Jump to content

jarox

Members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About jarox

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jarox

  Unwrap Uvw

  Witam. Czy jest jakiś polski tutorial płatny lub nie dotyczący Unwrap Uvw, gdzie krok po kroku są wytłumaczone wszystkie funkcje i rodzaje nakładania tekstury kiedy co stosować, gdyż z biblii 3ds max i ang tutoriali ciężko to wszystko zrozumieć.
 2. jarox

  Zaokrąglanie...

  Spróbuj na zwykłym kwadracie zaznaczyć jeden z wierzchołków po czym Fillet i zmieniasz wartość albo przeciągasz myszką z wierzchołka.
 3. Ja bym stworzył odpowiednią linie i zastosował modyfikator Lathe
 4. jarox

  Dachówka

  Roof Designer dobry plugin do tworzenia dachów i dachówek również, napewno już znalazłeś przez ten czas
 5. jarox

  Zaznaczanie spline

  Jak na obrazku.
 6. jarox

  Zaznaczanie spline

  Chodzi mi o liste Selection Filter, która pozwala wybrać typ obiektów, które będą podlegać selekcji. Ja tylko w ten sposób bez problemu wybieram kursorem utworzony spline z krawędzi.
 7. jarox

  Zaznaczanie spline

  Wybierz z górnego paska z rozwijanej listy, żeby zaznaczać tylko Shapes (domyślnie jest All) i po problemie.
 8. Jeden z linków podanych na tym forum: http://vimeo.com/9125813. Oraz temat o modelowaniu rozety: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=60895. Nie wiem czy się przydadzą w tym przyp. ale mam te 2 strony w zakładkach, więc przesyłam linki.
 9. jarox

  Małe FAQ prośba

  Niestety bipeda nie używałem, z render teksture również nie korzystam. Korzystając z Solidrocks nie będziesz miał problemu z odpowienim ustawieniem rendera.
 10. jarox

  Małe FAQ prośba

  Zbiór materiałów płatnych (Sigershaders V-Ray Material Presets Pro v.1.5) a z darmowych to znam jedynie v-ray.materials.de do pobrania pojedynczo. Co do solidrocks wchodzisz w Customize-Customize User Interface nast. w zakładke Toolbars. Następnie po prawej dajesz New i tworzysz okienko ze swoją nazwą i po lewej stronie szukasz na liście Subburb Tools. Klikasz i pojawi się wersja SR przeciągasz do utworzonego okienka i gotowe.
 11. Skorzystaj z solidrocks są wersje demo. Pozwala on w kilku kliknięciach ustawić w Vrayu bardzo dobrą jakość renderu w najkrótszym czasie bez znajomości Vray (kilka opcji do wyboru).
 12. jarox

  Przezroczysty materiał

  Problem polegał na tym, że musiałbym mieć wiele map w skali szarości i regulacja byłaby troche czasochłonna aby osiągnąć zadowalającą przeźroczystość i mieć jednoczesny podgląd materiału. Na szczęście mapa color correction pozwala na łatwą manipulacje ustawieniami o czym zapomniałem. Materiału vray2sidemtl jeszcze nie stosowałem, podczas prób wykorzystam Twoje porady. Dzięki.
 13. jarox

  Caustics

  Staraj się kierować światło bezpośrednio na obiekt, w scenie którą podałeś caustic w ogóle nie było włączone w rolecie V-Ray Caustic.
 14. jarox

  Caustics

  Tak się składa, że również się ucze Vray od niedawna więc mam prostą próbną scene z nauki ustawień caustic. Wersja Vray 1.5 sp4a, Twój plik pochodzi ze starszej więc niewiem czy będzie działać jak trzeba.
 15. Dzięki, znalazłem odpowiedź jakiś czas temu na forum autodesku. Swoją drogą mogliby to naprawić w hotfixie, już kilka razy zamieniałem ten plik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy