Jump to content

jaceks

Members
 • Posts

  406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jaceks last won the day on September 7 2018

jaceks had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jaceks's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • One Month Later
 • One Year In Rare
 • Week One Done

Recent Badges

222

Reputation

 1. Lata temu pracowałem na Maxie i Cinemie. Wydajności podobne. A pracowało się na o wiele mniej wydajnych bebechach jak ta UHD 770. Tak, że spokojnie.
 2. Mam w domu jakiegoś HP na Intel i5 3470 zintegrowany z Intel HD Graphics 2500. Więc o wiele słabszą kartą niż ten UHD 770. Zamontowana Cinema 4d. Jak czegoś nie zrobiłem w firmie to podłubałem coś w domu. Co do wydajności - spokojnie wystarczyło na jakieś średnie sceny bez dużych tekstur. Na modelowanie nie szło narzekać. Chociaż czasami np. nie pokazywało zaznaczonych edges. Generalnie nie zdarzyło się tak żebym z powodu tej integry nie mógł czegoś zrobić. Potem zrobiłem upgrade na tanią pasywną kartę NIVIDIA GT 730 - generalnie nie chciałem niczego co będzie miało aktywny wiatrak. Duży przeskok wydajności, brak błędów, swobodna praca. Do podłubania nic lepszego nie trzeba a wszystko cicho chodzi. Ta UHD 770 może mieć lepszą wydajność niż ta NIVIDIA. W ogóle bym się nie martwił, będzie chodzić jak burza.
 3. Absolutnie nigdy nie było podglądu zawartości w zwykłym explorerze. No chyba, że pliki były otwierane przez coś innego. Można np. otwierać pliki przez Content Browser w samej cinemie. I tam podgląd jest. Ale w explorerze Windows nie było. Może w Macu. Ale tego nie pamiętam.
 4. A, ty chcesz zrobić taki napis jak na dolnym obrazku (w pierwszym poście)? No to będziesz musiał modelować każda literkę. Lub połączyć kilka technik - modelowanie, wyciąganie po splinie, itd.
 5. Musisz obrysować ten kształt w Cinemie za pomocą Pen i extrudować, albo najlepiej w jakimś programie wektorowym i zaimportować do Cinemy ten kształt.
 6. Nareszcie coś z UVs zrobili. Jak to będzie działać - zobaczymy. Generalnie upgrade zdaje się skromny.
 7. jaceks

  Biurko do pracy

  Do domu na stałe tak. Fajny mebel i nie tylko jako biurko. Drewno jest drewno. Super to wygląda. Ale jednak drogie jak cholera i mało mobilne jak trzeba by się przenieść. A twój był kupiony jako gotowiec czy na zamówienie?
 8. jaceks

  Biurko do pracy

  Kupujesz stelaż do biurka https://stema.istore.pl/pl/c/Z-NOGAMI-KWADRATOWYMI/2192217 plus zamawiasz blat 28 mm o odpowiedniej wielkości. Zmieścisz się w 600-650 zł brutto. Masz biurko jak Berlin.
 9. jaceks

  amd 3900x

  Z tym AE - 5 razy szybciej to chyba z tym pluginem - Garden... coś tam. Solo to progres byłby homeopatyczny. Jeden rdzeń - reszta leseruje 🙂
 10. jaceks

  amd 3900x

  Na konkretnej scenie w C4D w kompie złożonym w 2011 miałem 14 krotnie szybszy wynik niż na kompie z 2004. Robiłem też takie porównanie w scenie z LW ale nie mam już danych. Takie progresy w rozwoju już się skończyły. Teraz 5-6 razy szybciej po 9 latach i to na procesorze z trzykrotnie większą liczbą rdzeni. Przyspieszenie na jednym rdzeniu to już tylko korekta. Widać już sufit na tej technologii. Ale jest też duży pozytyw - TPD zostają na starych poborach.
 11. jaceks

  amd 3900x

  Co racja to racja. W 2011 złożyłem komputer 14 razy szybszy od tego z 2004r. I zawsze to były procesory ze średniej półki. Żadne najszybsze. A gdyby liczyć to co najważniejsze - taktowanie 1 rdzenia, to przyrosty są marginalne.
 12. 1) Najpierw jest zdziwienie głupim jak but pomysłem. 2) Potem dyskusja, rozważania i ogólne zrozumienie, że może pod jakimiś względami... 3) Wprowadzenie pomysłu w życie i przyzwyczajenie się, dostosowanie. 4) Ktoś chce to w końcu zlikwidować - oburzenie i protesty. Był taki skecz Monty Pythona - "Ministerstwo głupich kroków". Do wszystkiego można się przyzwyczaić i do wszystkiego ludzi urobić. Do nie takich rzeczy urabiano.
 13. Druk offsetowy? Miałem kiedyś takie same problemy ale w druku na cyfrze. Też miała tendencje do przebarwiania w kierunku magenty jak powyżej. Znana drukarnia w Katowicach. Rodzaj papieru ma znaczenie ale raczej druku nie przebarwia, już bardziej niedosyca lub przesyca. Jak to był mały nakład na niestandardowym papierze mogli to wydrukować na cyfrze. W offsecie takie przebicie koloru raczej nie powinno wystąpić.
 14. Z obrazka 2D automatyczna przeróbka na 3D? W takim sensie jak ty chciałbyś to robić to nie słyszałem o takim cudzie. Program 3D: Jeżeli to będą modele typowo techniczne z nadanymi konkretnymi parametrami i np. do wysyłki na maszyny CNC to radzę ci zainteresować się Fusion 360. Łatwy, przyjazny w użytkowaniu, bardzo duże możliwości i ciągle rozwijany. Z normalnej "artystycznej" aplikacji 3D nie wyeksportujesz niczego na obrabiarki. W każdej zrobisz fajny model ale technicznie będzie bezużyteczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy