Skocz do zawartości

Jak zrobić skrzynię ze skarbem??


Gość dav_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem dopiero zaczynam z 3D max-em i mam pytanie czy ktos z Was wie jak zrobic skrzynię ze skarbem oraz jej animację otwierania i zamykania. A moze ktos juz cos podobnego wykonal. Bardzo zalezy mi na tym, by ja wykonac. Wielkie dzieki za pomoc

 

Skrzynia wykonana w Corelu

 

skarb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wymodelowanie samej skrzyni jest rzecza prosta. Jak chwile pobawisz sie narzedziami do modelowania, to sam do tego dojdziesz. Animacja jest jeszcze prostsza, natomiast nie do konca wiedzialbym, jak sobie poradzic z taka iloscia zlota. Ja bym to zrobił tak:

 

Dół skrzyni, to zwykly box z extrudowanymi potem sciankami, zeby uzyskac te okucia. Metalowe nity, to moga byc jakies male cylindry.

 

Wieko: Spline zarysu bocznego +loft po linii prostej. Do tego dodaje sie okucia.

 

Złoto, to bym zrobil jakis zdeformowany ksztalt a potem za pomoca Scatter dodal na powierzchni wiele plaskich cylindrow (monety).

 

Animacja:

Właczasz AutoKeyMode

1. klatka ustawiasz wieko zamkniete (albo otwarte-zalezy, jak chcesz zaczac).

Ostatnia klatka- obracasz wieko wedlug osi przechodzacej przez krawedz, gdzie sa zawiasy i ustawiasz w pozycji koncowej.

Wyłaczasz AutoKeyMode i renderujesz.

Nie wiem, jak to prosciej opisac. W razie jakichs problemow pisz, z checia pomoge. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe ......

 

nie wiem co wam jest ..... pytania w stylu jak zrobic ..... poprostu zrobic i juz ... proponuje poly modelling i scatter ...... i co rozumiesz ?

 

przerob pare tutoriali zebys wogle mial pojecie o sprawach modelowania ....

 

bez obrazy i jakichs tam skrzywien ale twoje pytanie jest zbyt ogulne .... juz raczej trzeba bylo by ci tutoriala na ten temat .... ale takiego jak wiem to nie ma ....

 

wiec nie zadawaj juz takich pytan ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności