Jump to content

Imperator

Members
 • Posts

  549
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Imperator's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Reacting Well Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

418

Reputation

 1. Dzięki za odpowiedz i przykład @Sebazx6r, 2700 bardzo ładna kwota rzekłbym nawet, że ciutkę za dużo jak na moje oko ale chętnie bym za tyle popracował 🙂 Czyli to nie ja jestem oderwany od rzeczywistości i ludzie postaci za 4 stówki nie robią, 🙂 chciałem się tylko upewnić bo czasem traci się perspektywę.
 2. No właśnie ja rzuciłem 300$ bo chciałem zrobić tak trochę lepiej, nie sam diffuse ale jakieś normal mapy, sssy roughness itd. no i do tego trzeba z materiałami pod arnolda, myślałem że to uczciwa cena a ludek mi odpisał, że wyceniłem ponad dwa razy więcej niż najdroższa oferta innych 🙂 Dodam, że to na stronach typu freelancer, upwork i tego typu czyli za pośredniczenie biorą jeszcze 20% od zlecenia czyli ktoś kto zaoferował połowę mojej stawki dostałby 150-20%=120$ czyli 476zł -minus ewentualne przewalutowanie i podatki. Widzę, że na takich serwisach jest masa hindusów czy chińczyków ale kurde bez przesady żeby za takie pieniądze pracować, nikt poza krajami 3ciego świata nie jest w stanie nawet się zbliżyć do konkurowania ceną.
 3. Szybkie pytanie, na ile byście wycenili coś takeigo? modle pod subd i aniamcje, uv, tekstury, materiały pod rendr, klient ze stanów
 4. Niedługi będą automatyczne uvałki a jak nie było prostych, podstawowaych narzedzi które ułatwiałyby życie cały czas, to nie ma 😕 pokrycie uv space tak ze 35% ale samo mapowanie wygląda ok
 5. Tylko czekać jak nic się nie zmieni w produktach algorithmic, uciekłem do paintera i afinity photo żeby jak najmniej używać programów adobe a tu jednym zakupem znowu siedzę u nich w kieszeni a przyszłość wygląda coraz mniej ciekawie :/ Za chwilę nie będzie wyboru i trzeba będzie się na win10 przesiąść, zacisnąć zęby i liczyć że nie będzie katastrofy albo korzystać nielegalnie ze starszych wersji, nic tylko się cieszyć.
 6. drakul ale po co się nad tym rozwodzić jaka jest dokładnie podstawa prawna i szansa na wygraną skoro nawet jeśli możesz wygrać i dostać zwrot kosztów sądowych to zostaniesz zamęczony przez duże psy? Weźmy przykład Andrey Kozlova gdy walczył z otoyem a ich roszczenia polegały na tym że ukradł on ich technologię, jaką? pokazali screeny z octana i fstorma z interface z ewidentnie taką samą technologią np i jeden i drugi renderer ma motion blur i co z tego, że to głupota skoro zanim sąd i eksperci do tego dojdą to będziesz złamanym psychicznie finansowym bankrutem? On się podniósł ale ogrom ludzi nie dałby rady. To tak jak głośne sprawy gdy jakaś niemiecka kancelaria pisze do Polaków ściągających polskie filmy z torrentów i żąda zapłaty kilkuset złotych, możesz z nimi zawalczyć tylko jakie masz szanse? Prawo pozwala na ściąganie na własny użytek ale na oglądanie już nie, można coś kombinować, że kopia zapasowa albo jakieś inne sposoby stosować ale jeśli okaże się że sąd nie przyzna racji to z 600zł kary robi się 6 tys albo więcej nie licząc zmarnowanych nerwów i czasu. A to przecież też jest malutkie przewinienie a nie proceder na masową skalę jak prowadzenie strony z nielegalnymi filmami. Tak samo gdy zwróci się do ciebie kancelaria która reprezentuje dajmy na to bmw i poprosi o zaprzestanie sprzedaży modelu inspirowanego bmw, nawet bez logo, bo oni mają patent na specyficzny przedzielony na pół grill i co zrobisz? będziesz z nimi walczył w sądzie?
 7. le_chu dobrze pisze i przykład z kupionym samochodem jest bardzo trafiony. Jeżeli masz dajmy na to ten samochód w filmie czy serialu to musisz mieć pozwolenie i nie ważne czy samochód jest prawdziwy, 3d czy namalowany na tekturze i im jesteś bardziej na świeczniku tym większa szansa, że ktoś się do tego przyczepi i narobi smrodu. Nawet coś takiego jak moneta w reklamie, robiłem monety lekko inspirowane tymi prawdziwymi i dostałem uwagę od działu prawnego żeby bardziej je odróżnić od prawdziwych bo jest duża szansa, że twórcy wzoru upomną się o pieniądze i dlatego często w reklamach jest jakaś dziwna moneta z napisem teraz tylko 6zł i komunistycznymi gwiazdkami :) Im drobniejsze rzeczy robisz tym większa szansa, ze nikt się tym nie zainteresuje ale gdy podpisujesz model czy pracę nazwami producentów to bardzo łatwo jest coś takiego wyszukać i gdy ktoś się upomni o swoje prawa to nie masz wiele do gadania bo nie masz czym, jak i za co walczyć. Kiedyś (nie wiem jak teraz) było bardzo trudno dostać pozwolenie na to żeby przedstawić wieżę Eiffla szczególnie gdy zostaje jakoś uszkodzona czy zniszczona czy to w filmie czy nawet grze, nie można też robić i udostępniać zdjęć wieży w nocy bez uzyskania pozwolenia po uiszczeniu opłaty i każdy kto wrzuca takie zdjęcie na facebooka lamie prawo i o ile nikt nie będzie ścigał turysty za takie zdjęcie to jeśli zrobisz świetne zdjęcie, będziesz je sprzedawał i zrobi się trochę szumu to w końcu ktoś się tym zainteresuje.
 8. Dokładne tak, musisz mieć zgodę producenta i w przypadku producentów samochodów jest albo raczej było to bardziej egzekwowane i mogą się przyczepić za logo i nazwę.
 9. olaf dobre to, w dwa dni wszystko obejrzałem i co mi teraz pozostało? :P https://www.youtube.com/channel/UC1D26ByrbZVwuMgjVWmsOuw/videos
 10. Ludzie już trochę popłakali ale to nie autodesk ani adobe więc nie powinno być tak źle. Najbardziej to chyba otoyowi się oberwie bo cinemowcy to tak z połowa klientów :)
 11. Najbardziej w tym wszystkim szkoda borysa, tak się chłopak napracował a jak zwykle wszystko poszło jak krew w piach :) Ale jeśli kogoś ominęła ta uczta dla oka i stymulacja dla umysłu to tutaj jest zapis najważniejszych punktów wypowiedzi i skrót wydarzeń z całego wątku fart jokes - check. Teraz wątek już się nadaje do ekranizacji na wielkim ekranie na rynek amerykański, Wzruszająca historia o ciężkiej pracy, wyrzeczeniach, walce, poświęceniu, upadkach, porażce i zmaganiach z ciężką chorobą psychiczną. Swoją drogą szara eminencja działająca w kuluarach władzy usuwając posty z jednej strony mocno zubożyła wątek ale z drugiej dało się usłyszeć jakby z milionów gardeł wydobył się autystyczny krzyk, a potem nastała cisza i szaleńcze uderzanie w klawiaturę :) Chylę czoła, to było piękne
 12. Trochę szkoda, że ktoś posty usuwa bo taka dobrość była, a mówiłem archiwizować dla potomności :) Ale kto przeczytał to jego ;) Najważniejsze, że wspólnymi siłami forum odżyło jak za dawnych lat, aż łezka wzruszenia zakręciła się w oku, dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten cel
 13. Jak na standardy tego forum ostatnich lat to już jest i generuje jakieś 95% ruchu na stronie :) Brakuje już tylko dziadygi3d ze swoim humanizmem i byłaby pełnia doskonałości i cała rodzina w komplecie :) eh szkoda, że nas opuścił w ten czy inny sposób. Najsmutniej będzie jak ktoś tu wpadnie i wątek usunie, warto pomyśleć o zarchiwizowaniu na szare deszczowe dni :)
 14. Jeżeli wiesz jak działa psychologia to udowodnij to stosując tę wiedzę choć raz :) Nie ukrywam, że jestem trochę pobudzony, bardzo to przyjemne choć czas nieodpowiedni bo chciałem iść spać a tak to teraz nie zasnę, a jak już zasnę to może mi się przyśnisz Mareczku, kto wie :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy