Skocz do zawartości

Krzesło dla grafika :)


err0r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moje poszukiwania się zakończyły. Kupiłem Ergohuman Plus. W przyszłym tyg ma być u mnie to opisze wrażenia. Ale ogólnie miałem szanse usiąść na nim przed zakupem i się rozpłynąłem :). Siedziałem na tych Sitagach Reality i Wave i miałem w sumie szczęście że nie chcieli mi dać zniżki i nie kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania się zakończyły. Kupiłem Ergohuman Plus. W przyszłym tyg ma być u mnie to opisze wrażenia. Ale ogólnie miałem szanse usiąść na nim przed zakupem i się rozpłynąłem :). Siedziałem na tych Sitagach Reality i Wave i miałem w sumie szczęście że nie chcieli mi dać zniżki i nie kupiłem :)

 

No to fajnie, a gdzie kupiles i za ile?

Napisz koniecznie jak wrazenia oraz... Ile masz wzrostu :D?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fotel przybyl :) Podziele to na kilka relacji bo musi uplynac kilka dni siedzenia zeby mozna cos wiecej napisac. Tak wiec 1 wrazenia.

Ogromne pudlo, trzeaa wszystko razem poskrecac. Nie stanowi to wielkiego problemu, producent dodal nawet srubokret :). 10 minut i po sprawie.

Fotel jest caly z siatki wiec super na te upalne dni. Duzy zakres regulacji podlokietnikow (gora, dol, przyd tyl, boki). Do tej pory mialem fotel Martela James. Tez byl z podobnego przedzialu cenowego i juz tlumacze czemu chcialem zmienic. Bo prawie zerowa mial podpore czesci ledzwiowej. W Ergohuman jest super. W marteli sie zsuwalem ciagle... wiece, tak ze po chwili konczylem z lokciem na stole wygiety w pol i z plecami prawie na siedzisku. Zeby tego uniknac siadalem na jednej nodze wiec mega lipa. Teraz siedze wyprostowany jak struna i sie nie zsuwam. Fakt teraz troche czuje plecy ale dlatego ze do tej pory mialem nieprawidlowa posture i sie wszystko zrypalo mi w plecach i teraz trzeba bedzie czasu zeby sie przyzwyczailo do prawidlowego ustawienia. Wydaje mi sie ze problem z Ergohuman moga miec osoby o szerszej pupie :) bo moga czuc boczne mocowania siedziska. Ale to raczej ekstremum :) (ktos kto czesto sie zywi w McDonalds :) No posiedze i napisze wiecej z czasem a i powrzucam tez troche zdjec pozniej.

Edytowane przez Lukx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to aktualnie w pracy mam podobne krzesło, "gejmingowe" DXracer'a i niezłe zaskoczenie jeżeli chodzi o wygodę. Poduszeczka na lędźwie robi swoją robotę. Co nie zmienia faktu, że jakbym miał wydać conajmniej 1tys. zł na krzesło to raczej bym nie inwestował w te, na którym aktualnie siedzę w biurze. Podejrzewam że w tych widełkach cenowych znalazłbym lepsze, a w szczególności bardziej ergonomiczne, bo te gejmingowe to raczej nie mają bladego pojęcia o ergonomii ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę polecić krzesło IOO http://www.grospol.com.pl/web/krzesla-fotele/35/ioo-bs-kmd30 .

Wcześniej siedziałem na fotelu Sitag Wave, Reality i porównywałem w sklepie do Ergohuman'a. Dla mnie IOO było najwygodniejsze i nie żałuje zakupu. Bardzo wygodne i przewiewne, regulacja tak jak w Ergohumanie - sporo funkcji. Oczywiście to sprawa indywidualna, jednak dla mnie (180cm) IOO było najwygodniejsze.

Myślę, że nie ma co żałować na dobre krzesło.

Edytowane przez marcin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice try Pratricio :) wcale nie widać, że specjalnie konto założone żeby zareklamować wątpliwej jakości produkty :)

Co do krzesła to tylko siatka/ materiał a nie żadne gamingowe ceraty dla "graczów" :P

 

Osobiście nie mogę się zgodzić, gdyż sam posiadam krzesła DXRacera od prawie 3 lat. Mam dość chory kręgosłup a na tym krześle siedzieć mogę godzinami i po wstaniu czuję się jakbym wręcz wstał z łóżka. Faktem jest też, że trzeba mocno uważać na rozmiar krzesła, bo nawet najlepsze krzesła niedobrane pod nasz wzrost mogą spowodować, że będziemy się czuli kiepsko. Tak czy inaczej to do tej pory nie siedziałem na krześle bardziej wygodnym od DXRacera (z racji mojego wzrostu w wersji King). Owszem, przy znacznych temperaturach i braku klimatyzacji łatwiej się poci człowiek, ale wolę sobie narzucić jakiś ręcznik i nie lepić się do krzesła niż siedziec na czymś, po czym mój kręgosłup będzie umierał. Fajną rzeczą w takim krześle jest też bardzo miękki podłokietnik (regulowany na wszystkie sposoby) - dzięki temu nie mam takiego ucisku na nerwy, a to też jest rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Jedyną wadą, którą znalazłem jest to, że dolny mechanizm się po dwóch latach trochę rozregulował, przez co czasem zachowuje się trochę głośniej.

 

I tak na zakończenie: nawet najlepsze krzesło nie zastąpi Wam ćwiczenia, rozciągania i przerw od komputera, żeby chwilę pochodzić. Praca pracą, ale dla żadnego pracodawcy nie warto tracić zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem krzesło z FLINTAN z IKEA za 170pln (promocja + zniżka IKEA family) aktualna cena to 229 (oczywiście tydzień później był za 130 z ekspozycji). Ponieważ mam nawyk zsuwania się z krzesła tak aby siedzieć (przypadkowo) pod podobno zdrowym kątem 135 stopni, najważniejszą cechą jest dla mnie odchylanie oparcia ciężarem ciała bez pokręteł oddzielnie od siedziska, które odchyla się zależnie ale w mniejszym stopniu. Samo nachylenie siedziska do przodu wymaga prostego siedzenia (co może być początkowo dyskomfortem, kwestia przyzwyczajenia) ale ważne że mogę się odchylić w każdej chwili bez kręcenia korbkami. Do tego siatka na oparciu i zintegrowanie podparcie lędźwi.

Stare krzesło przyprawiało mnie o ból pleców po dłuższym siedzeniu, tu ból nie wystękuje.

Ja wybrałem opcje bez podłokietników bo i tak nie korzystam, ale jeżeli komuś są niezbędne to są dużym minusem, w podstawowej wersji ich nie ma, jeżeli dokupi się je za 50pln to i tak nie mają regulacji i są po prostu niewygodne bo mają okrągły przekrój.

 

Jestem niestety rozpieszczony krzesłem Sidiz T50, na którym siedzę w pracy, które ma jeszcze lepiej rozwiązany/wygodniejszy system odchylania z regulacją oporu odchylania, kąta i głębokość siedziska, wysokości i głębokości podłokietników.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla oszczędnych polecam poszukać krzeseł na olx. Sporo jest Sitag Reality za około 300 zł do kupienia (popularny fotel brany przez firmy). A jakość tej marki jest duża. W pracy mam ten model ma już bodaj z 7 lat i wygląda jakby nie dawno był kupowany. Dlatego też wziąłem właśnie z olx do domu taki sam.

 

o tym mowa:

https://www.olx.pl/oferta/fotel-biurowy-obrotowy-sitag-super-komfort-dla-wymagajacych-CID628-IDhsXd3.html#0fbeef100d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności