Skocz do zawartości

Studia związane z grafiką/"gamedev'em"


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pewne pytanko, stoję na rozdrożu życiowym (II Liceum). Czas wybrać studia, po naprawdę długim czasie myślenia stwierdziłem, że wolę polec w pogoni za marzeniami i pracować w miejscu którego nie lubię, niż od razu się na nie skazać ^^

 

Przechodząc do sedna, czasami na forum widzę, że ludzie zakładają WiP'y w których tworzą gry/animacje/modele na zaliczenie/ocenę.

 

Chciałbym się dowiedzieć, na jakich studiach mogę się uczyć grafiki3d/2d lub produkcji gier wideo (udk, cryengine bądź też "z palca" :P) i tym podobnych rzeczy ?

 

Na uczelniach i politechnikach są jedynie kierunki z dosyć enigmatycznym opisem pokroju "Informatyka", bądź "Technologie Informatyczne".

 

Znajomy mówił mi, że to opiera się na tym, że idziesz na studia informatyczne a później z każdym rokiem wybierasz specjalizację. Coś w stylu (co rok zmiana) Informatyka>Grafika>Grafika 3D>Animacja>Rigowanie i koniec.

 

Czy to prawda ? Jeśli tak to czy taki system jest na każdej uczelni ? Czy może jednak muszę szukać studiów gdzie jest kierunek gdzie jest twardo napisane Grafika 3D ?

 

Wiem, że mój problem jest raczej powszechny ale chciałbym was prosić o pomoc ponieważ chciałbym mieć pewność, szczególnie, że każde źródło do jakiego sięgam mówi co innego. Poza tym chciałbym poznać opinię doświadczonych ludzi na ten temat, a więc waszą ;)

 

 

 

I mam jeszcze 2 pytania poboczne:

 

1. Jak na takich studiach związanych z grafiką/grami wygląda sprawa innych przedmiotów ? Występuję takie jak matematyka i fizyka, czy może już tylko te potrzebne nam ? I jeśli występują one, to jak wygląda ich trudność ? Powiedźmy, że dobrze idzie mi z wszystkich ważnych przedmiotów a tymczasem nie radzę sobie z matematyką, kolokwialnie mówiąc, mogę przez matę uwalić w takiej sytuacji cały rok mimo, że moim głównym celem i jedynym zainteresowaniem jest grafika ?

 

2. Rozważałem też czy by na przykład nie olać studiów na rzecz naprawdę paru porządnych kursów międzynarodowych, jednak na to mam raczej za małe jądra :P Ale ciekaw jestem czy ktoś tego próbował.

 

Będę bardzo wdzięczny nawet jeśli ktoś częściowo odpowie na któreś z moich pytań. Z góry dzięki i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności