Skocz do zawartości

stormwind

Members
  • Liczba zawartości

    963
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Zawartość dodana przez stormwind

  1. stormwind

    Problem z modyfikatorem sweep

    W panelu sweep parameters masz opcje zmiany kąta obrotu twojego profilu. https://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2023/ENU/?guid=GUID-3448AA05-25E6-4105-B57B-3F1586A31240
  2. Jeżeli wzory są powtarzalne to zrób sekwencje która się powtarza i użyj modyfikatora array, ewentualnie plugin clone od iToo jeżeli masz starszą wersję maxa. Ale ja i tak jestem za przerzucaniem tego przer Blendera, jeżeli masz już swój pipeline w illustratorze to nie ma co robic tego od nowa i męczyć sie Maxie. jest też ryzyko, że w padniesz w króliczą nore geometry nodes w blenderze i będziesz sobie tam wszystko robił parametrycznie. W tym wątku masz ten plik do pobrania https://blenderartists.org/t/modify-the-size-of-the-veronoi-texture/1477192/10
  3. Zanim zaczniemy szukać rozwiązań, zasadnicze pytanie: Czy nie możesz zaimportować gotowego obiektu z blendera do maxa? Do czego finalnie będzie Ci to potrzebne. Max jest bardzo toporny w takich konkretnych sytuacjach. (spline z wieloma otworami).
  4. Generalnie piękny model i siatka, ale coś jest z tymi drzwiami, na wcześniejszym ujęciu z tyłu też to widać. Dodaj otwarty cylinder z szachownicą albo jakimś UV gridem, to da najlepsze odzwierciedlenie zniekształceń.
  5. O ile Nolan ma sentyment do praktycznych efektów to z samolotem tak dokładnie było: "“We started to run the numbers... It became apparent that it would actually be more efficient to buy a real plane of the real size, and perform this sequence for real in camera, rather than build miniatures or go the CG route.”' https://www.gamesradar.com/tenet-christopher-nolan-747-plane-crash-interview/
  6. Zrobiłem jakiś czas temu customowy Overlay do Riva Tunnera pasujący do HUD Cyberpunka, może ktoś chce sobie zastosować. RTSS overlay - Cyberpunk 2077 v4 230803.ovl Jak macie konto na reddicie to upvotnijcie post.
  7. Jest darmowy add-on z taką opcją. https://blenderartists.org/t/hdri-wizard/1406002 Generalnie jest do szybkiego ustawiania HDRI ale ma taką funkcję i tak na prawdę tylko po to go u siebie zostawiłem.
  8. @tobiq4 Zobacz sobie ten kurs na udemy, https://www.udemy.com/course/the-blender-encyclopedia/ Jeszcze przez chwile jest za 65 zł. Mam, polecam. Kupiłem jeszcze wcześniej od nich Tutorial o Modelowaniu Corvetty i to mnie poważanie pchnęło do integracji. Tez przechodziłem z Maxa na blendera. Za trzecim podejściem się udało. Co do skrótów to popieram - nie zmieniaj, co najwyżej podstawową nawigację w viewporcie bo pamięc mięśniowa to dziwna rzecz. Brak Edit poly to smuteczek, ale ma też zalety, możesz edytować siatkę wielu modeli na raz przed modyfikatorami. W pracy dalej używam Maxa i bardzo mi tego brakuje.
  9. stormwind

    Upgrade kompa

    Możesz przenieść tylko wersje Retail. Najłatwiej jak masz ją przypisaną do konta Microsoft, Instalujesz czysty system i po prostu się logujesz. Żeby sprawdzić jaką masz wersje w wierszu polecenia (cmd.exe) wpisujesz: Slmgr –dli https://www.majorgeeks.com/content/page/how_to_check_if_your_windows_license_is_retailoemor_volume.html Co do Windowsów z allegro to się nie wypowiem bo sie na tyle nie znam.
  10. Zmiana spline na edit poly ma kilka rzeczy, które mogą być uprzykrzające, ale przede wszystkim wydaje mi się że może to być wina źle ustawionych jednostek i odległości od środka sceny. Umieść model na środku osi współrzędnych i sprawdź czy jest lepiej. Wraz z odległością od środka sceny maleje precyzja, a jednostki powinny być ustawione adekwatnie do skali obiektu. Drugie co rzuca się w oczy to brak łuków. Na jaką liczbę masz ustawianą interpolacje w opcjach spline? Zanim przejdziesz dalej, zamiast zamieniać na edit poly, dodaj do spline modyfikator extrude, wszystkie spliny, które nie będą wyekstrduwoane to potencjalne problematyczne elementy, a możemy tu mieć nie zamknięte spline, zdublowane wertexy itd.
  11. Pawilto, rozumiem już. W oryginalnym polonezie splitter był prosty ale też węższy, nie wychodził tak poza obrys. Prawy górny i dolny obrazek z mozaiki to chyba To o co Ci chodzi, ponieważ nadkola, progi i dolna linia to jeszcze otwarty temat możliwe że się to jeszcze zmieni. Destroyer, zapomniałem o Cybertrucku, Punkt dla ciebie. Alej jednocześnie ******eś mi tu szkaradztwa w wątku. Z czego tylko 3 pierwsze mają przewagę prostych linii, i to nie ten typ auta - pickupy, offroad i duże suvy rządzą się innymi prawami, zostańmy przy sedanach/sportbackach.
  12. Nie chcę, że by to był typow muscle car a zwykły 5cio drzwiowy fastback, wielkości Audi A3 - A4, na ich bazie adaptowałem proporcje, kąty przedniej szyby rozstaw osi, wielkość drzwi itp. W opisie porównywałem do Challengera bo to wg mnie piękne odświeżenie, troszkę przerysowany ale dalej z duchem starego modelu z minimalnym detalem, bez nadmiernie agresywnych niepotrzebnych wlotów, załamań itp. Wlot powietrza, mimo ze w oryginale był dla powietrza kabiny chcę zostawić bo to fajny charakterystyczny detal. Ale zgadzam się że, taki czarny przyklejony to nie na dzisiejsze czasy, popróbuje ze zintegrowanym z maską tak aby był kontynuacją podłóżnych przetłoczeń. Odnośnie Rancika z przodu, możesz zaznaczyć o które miejsce chodzi? Grill to oddzielna sprawa - Bo nie zdecydowałem jaki napęd będzie miał, więc nie wiadomo czy ażurowy grill jako taki jest potrzebny. Do tego zderzak jest oderwany od grilla, nie widać tego było wczesniej. Jeżeli w ogóle będę wycinał grill myślałem właśnie o wzorze z poziomych elektów rozszerzających się lub powiększających się w pionie gradientem w dół. Opony koniecznie szersze, dzięki.
  13. Dziękuje. Okrągłe światła były oczywiście rozważane, ale jednak wole tu nowoczesny akcent kształtem nawiązujący do podwójnych lamp. Na wzór BMW z okresu ok 2010r. w środkach "łuków" będą też światła drogowe w stylu ksenon/laser led także w ogólnym wrażaniu będą nawiązywały to okrągłych. Co do ogólnej linii, myślę bardziej proste linie będą już nienaturalne jak na dzisiejsze czasy. Borę tez pod uwagę aerodynamikę. Wszystkie charakterystyczne linie są przeniesione, usunąłem tylko boczną plastikową listwę i zostawiełem wcięcie tak jak w uboższej wersji C z lat 80. Ale myślę aby dać tam czarny naklejany pas matowej foli.
  14. Dzięki za odpowiedź 😛 Ważne, że przypomniałeś mi, że powonieniem pokazać porównanie. Challanger i Camaro tez odbiegają trochę od oryginału. Co do tylnej szyby i słupka C to jeszcze się waham, czy zostawiać szybę, dawać plastik z wycięciami czy jeszcze jakiś inny mix. Felga to w ogóle ciekawy eksperyment, uczyłem się wtedy dopiero Bendera. Ponieważ nie było to odtworzenie 1:1 oryginału a wariacja na jej temat - chciałem mieć jak największą elastyczność/nie destruktywność. To tak naprawdę 2 osobne elementy wnętrze i zewnętrzne osobno obracane i łączono potem przez shirnk warp i data transfer do tego kształty sterujące płaszczyznami wewnętrznymi i kątem odchylenia szprych. Dlatego miejscami siatka jest dziwna i niepotrzebnie trójkątna. Podgląd z viewportu: https://i.imgur.com/kAyQwNs.mp4 I jeszcze taki Shot felgi, który kiedyś wrzucałem na forum. Opona ma nierówno Edge Loopy bo i tak w rzeczywistych oponach nacięcia bieżnika nie są regularnie aby opona nie wpadała w rezonans. Ta w pierwszym poście nie ma jeszcze przesunięć bo poprawiałem model i na razie to prosty array i bend (z jednej strony nawet nachodzi na siebie po zakręca więcej niż 360°) We wcześniejszej rewizji miałem już przesunięcia bieżnika. Przy takiej ilości Edge i tak będzie to niezauważalne.
  15. Od dłuższego czasu dłubie sobie przy tym projekcie. Czasami z wielomiesięcznym przerwami. Doszedłem do momentu kiedy czas już go pokazać. Założyłem sobie odświeżenie Poloneza z lat 70 i 80 w stylu jak Challenger i Camaro z 2008r, Ważne było dla mnie było zachowaniem charakteru i proporcji auta, we współczesnej stylistyce i standardach drogowych bez zbędnego detalu i przesadnie agresywnych form. Nie chciałem żeby wyglądało jak Concept Car a typowe drogowe auto średniej klasy spełniające normy homologacji. Chcę przełożyć jak najwięcej charakterystycznych elementów nadwozia jak tak aby czuć było ducha poprzednika. Wiele elementów nie podoba mi się jeszcze do końca, jak na przykład tylne lampy, zderzak i dyfuzor. Inne elementy potrzebują trochę więcej detalu. Osłona wlotu na masce, klamki i lusterka to na razie placeholdery. No zostaje jeszcze i połączyć nadkola z resztą karoserii. Model powstaje w Blenderze. Aktualnie, poza paroma miejscami, support loopy są wyłącznie przy użyciu modyfikatora bevel, a wszystko reguluje przez bevel weight krawędzi. Przy ciągłych zmianach byłoby to inaczej nie do ogarnięcia. Dlatego siatka nie wygląda tam najlepiej i na pewno nie jest optymalna. Model na razie jest jeszcze koślawy, ciągłe zmiany proporcji to nie służa płynności siatki. Końcowo zrobię nowy basemesh i naciągnę wszystko shrinkwrapem. Schadery z Master Car Creation in Blender od CG Masters Obrazki poniżej prosto z viewportu. Dajcie znać co myślicie i jak to wg was wygląda. clay felga i opona
  16. Też to przechodziłem, starszy (8 lat) woli grać na klawiaturze i myszy. PC MASTER RACE! 😄 Na początku mu przyklejałem postity ze strzałkami na WSAD, żeby się jakiś głupich nawyków grania kursorami nie wyuczył.
  17. Ogarnie. Mój 4 latek sam przechodzi już niektóre misje w Toy Story 3 na PC padem od Xboxa, a na PS2 potrafi mnie ograć w Burnouta na Takedowny. Żałuje że im nie zrobiłem oddzielnego konta Steam bo wstyd pokazać swój profil.
  18. stormwind

    mam problem ze szczegółem

    Wszystkie splinie się nie wyświetlają? Jeśli tak, to Shift+S włącza i wyłącza wyświetlanie kształtów. Jeżeli nie, to to potrzeba więcej informacji. Źle robisz interpunkcje i ortografię.
  19. Czuje to samo, nie skończyłem nawet 2 odcinka Boba. Nie jestem jakiś mega fanem SW, nie obejrzałem nawet epizodu 9 i innych spinoffów (poza Rouge 1). Ale uważam, że Mandalorian był zajebisty - głownie dlatego, że był świeży, nienachalny, taki szalony twór ambitnego geeka (szacunek tutaj dla Pana Farveau bo tak samo zrobił z pierwszym Iron Manem) i to samo czuje do Rouge 1, który zrodził się w głowie Jonhna Knolla i innych nerdów z Industrial Light and Magic, na kilka lat przed wykupieniem LucasArts przez Disney. I tu przejdę do polecania. Na Disney+ jest sześciodocinkowy dokument o historii ILM: Light and Magic, polecam.
  20. Brooklyn właśnie oglądamy z żoną czwarty raz. Co Robimy w Ukryciu, warto tym bardziej że to nie jest taki grzeczny serial jak reszta 😄 I jeszcze na HBO jest rewelacyjny Barry, czarna komedia/komediodramat, o ex-żołnierzu - płatnym mordercy, który odnajduje powołanie w aktorstwie.
  21. Office jest obowiązkowy do obejrzenia, ale jak dla mnie tylko raz bo za bardzo cringe. Jak lubicie "pracowite" komedie to z dostępnych na Netflixie i Amazonie polecam przede wszystkim Brooklyn Nine-Nine, Parks and Recreation, oraz Superstore Brooklyn i P&R jest powiązany twórcami z Office i momentami w podobnym klimacie. Z klasyków to jeszcze Scrubs i mój ulubiony 30 Rock. Na koniec trochę inne "workplace comedy mockumentary": Co Robimy w Ukryciu na HBO A jak macie dzieciaki to zobaczcie Człowiek Kontra Pszczoła. EDIT: zapomniałem jeszcze o świetnym Community, od Dana Harmona współtwórcy Ricka i Mortiego
  22. stormwind

    Skalowanie i gamma tekstur

    Ale zła skala to też czasem błąd eksportu z Cad, gdy w np AutoCad ktoś nie ustawi prawidłowo jednostek modelu (nagminna praktyka architektów), o zgrozo importuje coś z ArchiCada lub po prostu plan 2d zapisany jest bez skali (fit to page) O ile zgadzam się że może to powodować kłopoty, to można zapobiec tragedii reagując wcześnie. A czasem nie ma innego wyjścia jeżeli trzeba połączyć obiekty z kilu źródeł. Okno importu DWG ma opcję zmiany skali i nawet kalkulator który pokaże przybliżoną wielkość po imporcie. Importując budynek należy spodziewać się przykładowo czegoś wielkość budynku 🙂 Nie zawsze to jest możliwe (nie ma ustawionej skali w pliku i importer jest bezradny) dlatego jeżeli już coś zaimportujesz możesz z panelu utilities wybrać opcje Measure i sprawdzić gabaryty. Przy obiektach 3d Najczęściej należy przeskalować obiekt o 10, 100 lub 1000 (Archicad) lub w dół 0,1 itp. Czasem jeżeli cos było zapisane w calach przeskalować o odwrotność cala czyli 0,3937. Przy rzutach bez skali zostaje zmierzenie czegoś co wiesz jaki ma wymiar i pomnożenie przez odwrotność: coś co powinno mieć 1 metr ma 40 cm - ( 1 / 0,4 = 2,5) mnożysz całość przez 2,5. Następnie najważniejsze aby zresetować skalę: Z panelu utilities używasz Reset XForm a następnie zamieniasz na Editable Poly. Jeżeli nie zadziała to możesz też stworzyć nowy obiekt na przykład box i dodać importowaną geometrie do niego, a potem z Edit Poly usunąć boxa i zostajesz z czystym obiektem bez historii. Ale to upierdliwe przy wielu obiektach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności