Skocz do zawartości

Zrobiłem to źle?


KOZA

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam jeśli nazwałem temat nie tak jak trzeba.Ale w dwóch słowach nie moge tego opisać.Tak wiec do rzeczy.

Zabrałem się za poly modeling i chyba nie tak jak trzeba jeśli brać pod uwagę to co chce dalej robić z modelem.

 

http://gyazo.com/7d7d2cf71850b766a35bc6dde239f7d5

 

Zacząłem od plane'a w edit poly i brnąłem nim do końca oprócz kilku elementów.Zastanawiam się czy tak powinno się robić i czy to nie strata czasu a raczej czy można by to było wykonać szybciej.Najważniejszy jak myślę mój błąd i pytanie to czy jeśli zrobiłem ten model pusty w środku ,da sie go "wypełnić"? Miałem w planach potraktować go volume breaker"em ,ale pewnie raczej nic z tego.Teraz przydał by mi się jakiś inteligentny modyfikator typu shell :)

 

Aby było jasne ,widok z środka z opcją backface cull.

http://gyazo.com/4b7fd2d523f836c54fea7e059da9d363

 

Jakieś porady na przyszłosc a moze ratunek dla tego pałacyku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co tu dużo mówić zacząłeś od d strony;) Najpier powinieneś wyciągnąć ściany z planu a potem dorobić elewacje ze szczegółami;)

 

Co teraz zrobić? Jeśli zacząłeś od elewacji rozumiem, że render będzie z zewnątrz. Ja bym wciągnął otwory okienne do środka troche a w miejsce pokoi poustawiał boxy z odwróconymi powierzchniami (opcja "flip").To pozwoli ci jakoś zasymulować wnętrze. Idąc dalej możesz połączyć je z elewacją wycinając w nich otwory okienne. Powodzenia i życzę następnym razem lepszego planowania roboty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zasymulować.To będzie tylko fake do renderu i ściany jak miały tak bedą mieć grubość 1 pixela.I Muszę jakiegoś tutka poszukać bo nie wiem jak się za to zabrac i rozplanować.Mam zdjęcie referencyjne od frontu ale czy potrzebne sa blueprinty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności