Jump to content

stormwind

Members
 • Content Count

  886
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

stormwind last won the day on December 2 2014

stormwind had the most liked content!

Community Reputation

623 Excellent

About stormwind

 • Rank
  Member
 • Birthday 11/04/1987

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poza wyjściową rozdielczością tekstury natważniejsze są 2 parametry: Blur z zakładki coordinates. Zmniejsz sobie na na przykład 0.5 lub mniej i porównaj efekty Filtering, szczególnie przy teksturach na płaszczyznach widzianych pod dużym kątem. Z domyślnego Pyramidal zmień na Summed Area. Musisz jednak wiedzieć za nie ma sensu edytować tych parametrów dla każdej tekstury w scenie, gdyż mogą znacząco wydłużyć czas renderowania i pochłonąć dużo więcej pamięci. Przykładowo Summed Area potrzebuje 3x tyle pamięci co tryb Pytamidal.
 2. @makak widziałem ostatnio taki trick: Spróbuj najpierw solidify a potem remesh, a potem usuń niepotrzebne części, (solidify jest potrzebny bo remesh działa na zamkniętym meshu)
 3. Ale generalnie nie należy traktować tego jako umyślnego wirusa, w pierwszym linku jest to wyjaśnione jako skrypt, który służył do autoryzacji zewnętrznego pluginu, ten jednak może powodować błędy w pracy maxa a do tego zapisuje sie razem ze sceną.
 4. To nie żart. Jakiś czas temu czytałem o takich problemach jak znikające swatała i niedziałające un do, w uproszczeniu: okazało się, że można zarazić maxa skryptem z otwieranej obcej sceny, lub poprzez jakiś plugin, skrypt z pliku instaluje się jako startup script i podłącza sie (infekuje) do każdej otwartej sceny. Autodesk stworzył narzędzie naprawcze i dokładnie opisał wszystko. https://apps.autodesk.com/3DSMAX/en/Detail/Index?id=7342616782204846316&appLang=en&os=Win64&autostart=true Można wkleić tą linijkę w Listener maxscriptu i sprawdzić czy max jest zainfekowany (true) czy nie (false) (globalVars.isGlobal #AutodeskLicSerStuckCleanBeta)
 5. Bez żartów, gdyby ktoś miał w scenie takie symptomy: Third-party MAXScript (ALC) causes scene file crashes, corrupts scene data, gives Script Controller error or no longer uses the Undo function in 3ds Max When opening or working with a 3ds Max file (*.max), the scene displays some or all of the following behaviors: Crashes or fails to open. Corrupted scene data. Empty helper nodes (e.g. "¡¡×ý×û" and "×þ×ü"). Unable to save the scene manually. Unable to use the Undo function. Displays various MAXScript errors. Script Controller window opens, displaying items similar to "fn checkLicSerSubCleanBeta..." Corrupts or removes cameras, lights, and/or materials. Forces an auto-save after breaking the scene or when choosing "Don't Save" when closing. Adds itself to an existing script in the MAXscript startup directory. Force closes 3ds Max. Unable to save V-Ray lights. https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Scene-file-crashes-corrupts-scene-data-gives-Script-Controller-error-or-no-longer-uses-the-Undo-function.html
 6. Stworzony przez jednego Czecha na laptopie za 500$ 😄 Niedawno robił AMA na Reddicie
 7. Jeżeli dzieje sie tak stosunkowo od niedawna podczas pracy z tą samą sceną to podziel ją na kilka części (zaznacz fragment lub poszczególne warstwy i file/save selected) i sprawdź, czy w każdej występuje takie spowolnienie. Najlepiej przy sprawdzaniu fragmentu każdorazowo zrestartuj maxa. Czasem jakiś pojedynczy obiekt zamula całą scenę.
 8. Heh to tak jak ja, Vray sky + disc light, lubię ich używać w spotach bo dają największą/najszybszą kontrolę nad oświetleniem/kątem świecenia. Zasugerowałem się profilem w kuchni, te 4 ledy jak w Splitline Deltalight. Osobiście coś między Japońskim minimalizmem a mid-century modern w Kalifornii. Bauhaus to przesada, za dużo chromu, rurek, czarnej skóry a połączenie czerwieni granatu i żółtego jak z obrazów Mondriana źle ma mnie działa :D
 9. Wizki 5+ Światło i miękka naturalność shaderów powala. Projektu nie oceniam, nie mój klimat. Tym bardziej wiem że to aranżacja pokazowa więc przepych x2. :D Pytania techniczne: Vray jak mniemam? Świecisz IESami od Delty (bo chyba wszystkie sufitowe oprawy są z Deltalight) czy vraylightem. Najgorsze, że od strony technicznej nie ma się chyba do czego przyczepić :P, tylko zniekształcone odbicie w piekarniku, bo to w tv uznaje na +
 10. W zależności od stopnia skomplikowania czasem łatwiej edytować rysunki zewnętrznie (np w darmowym edytorze: Drawsight lub nanoCAD) I nie przejmuj się że nie używałeś nigdy edytorów CAD, w tym wypadku edycja polegałaby na zaznaczeniu tego czego nie potrzebujesz, usunięcia i zapisania jako nowy rysunek. potem importujesz sobie ten rysunek jako niezależne obiekty.
 11. Customise > Preferences > Gamma and LUT zaznacz Affect Material Editor http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2015/ENU/?guid=GUID-556B3B1C-D62E-48F6-A633-DCF5172219B5
 12. Świetne. Wszystko w Blenderze? I podaj linka do tego sketchfaba. :D
 13. To chyba jakaś dziwna jednostkowa sytuacja, możesz jeszcze spróbować jakieś starsze lub nowsze sterowniki karty grafiki, zdarzają się przypadki niezgodności konkretnej wersji sterownika z jakimś konkretnym softem.
 14. Pracujesz w trybie Realistic czy Shaded? Driver viewportu ustawiony na Nitrous? Dla mnie Realistic był nie do używania, dodatkowo pamiętam, że 2014 był kapryśny co do wybranych modeli, często musiałem wyłączać edged faces albo pracować z niektórymi obiektami, lub wyświetlać je jako box bo nie dało się obrócić viewportu.
 15. Dzięki, :D Umywalka jest z ceramiki powlekanej metaliczną farbą lub metalem, nie zagłębiałem się w technikalia, producent nazywa to wykończenie platynowym. https://www.aliceceramica.com/wp-content/uploads/2018/10/color-3.jpg
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy