Jump to content

stormwind

Members
 • Content Count

  879
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

stormwind last won the day on December 2 2014

stormwind had the most liked content!

Community Reputation

617 Excellent

About stormwind

 • Rank
  Member
 • Birthday 11/04/1987
 1. Heh to tak jak ja, Vray sky + disc light, lubię ich używać w spotach bo dają największą/najszybszą kontrolę nad oświetleniem/kątem świecenia. Zasugerowałem się profilem w kuchni, te 4 ledy jak w Splitline Deltalight. Osobiście coś między Japońskim minimalizmem a mid-century modern w Kalifornii. Bauhaus to przesada, za dużo chromu, rurek, czarnej skóry a połączenie czerwieni granatu i żółtego jak z obrazów Mondriana źle ma mnie działa :D
 2. Wizki 5+ Światło i miękka naturalność shaderów powala. Projektu nie oceniam, nie mój klimat. Tym bardziej wiem że to aranżacja pokazowa więc przepych x2. :D Pytania techniczne: Vray jak mniemam? Świecisz IESami od Delty (bo chyba wszystkie sufitowe oprawy są z Deltalight) czy vraylightem. Najgorsze, że od strony technicznej nie ma się chyba do czego przyczepić :P, tylko zniekształcone odbicie w piekarniku, bo to w tv uznaje na +
 3. W zależności od stopnia skomplikowania czasem łatwiej edytować rysunki zewnętrznie (np w darmowym edytorze: Drawsight lub nanoCAD) I nie przejmuj się że nie używałeś nigdy edytorów CAD, w tym wypadku edycja polegałaby na zaznaczeniu tego czego nie potrzebujesz, usunięcia i zapisania jako nowy rysunek. potem importujesz sobie ten rysunek jako niezależne obiekty.
 4. Customise > Preferences > Gamma and LUT zaznacz Affect Material Editor http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2015/ENU/?guid=GUID-556B3B1C-D62E-48F6-A633-DCF5172219B5
 5. Świetne. Wszystko w Blenderze? I podaj linka do tego sketchfaba. :D
 6. To chyba jakaś dziwna jednostkowa sytuacja, możesz jeszcze spróbować jakieś starsze lub nowsze sterowniki karty grafiki, zdarzają się przypadki niezgodności konkretnej wersji sterownika z jakimś konkretnym softem.
 7. Pracujesz w trybie Realistic czy Shaded? Driver viewportu ustawiony na Nitrous? Dla mnie Realistic był nie do używania, dodatkowo pamiętam, że 2014 był kapryśny co do wybranych modeli, często musiałem wyłączać edged faces albo pracować z niektórymi obiektami, lub wyświetlać je jako box bo nie dało się obrócić viewportu.
 8. Dzięki, :D Umywalka jest z ceramiki powlekanej metaliczną farbą lub metalem, nie zagłębiałem się w technikalia, producent nazywa to wykończenie platynowym. https://www.aliceceramica.com/wp-content/uploads/2018/10/color-3.jpg
 9. Laminam - Filo Mercurio Poszatkowane odbicia na baterii to wina dxfa od Dornbrachta, jest jeszcze widoczny szew mapy bump ale juz nie będę aktualizował bo to detal dla testów tylko:)
 10. A gdzie kolory? Ciężko coś powiedzieć, czarno białe wizki są takie poważne:) Marmur będzie prawdziwy czy ze spieków? Tak czy inaczej w tej skali i bez mu podziałów wygląda dziwnie. Fajnie, że ożywiłeś wątek.
 11. stormwind

  Światło

  To niestety to, Arnold potrzebuje procesorów z obsługą SSE4.1 czyli np od core2(Penryn), i3, i5, i7
 12. stormwind

  Światło

  Pierwsza myśl to usunąć i zainstalować ponownie. Ewentualnie jeżeli to nie pomoże - spróbować wersję 2019.
 13. stormwind

  Światło

  Jaką masz wersję maxa? Arnold jako render jest w standardzie z maxem od wersji 2018
 14. Zrezygnowano z tej opcji w najnowszym vrayu. Zastosuj wartość, którą proponowano w hilight glossines jako glossines pod Reflection. Opcja była niepoprawna fizycznie, służyła do oszukania i uzyskania rozmytych refleksów bez renderowania rozmytych odbić w czasach kiedy rendery trwały godziny a nie minuty.
 15. stormwind

  Łączenie edge

  Domyślne mapowanie sie zniekształciło podczas edycji, dodaj modyfikator UVW Map.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy