Skocz do zawartości

Nauka rysunek 2D


hansikkk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nigdy nie uczyłem się rysować 2d z tutoriali - może dlatego, że zaczynałem od rysunku odręcznego na kartonie, tekturze, papierze, zeszycie szkolnym lol

co do postaci to jest to wyższa szkoła jazdy - niemniej najlepiej torturować modele - brata, siostrę - szkicować sobie ot tak jak są przez chwilę jako tako nieruchomi lub wprost umówić się na coś w rodzaju sesji - najlepiej kilka ustawień każde po 45 minut. Unikaj skrótów na początek - spróbuj sylwetkę, proporcje postaci, naszkicuj jej bryłę - pamiętaj o perspektywie no i proporcje proporcje proporcje.... usilności jak powiedział onegdaj Jaczmieniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IanLavasque

proponuje od zapoznania sie z podstawami. jest kilka ciekawych ksiazke aczkolwiek ciwczenia sa najwazniejsze :) bez cwiczen i cierpliwosci kaszanka okrutna z tego wyjdzie.

W jeden dzien nie da sie osiagnac ciekawego efektu, jest kilka ksiazek, pare spraw o ktorych trzeba pamietac, ulatwi to rysowanie moge ci wyslac pare plikow na skrzynke to glownie podstawy o jakie opiera sie rysowanie [email protected] przejrzyj sobie i zacznij sam cwiczyc najlepiej rysuj wszystko tak jak widzisz poprawiaj koryguj na wlasna reke potem zacznij poprawiac to wedlog ogolnie przyjetych zasad aby rysowac poprawnie ( chodzi o technike ) z czasem zaczniesz szukac siebie w rysunku, bo znalezc styl kogos innego jest latwo wystarczy non stop przerysowywac rysunki jednego goscia najwazniejsze jest jednak poznac swoej mozliwosci, Krotko mowiac jest jedna zasada CWICZ CWICZ CWICZ

 

ps. mam pare ksiazek takie duperelki a jednak wazne podziele sie wysle na cd na adres albo przez email jak masz duza skrzynke :)

albo wysle ci gdzie je mozna znalezc na programach p2p :) w koncu po to jest ionternet zeby sie dzielic :) narta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IanLavasque

poniewaz dostalem duzo email od ludzi zainteresowanych ksiazkami przydatnmi do nauki rysunku dziele sie gdzie mozna je znalezc jakie tytuly i co sie przydaje :) :

 

tytuly ksiazek mi sie udalo znalezc :

Andrew Loomis - Creative Illustration

 

Andrew Loomis - Eye Of The Painter

 

Andrew Loomis - Figure Drawing For All it's Worth

 

Andrew Loomis - Fun with a Pencil

 

Andrew Loomis - Heads and Hands

 

Andrew Loomis - Successful Drawing

 

John Hagan - Basic painting and drawing principles

- tutaj sa wszystkie podstawy

 

John Hagan - Learn How To Draw

- i ta tez zawiera wszystko o sprawach najistotniejszych w rysunku

 

i te dwie wyzej wystarcza zeby rozpoczac :)

 

Sheldon Borenstain - See It feel trace draw

 

po za tym co w sklepach podaje ksiazki z ktorych osobiscie skorzystalem :

 

 

"Przystepny Kurs Rysunku i Malowania" wydawnictwo MUZA SA 3 Tomy

niestety drogie jeden tom okolo 240 zl :(

pierwsza czesc bardzo dobra :) jesli ktos rozpoczyna zabawe z rysunkiem,

od podstaw to zamiast loomisa i tamtych ksiazek porponuje ten tytul 1 Tom natomiast dwa nastepne tomy 2 i 3 to juz odkrywanie innych technik z czasem sie przydadza

 

 

do rysowania czlowieka polecam

 

"Anatomia dla Artystów" Sarah Simblet zdjecia John Davis

wydawnictwo ARKADY 99 zl bardzo dobra ksiazka do nauki rysowania ludzi

dobre zdjecia i fajna do poznania anatomii blizej od strony artystycznej

niz czystego medycznego podejscia do tematu dobrze wytlumaczony ruch

 

 

a potem juz tylko ciwczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc :) bez cwiczen zadna ksiazka sie nie przyda, ani inne wygibusy

poporstu trzeba ciagle rysowac

 

Ian Lavasque

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie trzeba miec troche talentu ...\

nie muwie ze ja odrazu mam ale , naprzyklad jezeli nigdy nie chciales rysowac , nie umiales i nie chciales to teraz jak sobie zachcesz to juz nic ci nie pomoze , trzeba miec tgz. "artystyczna dusze" :) czy jakos tam ... Jak robisz w 3d to juz jestes kreatywny pewnie masz jakis talent,,, z rysowaniem jest troszke inaczej :(

 

_------------- ::: Przynajmniej takie jest moje zdanie :):):) ::: -----------------_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash odradzam ogolnie niepozytywne nastawienie do wektorow na forum
hehe, rowr, nastawienie jak najlepsze, nie poddawaj sie :)

 

naprzyklad jezeli nigdy nie chciales rysowac , nie umiales i nie chciales to teraz jak sobie zachcesz to juz nic ci nie pomoze
Tu sie nie zgodze, ja cala edukacje szkolna potrafilem narysowac co najwyzej znaczek supermana, zaczalem rok temu nauke i juz powoli chwytam co gdzie i jak. Sam sobie tez radze z rysunkiem przy zleceniach, jesli wymaga tego sytuacja.

 

Najwazniejsze to sprobowac rysowac/malowac i zobaczyc czy Cie to wciaga. Ksiazki moga byc co najwyzej dodatkiem, bo same w sobie sa nudne i zniechecaja. Mnie wciagnelo malowanie w photoshopie (poczatek speedow), bylem zaskoczony, ze kilkoma plamami mozna nadac czemus trojwymiar. Potem jest juz z gorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciagnelo malowanie w photoshopie (poczatek speedow), bylem zaskoczony, ze kilkoma plamami mozna nadac czemus trojwymiar. Potem jest juz z gorki ;)

 

leander: ale zeby plamami uzyskac trojwymiar trzeba wiedziec gdzie te plamy trzeba walnac i jak :) i wlasnie o to chcialbym sie Ciebie spytac: od czego zaczales nauke w PS'ie (dokladnie to jakie tutki/ksiazki czy moze metoda prob i bledow??)?

z gory wielkie dzieki za odp.

 

pzdr mikeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności