Jump to content

Miłosz3ds

Members
 • Posts

  2,267
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Miłosz3ds last won the day on May 29 2021

Miłosz3ds had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

Recent Profile Visitors

30,694 profile views

Miłosz3ds's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

993

Reputation

 1. w Arnoldzie też tak mogę zadziałać, problem w tym że nie mogę się dogrzebać do tej konkretnej funkcji "enable_fast_opacity". Stąd pytanie - czy jest ona już włączona na stałe w późniejszych wersjach programu, czy gdzieś można sprawdzić czy jest włączona/wyłączona dla poszczególnych obiektów?
 2. Cześć, dzięki za odpowiedź. To jak najbardziej, od samego początku tak to działa. Mi wszystko się renderuje dobrze, tylko długo. Dlatego szukam opcji, o której wspominają w helpie - "enable_fast_opacity". Możliwe jest, że ona już została wciśnięta w Arnolda tak, że nie ma opcji on/off. Ale chciałem potwierdzić jak to wygląda u innych. ;)
 3. Czołem! Walczę z opacity w Arnoldzie. Edytuję scenę która była tworzona pod Arnoldem 1.2.3.1 w Mayce z najnowszym Arnoldem 1.4.0.0 (wszystko w Maya 2016). W którejś wersji wyszła opcja "enable_fast_opacity", na samym dole tutaj: https://support.solidangle.com/display/NodeRef/options#options-Synopsis nie mam zielonego pojęcia, gdzie to znaleźć. Chcę się upewnić, że u mnie na pewno jest włączone, czy nie jest przypadkiem tak, że domyślnie włączone jest na nowo utworzonych obiektach/materiałach. Tutaj z kolei info, że w późniejszych wydaniach chcą, żeby zawsze to było włączone (jeśli dobrze rozumiem): https://support.solidangle.com/display/ARP/4.2.7.0 Jest możliwe że tego już nigdzie nie ma? Dzięki za info
 4. Dzięki Olaf. Wszystkie Twoje porady na forum jak i sam portal poprawie.pl to ogromna pomoc. Dzięki raz jeszcze!
 5. Ctrl+v nie kopiuje do schowka - powiela obiekt bez transform/rotation/scale.
 6. Shift + przeciągnięcie :) jeśli chcesz, żeby obiekt został w miejscu bez transforma to po prostu polecenie "clone".
 7. A nie masz przypadkiem pod scrollem ustawionej w sterowniku sekwencji klawiszy ctrl+c zamiast środkowego przycisku? Ctrl+c w Maxie wstawia nową kamerę a w przeglądarce zoomuje stronę :) Pozdrawiam
 8. jaceks - dzięki za info! W międzyczasie dostałem też oficjalną odpowiedź od ZUSu. Co najważniejsze: "Uznanie działalności za twórczą lub artystyczną i ustalenie daty jej rozpoczęcia następuje w formie decyzji Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców, działającej przy ministrze właściwym do spraw kultury. Stąd osoba, która nie uzyskała decyzji Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców w ww. zakresie, nie jest uznawana dla potrzeb ubezpieczeń za twórcę lub artystę." Czyli tak jak mówiliście, dodatkowo oficjalnie potwierdzone, na czym bardzo mi zależało. Dzięki wszystkim!
 9. Dzięki panowie. Olaf - fajnie, pytanie o rozdzielenie działalności gospodarczej od działalności twórczej/artystycznej. W tym momencie nie rozumiem, kim jest twórca/artysta, który nie może płacić preferencyjnego ZUSu. Czy jest to gdzieś zdefiniowane? tutaj oficjalnie ze strony ZUSu: http://zus.pl/files/rozp_dzalalnosci.pdf jaceks - racja, link nie mówi o działalności gospodarczej, ale definiuje artystę/twórcę. Na podstawie tego: "za twórcę uważa się osobę, która tworzy dzieła w zakresie architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, literatury pięknej, sztuk plastycznych, muzyki, fotografiki, twórczości audiowizualnej, choreografii, lutnictwa artystycznego oraz sztuki ludowej, będące przedmiotem prawa autorskiego. Natomiast artystą jest osoba wykonująca zarobkowo działalność artystyczną w dziedzinie sztuki aktorskiej i estradowej, reżyserii teatralnej i estradowej, sztuki tanecznej i cyrkowej oraz w dziedzinie dyrygentury, wokalistyki, instrumentalistyki, kostiumografii, scenografii, a także w dziedzinie produkcji audiowizualnej reżyserów, scenarzystów, operatorów obrazu i dźwięku, montażystów i kaskaderów." zastanawiam się, jak to jest - czy przypadkiem prowadząc działalność gospodarczą i tworząc dzieła wymienionym wyżej zakresie nie zostaje się twrócą/artystą. wharp - w linku, który podałeś masz to na samym końcu na drugiej stronie.
 10. Cześć! Mam pytanie odnoście preferencyjnych stawek ZUS dla nowych działalności - w kilku miejscach wyczytałem, że nie dotyczą one twórców i artystów: "Również z preferencyjnych stawek ZUS nie mogą skorzystać: wspólnicy spółek jawnych, komandytowych i partnerskich oraz jednoosobowy wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także twórcy i artyści." Pytanie tylko, kim są twórcy i artyści? Czy zostaje się nimi automatycznie poprzez wybranie niektórych PKD czy jak to wygląda? Znalazłem taki artykuł: http://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/zasady_podlegania/81834,Ubezpieczenia-spoleczne-tworcow-i-artystow.html a w nim: "Uznanie działalności za twórczą lub artystyczną i ustalenie daty jej rozpoczęcia nie następuje automatycznie, ale w formie decyzji wydanej przez Komisję do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców, która działa przy ministrze właściwym do spraw kultury." i "Komisja wydaje decyzję na wniosek osoby zainteresowanej na podstawie dokumentów potwierdzających czas trwania i charakter działalności twórczej bądź artystycznej (...)" Wynikałoby z tego, że działalność "twórczą" i "artystyczną" zostaje tylko i wyłącznie na wniosek skierowany do Komisji do Spraw Zaopatrzenia Emerytalnego Twórców. Czy dobrze rozumuję? Czy zakładając jednoosobową działalność i zajmując się dłubaniem 3D jest jakaś szansa żeby się załapać na mały ZUS? Super by było, gdyby ktoś mógł naprowadzić mnie na jakąś oficjalną notkę mówiącą co i jak. Dzięki!
 11. Dzięki za streszczenie Nezumi. Nie obiecywali ostatnim razem, że 4R7 to ostania wersja 4, że kolejną będzie już 64-bitowa 5?
 12. Cześć. No i masz świetną nauczkę dlaczego renderuje się do klatek a nie do .avi :) Przelicz raz jeszcze wszystko do klatek, jeśli gdzieś się wysypie to będzie wiadomo na której klatce, będzie można myśleć dalej. Jeśli się nie wysypie to znaczy że problem był z kontenerem lub kodekiem.
 13. Rozumiem. Czyli w przypadku kilkudziesięciu/kilkuset obiektów tylko ten SOuP zostaje? Bo ręczne wpisywanie tego chyba nie ma zbyt dużego sensu przy większych ilościach? Z podmianą niestety mam problem. Jak podmienię, to będą znikały mi obiekty którymi manipuluję, nie te "statyczne". A ja chcę ukrywać stojące w scenie obiekty za pomocą jednego dużego obiektu. W załączniku podglądowy pliczek z Maya: klatka 40 - kolizja z pierwszym obiektem, kula jest po środku boxa, klatka 60 - kolizja z drugim obiektem, kula po środku boxa, klatka 80 - mimo, że kula jest między obiektami, przenika ich ściany - nie pokazują się one. Jak to ugryźć? Pozdrawiam! visibility_by_collision.zip
 14. Dzięki panowie za podpowiedzi. Praetorian - super, bardzo Ci dziękuję! To co napisałeś działa niemal idealnie tak, jak sobie to wyobrażałem. Mam jeszcze niestety kilka problemów. Jak mogę podpiąć pod to kilkadziesiąt obiektów? Czy muszę tworzyć osobne expressions dla każdego obiektu, który ma znikać? Dodatkowy problem widzę w detekcji obiektów - teraz pivot głównego obiektu (powiedzmy - boxa) musi się znaleźć wewnątrz obiektu, który chcę ukryć (powiedzmy - sphere), żeby ukryć tą sphere. Jeśli chciałbym mieć ogromnego boxa, który ukryje mi kilkadziesiąt sphere za jednym razem, powinno to działać na jakiejś zasadzie detekcji bouding boxów czy mi się wydaje? Jeśli bouding boxy się pokrywają to spheres są ukrywane. Czy w jakiś sposób można zaimplementować taki tryb detekcji kolizji obiektów? Z tego co widzę to wydaje mi się, że to właśnie tak się odbywa, tylko odwrotnie - spheres odbierają kolizję jak tylko pivot dużego boxa przekroczy ich ściankę, a idealnie by było, jakby działo się odwrotnie. Jak się do tego zabrać? Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy