Jump to content

sabaru

Members
 • Posts

  178
 • Joined

 • Last visited

sabaru's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

25

Reputation

 1. Mam wersje 3ds max 2010. I co jakiś czas sobie wcisnę na klawiaturze jakiś klawisz albo skrót klawiaturowy co uniemożliwia wyłączenie i włączenie siatki na modelu za pomocą klawisz F4. Normalnie działa to tak że nacisnę F4 i siatka się włącza albo wyłącza. Ale teraz jak to się przestawi to muszę wcisnąć najpierw F4 i kółko od myszki i dopiero się włączy lub wyłącza siatka na modelu. Kiedyś to umiałem naprawić ale za nic sobie nie mogę przypomnieć jak to było. Ktoś może wie jak to przestawić żeby siatkę dało się wyłączyć albo włączyć za pomocą klawisza F4 w normalny sposób?
 2. W pierwszym poście pisałem że ostatniej nocy. Teraz to będzie 2 dni temu.
 3. Wyeksportowałem ale program nie daje radę tego zaimportować do blendera. Chyba że ja nie umiem tego poprawnie zrobić. Ale co ciekawe nawet sam blender bez żadnej sceny przymula. Np. jak zminimalizuje to przymula. Czasami jak przerzucam zakładki w programie to też potrafi się na ułamek sekundy zwiesić. edit// tera zauważyłem że jak się już raz przeżuci zakładki to one potem normalnie szybko się ładuje ale sam program przy minimalizacji i z powrotem dalej przymula.
 4. Jeżeli dobrze patrzyłem to tak. Wcisnąłem klawisz 7 i w oknie pokazuje ile jest poligonów. Co do aktualizacji to sprawdzałem kiedyś na nowych i starych i to samo. W sumie mogłem od razu napisać co robię. To nie są animacje tylko zwykły budynek wyciągnięty z gry i po prostu dorabiam wnętrze do niego. Jak na początku program działał bez problemu to im więcej dodaje szczegółów tym gorzej działa.
 5. 3ds max pokazuje że jest 23 131 poligony, a verteksów że 34 496. FPS natomiast około 20 (zależy jak kamera się patrzy na model).
 6. Mam taki problem z 3ds max że przy większej ilości poligonów program laguje. Np. przy obracaniu czy przesuwaniu kamery są odczuwalne spadki FPS i tak jak by okienko 3d działało w zwolnionym tempie. Do tego np. okienko materia editor na sekundę przy otwieraniu czy nakładaniu tekstury zwiesza się na sekundę. Mój sprzęt to: procek: i7-10700k grafika: palit geforce gtx 1060 dual 6gb gddr5 ram: 32GB kingston 3600hz zasilacz: 750W 80 Plus Gold płyta główna: gigabyte z490 aorus elite ac Posiadam 3 dyski. 2 to M.2 i jeden SSD. Temperatury są w normie. Nic się nie grze. Większość gierek na tej karcie działa bez najmniejszego problemu. Jedynie te niektóre nowe się wykrzaczają jak, np. Battlefield 2042. Ale to już wina samej karty. Sam system jest dopiero co po formacie. Dziś w nocy robiony. Ktoś wie czego to może być wina i czy da się to naprawić? Dodam jeszcze że korzystam z wersji 3ds max 2010.
 7. Witam. Czy w 3ds max na modelu da się automatycznie zaznaczyć co drugą linie? Wersja programu to 3ds max 2010.
 8. Witam. Mam wymodelowany interior z kilkoma pomieszczeniami. Do jednego pomieszczenia dodałem oświetlenie i jak renderuje scenę to na podglądzie widać że to pomieszczenie jest nie jednakowo oświetlone. Gdy usunę efekt który powoduje owe oświetlenie to to oświetlenie znika. Czy da się jakoś ustawić żeby to oświetlenie zostawić na stałe na modelu nawet jak zostaje usunięty ten efekt?
 9. Czy tworząc mapę 3d do gry na podstawie Street View można z stamtąd pozyskiwać teksturę? Jak pomysł by z mapą wypalił chciałbym ją kiedyś udostępnić oczywiście niekomercyjnie.
 10. No więc tak. Na próbę stworzyłem plane (tą taką płaską powierzchnie) i nałożyłem białą teksturę. I zauważyłem że tu już w zasadzie zaczyna się problem bo tekstura na tym plane po nałożeniu robi się szarawa. Jak nakładłem teksturę to po prostu zaznaczyłem plane i z pulpitu przerzuciłem teksturę. Wydaje mi się że jak miałem starszą wersje 3ds max to tego problemu nie było. A teraz nie wiem o co mu chodzi. Wygląda jakby mój komputer był daltonistą.
 11. Witam. Jakiś czas temu odkryłem że w 3ds max fajny sposób można tworzyć tekstury do pewnej gry. Jednak ostatnio nadziałem się na pewien problem którego nie umiem naprawić. Chciałem sobie wyrenderować prostą teksturą gdzie w zasadzie są tylko dwa kolory. Biały i czarny. Jednak kiedy zapisuje wyrenderowaną teksturę to biały kolor nie jest biały tylko szarawy. Jak nawet wrzucę białą teksturę na plane to też nie jest biała tylko właśnie szarawa. Mam wersje 3ds max 2010. Czy ktoś może wie o co z tym chodzi i jak ten problem naprawić?
 12. Witam. Mam 3ds max 2010 i kiedy oddale kamerę od jakiegoś obiektu to ona nie chce się obracać dookoła niego. Co prawda kamera dalej jest w tym samym miejscu ale obiekt tak jakby po za nią. Jak rozpocznę nowy projekt to tego problemu nie ma. Musiałem chyba coś w cisnąć ale nie wiem co. Ktoś wie jak ten błąd naprawić bo ciężko jest manewrować w ten sposób obiektem.
 13. Mam wersje 3ds max 2010. Podczas modelowania 3ds max na modele rzuca taki fajny cień. Czy da się wyeksportować jakoś teksturę aby ten cień zachować?
 14. Witam. Czy da się pogrubić tekst w programie 3ds max 2010? Jeżeli tak jak to zrobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy