Skocz do zawartości

czym renderowac?


060n

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio mam ciagle problemy z renderingiem-mianowicie po jakims czasie renderingu wywala mio komuniukat ze nie ma dostatecznej ilosci pamieci-powienienem uzyc jakiegos renderera?probowalem walczyc z scanlinem ale juz teraz(jak mi scena urosla w szczegoly)juz nawet nie pomaga nadanie standard plane material wszystkim elementom.moze jakis renderer podola?ps.mental ray tez odpada:(krzaczy sie na samym poczatku.pomozcie.

 

 

060n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no w sumie zbieram wlasnie na kolejna kosc 512.a nie wie ktos czy da sie jakos maxem uzywac pliku wymiany xp'ka?aktualnie go troche rozszezylem i mam 5000-8000MB.jakby tak sie dalo tego uzyc mozna byloby niezle poszalec:)

 

060n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Masz zrypaną płytę główną - sprawdź to.... albo RAM... ale raczej płyta... :) WIec zamiast inwetsować w RAM zainwestuj w pomiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra,ramu mam 512 kingstona-chodzi na 400 MHz a plyta pol roku msi na n-forsie.a jak moge sprzet sprawdzic-jak oddam na gwarancje to mi g.... zrobia bo powiedza ze dziala:(.a moze da sie jakos zrenderowac kawalek ujecia kamery?zeby mi nie liczylo calej sceny-probowalem ustawiac kamery ale odbicia sie nie zgadaja:(jak zrobie zblizenie to jeszcze jakos daje rade

 

 

060n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki!:)juz problem ozwiazany:)okazalo sie ze przy meshsmooth nadalem opcji render interations:5 przez co sama maska miala ponad 1,5 miliona facow! :P niech zyje glupota;) tak to jest jak sie uczy modelingu z tutoriali i nie zastanawia sie co oznaczaja poszczegolne opcje:)dzIeki za wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

a moze da sie jakos zrenderowac kawalek ujecia kamery?

 

Jeśli nadal szukasz odpowiedzi na to pytanie to... :))

 

w Render Type z View zmień na Region wciśnij render zaznacz fragment jaki chcesz aby był obliczany i wciśnij OK i już gra :)))

 

Lecz pewnie nie to chciałeś wiedzieć ;)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

odp. na pytanie:

a moze da sie jakos zrenderowac kawalek ujecia kamery?

 

------------------------------------------------------------

Jeśli nadal szukasz odpowiedzi na to pytanie to... :))

 

w Render Type z View zmień na Region wciśnij render zaznacz fragment jaki chcesz aby był obliczany i wciśnij OK i już gra :)))

 

Lecz pewnie nie to chciałeś wiedzieć ;)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności