nie garbilem za bardzo nawet :) Teraz mam stare krzeslo, nie wygodne i chce zmienic na takie ktore bedzie dobre do pracy przy grafice :) Może jest jakiś sklep godny polecenia gdzie mozna posiedziec na krzeslach, specjalizujacy sie w dobrych krzeslach.

error - uzywam od 10 lat. Prawdziwa skora i stal, zaden szit. Swego czasu zarazilem studio BadiBadi tymi fotelami:) Kazdy byl zadowolony. Wiadomo, najlepiej by bylo gdybys sam usiadl i zobaczyl jak sie w nim czujesz, ale ja nie mam pytan co do jego jakosci i wygody.

ja bym bral w siatce, profilowane.

poszukaj moze uzywanego "Aeron Chair by Herman Miller" na ebayu moze do 1000 bys cos znalazl.

Dobry wątek, też sie nad tym zastanawiałem, bo chcę kupic dobry fotel, nieraz przy grubszych projektach, nie dawałem juz rady wysiedzieć bez poduszki na twardszym siedzisku...

- - - Updated - - -

error - uzywam od 10 lat. Prawdziwa skora i stal, zaden szit. Swego czasu zarazilem studio BadiBadi tymi fotelami:) Kazdy byl zadowolony. Wiadomo, najlepiej by bylo gdybys sam usiadl i zobaczyl jak sie w nim czujesz, ale ja nie mam pytan co do jego jakosci i wygody.

A czy przy dłuższym siedzeniu nie grzeją się plecy? bo właśnei się zastanawiam czy taki model czy siatkowe?

U mnie w robocie kupili kilka sztuk mefisto 2002 nowego stylu, budżetowy fotelik ~400zl. Pojechałem do salonów meblowych, posiedziałem pooglądałem wróciłem do domu i zamówiłem przez neta właśnie ten mefisto 2002. Napewno mogę odradzić firmę halmar, bo zaden mi się nie podobał, te materiały marnej jakości wszystkie elementy jakieś takie nie po pasowane i mogę odradzić te z jyska bo też szmelc. Te nowego stylu są całkiem spoko ale dosyć drogie, najlepiej wybierz się sam i oceń w czym najlepiej się czujesz.

Siatkowe mialem w PI, zupelnie do mnie nie trafia, ale fakt, znam zwolennikow takich siedzone.

Mateusz_s - Hm, owszem teraz jak jest chlodniej to czuje ze jest milo cieplutko w plecki, ale latem zupelnie tego nie zauwazalem by cos mnie zbednie grzalo. Lubie te fotele, bo sa bardzo wygodne i solidnie wykonane. Po prostu.

dziadek pocisnąłeś po całości:)) jak dla mnie fotel musi być wysoki i miękki, skóra na podłokietnikach odpada bo i tak się przetrze od blatu/biurka, oparcie musi być pełne, nie materiałowe lub z siatki bo plery będa sie krzywić, kupiłem ostatnio tani i wygodny od eago, wykonanie słabe ale za to 250zł to nie 1000. nie polecam a raczej podaje jako odniesienie:] poza tym nie ma foteli niezniszczalnych, chyba lepiej kupować tańszy co kilka lat niż jeden drogi na całe życie.

Linea Steel - http://kamilameble.pl/52-113-thickbox/fotel-linea-steel.jpg

Kawal solidnego fotelika.

Bardzo fajne, też polecam ten styl. Zimą fajnie, gorącym latem to na każdym krześle się d**a poci :)

Szczególnie ważne dla mnie to żeby miały miękkie podłokietniki - przy metalu i długim siedzeniu nabawisz się zwyrodnień od nacisku, zwłaszcza jak siedzisz po 16h. Jak idziesz na 8 do biura i w międzyczasie masz 10 kawek i 5 fajeczek to ci taboret od Dziadka wyystarczy.

P.S. na alledrogo masz go poniżej tysiaka.

Siedzę na czymś podobnym http://www.e-krzeslo.pl/fotel-q-091-czarny.html

ale mam lepsze podłokietniki, delikatny łuk jak tutaj http://www.e-krzeslo.pl/nelson-bezowy/

fajne do biurka, od przodu mieści się pod blatem spokojnie, a jak ręka częściowo jest na biurku to nie jest oparta o łokieć tylko mięsień, bo z tyłu jest niżej niż na środku.

Najważniejsze jest byś dobrał oparcie do swojego wzrostu. Najlepsze są ergonomiczne w kształcie S i profilu misy, coś jak fotele sportowe, ale musi być dobrane do wzrostu. Niskie osoby mają ciężko, ja mam 184 i raczej nie ma problemu.

Nie polecam regulowanych oparć, chyba że prawdziwymi zwykłymi śrubkami ;)

"Łatwe" regulacje, łatwo się psują :) i oparcie lata. Jedyne udogodnienie jakie uznaje to hydrauliczna regulacja wysokości i funkcja lekkiego odchylenia do tyłu, jak chcesz sekundkę się zrelaksować :)

Sztuczną skórę łatwiej czyścić niż materiał, więc też dobry wybór, ale jak jest miękka.

Osobiście nie lubię zbyt miękkich foteli, jak jest za dużo poduszek to brakuje podparcia. Jak tyłek boli od siedzenia, to znaczy, że za długo się siedziało, czasem trzeba wstać przespacerować się po po pomieszczeniu.

Witam,

Właśnie jestem świeżo po zakupie fotela raya z firmy profim. Polecam- jest niedrogie (ok. 600pln), ma wszystkie regulacje, podłokietniki i jest solidne- gwarancja na 5 lat. A sąsiedzi zza ściany z agencji kreatywnej, mający kilka lat stażu więcej i słabsze kręgosłupy, siedzą na wielkich dmuchanych piłkach jak do ćwieczeń. Podobno najlepsze dla pleców :)

Dobry temat, trzeba będzie w krzesło zainwestować. Ja tak z innej beczki... Na stojąco próbowaliście robić? Ja w sierpniu przepracowałem tak 2 tygodnie. Około 80% czasu na stojąco, przerwy, szamka i dłuższe sesje na siedząco. Fajnie mi produktywność podskoczyła, kondycja i samopoczucie również. :D Nie potrzeba jakiegoś super regulowanego stołu do tego, dwa taborety na biurko, na jednym monitor a na drugim klawerka i tablet. Jak tylko moja łapa wróci do zdrowia to wracam do takiego pracowania, na razie unoszę tylko ponad pas.

Ja ze swojej strony polecam Future sam mam model 10. Zdecydowalem sie wydac troche wiecej kasy na krzeslo w momencie gdy lezac w wannie zastanawilaem sie czy zona mnie sama wyciagnie czy bede musial dzwonic po brata.Od ponad roku nie mam problemow z kregoslupem(oczywiscie nie odbylo sie bez interwencji lekarza),ale jednak dobre krzeslo to podstawa.