Skocz do zawartości

lexii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed dylematem zakupu karty graficznej do 3dmaxa + vray, photoshopa, wertuje posty na forum i co chwilę mam namieszane więc postanowiłem zapytać wprost co myślicie o takich kartach.

Początkowo chciał bym by karta dobrze sobie radziła w viewportach bo ta którą mam obecnie ma problemy a z czasem chciał bym by wspomagała mi trochę pracę przy renderowaniu.

 

Co do budżetu: maksymalnie mogę przeznaczyć 1500 zł, ale jeżeli będzie mniej a różnica nie zauważalna to jeszcze lepiej.

 

Karty nad którymi się zastanawiam to:

1.:GF GTX560Ti 2048MB 256bit DirectCu II TOP

2. GF GTX660Ti 2048MB 192bit DirectCu II TOP

3. GF GTX670 2048MB 256bit OC

 

Przeglądając stronę nVidii wnioskuję, że raczej wszystkie wspierają technologię CUDA, jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.

 

GTX660Ti ma wolniejszą szynę pamięci - ale nie mam zielonego pojęcia czy np przez to nie jest wolniejsza od 560.

 

Docelowo będą podpięta 2 monitory które będą pracować z rozdzielczością fullhd.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i może jakieś inne propozycję. Jeżeli o czymś zapomniałem wspomnieć napiszcie.

 

Aha, zasilacz w kompie to OCZ 700W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W gtx 660Ti problemem nie jest szyna pamieci tylko architektura KEPLER - jest ona znacznie mniej wydajna niz FERMI jesli idzie o rendering na GPU.

Z drugiej strony testowalem tego 660Ti i jest on wydajniejszy niz 560/560TI w renderingu.

Jesli korzystasz z iray to na dzien dzisiejszy nie wspiera on keplera, vray dziala bez zarzutu i jest bardzo wydajny jak na karte z tego segmentu. Dodatkowo karta mniej sie grzeje niz 560/560TI podczas renderowania.

Mysle ze na chwile obecna stawial bym mimo wszystk ona 660ti i odpuscil bym sobie starsza architekture ktora sprawdza sie swietnie przy szybszych kartach pokroju gtx580/590 i do renderingu sa jak znalazl. Przy 560TI to nie wiem czy warto jeszcze przy niej pozostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 560/560TI odpada,

A jeszcze pytanie o szynę pamięci, GTX670 ma 256bitowa szynę GTX660Ti 192bit, różnica cenowa nie jest jakaś przeogromna więc pytanie którą lepiej wybrać? Duża różnica była by między Tymi dwoma kartami (chodzi mi o wydajność)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności