Skocz do zawartości

Tesla C1060 czy GTX z serii 500?


Aethersis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam możliwość zakupu Tesli C1060 za jakieś grosze (w stosunku do oryginalnej ceny) i zastanawiam się czy warto w nią cokolwiek inwestować. Zależy mi głównie na renderingu na GPU i zastanawiam się czy lepiej kupić nową kartę z serii GTX 500, czy lepiej tą teslę i jechać dalej na starym 9800GT. Nie obrabiam jakichś wielkich scen i 9800 dawał spokojnie radę, tak więc nie potrzeba mi karty jako takiej jedynie po to żeby lepiej ciągnęło w viewportach. Chodzi mi jedynie o GPU rendering przy użyciu Octane albo Cycles. Technologia SPPM zrobiła na mnie naprawdę niezłe wrażenie i myślę że warto by było zainwestować w sprzęt który dawałby sobie z tym radę.

Jedyne co mnie zastanawia to szybkość wykonywania operacji zmiennoprzecinkowych. C1060 ma jakieś 900Gflopsów, a GTX590 ma aż 2500 Gflopsów! Jednak w tesli magistrala jest znacznie lepsza, podobnie jak szyna danych (512bit). Ramu też jest więcej - aż 4 giga! Zastanawiam się więc co dawałoby sobie lepiej radę, bo flopsy to nie wszystko. To są tylko syntetyczne testy i może się np okazać że Tesla będzie śmigać kilka razy szybciej bo w 590 mimo tych flopsów zapcha się po prostu bufor i karta będzie mulić xD Równie dobrze może być na opak. Nie wiem nawet czy Tesla w ogóle nadaje się do renderowania i będzie współpracować, dlatego prosiłbym bardzo o pomoc.

 

EDIT:

Dowiedziałem się że wydajność tej karty jest bardzo porównywalna do GTX295 (przynajmniej jeśli chodzi o FLOPS). Mogę ją zdobyć za jakieś 200-300 zł, a GTX używany to minimum 400-500 nie mówiąc już o 590 który kosztuje koło 2k. Pewnie lepiej by wyciągnęły te 2 tesle od 590 :P

Edytowane przez Aethersis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wie ktoś może czy dałoby się to wsadzić na jedną płytę główną razem z radeonem? Ewentualnie jakbym miał tego gf to dałoby się to połączyć bez SLI? W ostateczności to nawet jak to kupię tak tanio to wpakuję to w serwer po prostu bo nie mam aktualnie płyty głównej na 2 PCIe, a nigdzie nie mogę takiej dostać na socket 775, z kolei "upgrade" kompa pod tą kartę oznaczałby po prostu wymianę wszystkich podzespołów z zasilaczem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Tesla C1060 . Po pierwsze nie ma wyjścia na grafikę , więc może służyć tylko jako wspomagacz obliczeń Opencl , cuda . Po drugie działa tylko w parze z Quadro , ja mam sparowaną z Q5800 /bliźniaczą kartą odpowiadającą za wyświetlanie grafiki i obliczenia CUDA ... / Raczej nie da się jej uruchomić z GF choćby ze względu na to , że musisz zainstalować drivery tesla/Quadro . Po trzecie na dziś to już stary model , ma tylko 240 rdzeni , w połaczeniu z Quadro daje przyśpieszenie w Maxie na V-ray RT tylko 1,5 - 3 x w stosunku do i7 970 . Przy złożonych scenach np architektonicznych nie daje rady , proxy wywalają się , kłopoty z teksturami itd... . Może służyć faktycznie jako wspomaganie przy mniejszych scenach do próbnych renderów . Być może lepiej spisuje się pod irayem . Myślę , że lepiej na dziś zainwestować w inną kartę niż w c1060 . Pozdrawiam

Edytowane przez WIERZBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź! Jeśli uda mi się ją dorwać za mniej niż 400 zł to ją kupię. Inaczej faktycznie się nie opłaca. Jesteś absolutnie pewien że nie dałoby się zrobić chociażby tak że odpaliłbym grafikę na integrze a to by mi slużyło tylko do obliczeń? W ostateczności mógłbym używać oddzielnego kompa (mam trochę tych gratów) Jako serwer do renderowania. Najmocniejszy procek jakim dysponuję to Core2Duo E7400, więc wiesz... :P

Jeszcze jedno pytanie: Jest jakaś istotna różnica w czasach wykonywania obliczeń w porównaniu z kartami które mają tyle samo flopów, czy to tylko polega na tym że karta robi mniej błędów i ma szybszą szynę danych? Jeśli tak to chyba lepiej będzie w podobnej cenie (ew. trochę drożej) kupić jakąś lepszą kartę. Przynajmniej będę mógl sobie wpiąć monitor ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sprawdzale mto Iray znacznie mniej wywalal mi sie niz vray, i znacznie mniej problemow mialem z teksturami i oswietleniem.

Nie wiem jak obecna wersja vraya sobie z tym radzi, testowalem na 1.5 i raczej nie bylo to zbyt uzyteczne narzedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sprawdzale mto Iray znacznie mniej wywalal mi sie niz vray, i znacznie mniej problemow mialem z teksturami i oswietleniem.

Nie wiem jak obecna wersja vraya sobie z tym radzi, testowalem na 1.5 i raczej nie bylo to zbyt uzyteczne narzedzie.

 

Zasadnicza roznica jest nie tyle co w samych flopach, co w obliczeniach pojedynczej i podwojnej precyzji. Z tego co sobie ostatnio w jednym z watkow dyskutowalismy wyszlo na to ze vray rt wykorzystuje tylko obliczenia pojedynczej precyzji a zatem w tej dziedzinie tesla wypada o tyle lepiej w stosunku do standardowego quadro/gtx o ile ma wiecej pamieci vram. Ale cena jest niewspolmierna do samej wydajnosci.

Cenowo lepiej wychodzi kupic GTXa ale znow jest druga strona medalu - GTX strasznie sie grzeje i jest pozbawiony odpowiednich sterownikow jesli chodzi o np. 3dsmax itp. a to wiaze sie z czestym wypierdzielaniem w vray.

 

W tej cenie w ktorej masz okazje kupic sam bym chetnie bral bo jest to naprawde fajny sprzet wysokiej jakosci i dobrze supportowany, a quadro do tego mozna kupic za smieszne pieniadze, lub probowac przerobic tego GTXa ktorego masz na quadro bo o ile wiem to 8800 i 9800 byly ostatnimi ktore da sie modowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności