Jump to content

stormwind

Members
 • Posts

  964
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

stormwind last won the day on September 3 2023

stormwind had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

stormwind's Achievements

 1. Bardzo dobre shadery w promocji 75% taniej z kodem "bday"
 2. W panelu sweep parameters masz opcje zmiany kąta obrotu twojego profilu. https://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2023/ENU/?guid=GUID-3448AA05-25E6-4105-B57B-3F1586A31240
 3. Jeżeli wzory są powtarzalne to zrób sekwencje która się powtarza i użyj modyfikatora array, ewentualnie plugin clone od iToo jeżeli masz starszą wersję maxa. Ale ja i tak jestem za przerzucaniem tego przer Blendera, jeżeli masz już swój pipeline w illustratorze to nie ma co robic tego od nowa i męczyć sie Maxie. jest też ryzyko, że w padniesz w króliczą nore geometry nodes w blenderze i będziesz sobie tam wszystko robił parametrycznie. W tym wątku masz ten plik do pobrania https://blenderartists.org/t/modify-the-size-of-the-veronoi-texture/1477192/10
 4. Zanim zaczniemy szukać rozwiązań, zasadnicze pytanie: Czy nie możesz zaimportować gotowego obiektu z blendera do maxa? Do czego finalnie będzie Ci to potrzebne. Max jest bardzo toporny w takich konkretnych sytuacjach. (spline z wieloma otworami).
 5. Generalnie piękny model i siatka, ale coś jest z tymi drzwiami, na wcześniejszym ujęciu z tyłu też to widać. Dodaj otwarty cylinder z szachownicą albo jakimś UV gridem, to da najlepsze odzwierciedlenie zniekształceń.
 6. O ile Nolan ma sentyment do praktycznych efektów to z samolotem tak dokładnie było: "“We started to run the numbers... It became apparent that it would actually be more efficient to buy a real plane of the real size, and perform this sequence for real in camera, rather than build miniatures or go the CG route.”' https://www.gamesradar.com/tenet-christopher-nolan-747-plane-crash-interview/
 7. Zrobiłem jakiś czas temu customowy Overlay do Riva Tunnera pasujący do HUD Cyberpunka, może ktoś chce sobie zastosować. RTSS overlay - Cyberpunk 2077 v4 230803.ovl Jak macie konto na reddicie to upvotnijcie post.
 8. Jest darmowy add-on z taką opcją. https://blenderartists.org/t/hdri-wizard/1406002 Generalnie jest do szybkiego ustawiania HDRI ale ma taką funkcję i tak na prawdę tylko po to go u siebie zostawiłem.
 9. @tobiq4 Zobacz sobie ten kurs na udemy, https://www.udemy.com/course/the-blender-encyclopedia/ Jeszcze przez chwile jest za 65 zł. Mam, polecam. Kupiłem jeszcze wcześniej od nich Tutorial o Modelowaniu Corvetty i to mnie poważanie pchnęło do integracji. Tez przechodziłem z Maxa na blendera. Za trzecim podejściem się udało. Co do skrótów to popieram - nie zmieniaj, co najwyżej podstawową nawigację w viewporcie bo pamięc mięśniowa to dziwna rzecz. Brak Edit poly to smuteczek, ale ma też zalety, możesz edytować siatkę wielu modeli na raz przed modyfikatorami. W pracy dalej używam Maxa i bardzo mi tego brakuje.
 10. Możesz przenieść tylko wersje Retail. Najłatwiej jak masz ją przypisaną do konta Microsoft, Instalujesz czysty system i po prostu się logujesz. Żeby sprawdzić jaką masz wersje w wierszu polecenia (cmd.exe) wpisujesz: Slmgr –dli https://www.majorgeeks.com/content/page/how_to_check_if_your_windows_license_is_retailoemor_volume.html Co do Windowsów z allegro to się nie wypowiem bo sie na tyle nie znam.
 11. Zmiana spline na edit poly ma kilka rzeczy, które mogą być uprzykrzające, ale przede wszystkim wydaje mi się że może to być wina źle ustawionych jednostek i odległości od środka sceny. Umieść model na środku osi współrzędnych i sprawdź czy jest lepiej. Wraz z odległością od środka sceny maleje precyzja, a jednostki powinny być ustawione adekwatnie do skali obiektu. Drugie co rzuca się w oczy to brak łuków. Na jaką liczbę masz ustawianą interpolacje w opcjach spline? Zanim przejdziesz dalej, zamiast zamieniać na edit poly, dodaj do spline modyfikator extrude, wszystkie spliny, które nie będą wyekstrduwoane to potencjalne problematyczne elementy, a możemy tu mieć nie zamknięte spline, zdublowane wertexy itd.
 12. Pawilto, rozumiem już. W oryginalnym polonezie splitter był prosty ale też węższy, nie wychodził tak poza obrys. Prawy górny i dolny obrazek z mozaiki to chyba To o co Ci chodzi, ponieważ nadkola, progi i dolna linia to jeszcze otwarty temat możliwe że się to jeszcze zmieni. Destroyer, zapomniałem o Cybertrucku, Punkt dla ciebie. Alej jednocześnie ******eś mi tu szkaradztwa w wątku. Z czego tylko 3 pierwsze mają przewagę prostych linii, i to nie ten typ auta - pickupy, offroad i duże suvy rządzą się innymi prawami, zostańmy przy sedanach/sportbackach.
 13. Nie chcę, że by to był typow muscle car a zwykły 5cio drzwiowy fastback, wielkości Audi A3 - A4, na ich bazie adaptowałem proporcje, kąty przedniej szyby rozstaw osi, wielkość drzwi itp. W opisie porównywałem do Challengera bo to wg mnie piękne odświeżenie, troszkę przerysowany ale dalej z duchem starego modelu z minimalnym detalem, bez nadmiernie agresywnych niepotrzebnych wlotów, załamań itp. Wlot powietrza, mimo ze w oryginale był dla powietrza kabiny chcę zostawić bo to fajny charakterystyczny detal. Ale zgadzam się że, taki czarny przyklejony to nie na dzisiejsze czasy, popróbuje ze zintegrowanym z maską tak aby był kontynuacją podłóżnych przetłoczeń. Odnośnie Rancika z przodu, możesz zaznaczyć o które miejsce chodzi? Grill to oddzielna sprawa - Bo nie zdecydowałem jaki napęd będzie miał, więc nie wiadomo czy ażurowy grill jako taki jest potrzebny. Do tego zderzak jest oderwany od grilla, nie widać tego było wczesniej. Jeżeli w ogóle będę wycinał grill myślałem właśnie o wzorze z poziomych elektów rozszerzających się lub powiększających się w pionie gradientem w dół. Opony koniecznie szersze, dzięki.
 14. Dziękuje. Okrągłe światła były oczywiście rozważane, ale jednak wole tu nowoczesny akcent kształtem nawiązujący do podwójnych lamp. Na wzór BMW z okresu ok 2010r. w środkach "łuków" będą też światła drogowe w stylu ksenon/laser led także w ogólnym wrażaniu będą nawiązywały to okrągłych. Co do ogólnej linii, myślę bardziej proste linie będą już nienaturalne jak na dzisiejsze czasy. Borę tez pod uwagę aerodynamikę. Wszystkie charakterystyczne linie są przeniesione, usunąłem tylko boczną plastikową listwę i zostawiełem wcięcie tak jak w uboższej wersji C z lat 80. Ale myślę aby dać tam czarny naklejany pas matowej foli.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy