Skocz do zawartości

[WIP] Niewielkie auto miejskie


Element4ry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od razu wspomnę, że nie jestem asem 3D modelingu. W zasadzie, od kilku miesięcy poznaję "otoczenie" i dopiero teraz poczułem się na siłach zmontować coś ambitniejszego niż dotychczasowe kubki, łyżki, tunele kolejowe i proste budynki. Zacząłem tworzyć małe miejskie auto i za cel obrałem sobie w miarę wiarygodne odwzorowanie konstrukcji tego pojazdu. Być może, jeśli odniosę sukces, spróbuję zaimplementować go do gry (Rigs of Rods - dla ciekawych). Dlatego właśnie model będzie raczej low-poly.

Liczę na Waszą pomoc i wytknięcie błędów, jeśli jakieś wypatrzycie :)

 

Oto co udało mi się stworzyć do tej pory:

 

prerender7.th.jpg

prerender8.th.jpg

prerender10.th.jpg

prerender9.th.jpg

 

Kliknij, aby powiększyć.

Edytowane przez Element4ry
Dodanie miniatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak na auto miejskie to ma bezsensowne proporcje, wielki rozstaw osi, mały przedział pasażerski. Jak na low-poly to słabe rozdysponowanie polygonów np. płaskie szyby, na których jest wiele podziałów. Jak na projektowanie to mało ciekawie, wręcz archaicznie. Na plus ogólne rozłożenie siatki (jeżeli nie patrzymy pod kątem low poly) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowałem się na autentycznym pojeździe z rozstawem osi i faktycznie po dłuższym namyśle jest on trochę za duży jak na auto niewiele mniejsze od Fiata Punto na przykład. A co do archaicznego "design'u" o którym wspomniałeś - nie przepadam za współczesnymi samochodami więc wolałem się wzorować na pojazdach z przed ponad piętnastu lat. Po dalszym dumaniu nad moim autkiem, doszedłem do wniosku, że bardziej nadaje się on do zaklasyfikowania jako mały roadster o sportowym zacięciu. Po doprowadzeniu do ładu podwozia, pomyślę jak nieco poprawić karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności