Skocz do zawartości

prosze o pomoc- nie mogę otworzyć sceny


soshka.cg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam (miałem ) prawie kompletnie zrigowaną postać - jeszcze wczoraj- dziś próbuję włączyć scenkę i klapa max się wywala .próbuję włączyć scenę zapisaną jakąś godzine wcześniej i to samo. Otworzyłem więc nową i merge ale tak: pierwsza rzecz to jerzeli próbuję wszystko na raz mergować to odrazu wywala. Jeżeli próbuję pokolei to pierwsze co widzę to np kości są w innym miejscu w zasadzie wszystko przekręciło się tak jakbym zamienił osie współrzednych - moja postać zamiast stać to leży w dodatku na boku. Mam jeszcze scenę która się otwiera ale zapisana była przed modyfikatorem skin więc jąotworzyłem i próbowałem z replace - kości się zamieniły i ich ustawienia są ok ale co z tego jeżeli próbuję z replace mojego mesha postaci to scenę wywala. Narobiłem się przy ustawianiu wag dla vertexów jak wół i jak pomyślę o tym że miałbym to robić jeszcze raz to ... (gdzie te krople nasercowe...) tym bardziej że siatka postaci jest dość gęsta.

Prosze jeżeli jest jakiś sposób to pomóżcie. Cała scenka ma ok 13 Mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

neiwiem .... przeinstalowac system / maxa z backup`ów napewno kozystales ....

 

ja zawsze jak mam cos waznego / jakąs scene wazną to robie 2 sejVy jakos od tamtej pory takie cus mi sie nie zdazylo .....

 

jesli max wywala to moze wina jakiegos plugina ktorego uzyles w scenie .... ( ale merage by nie wywalal .... hmm ) jesli to wazne to bym system przeinstalowal .... a narazie to wszystko skopiuj do katalogu razem z buckupami zeby nie stracic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt sorry

Udało mi się zmergować mesha postaci do nowej sceny, następnie w modyfikatorze skin w zakładce advanced parameters znajduje się magiczna :) opcja save dzięki której zapisałem ustawienia kopert oraz wagi vertexów potem otworzyłem ostatnią moją scenę która nie była uszkodzona i przypisałem skina mojemu meshowi załadowałem mu kości a następnie za pomoca magicznego przycisku load :) w zakładce advanced parameters załadowałem wcześniej zapisane ustawienia. Należy przy tym pamiętać że zadziała to wówczas gdy obydwa mesh są identyczne zarówno mesh z którego zapisujemy ustawienia jak i mesh do którego ładujemy to musi być ten sam obiekt pod względem ilości i numerów vertexów - podobnie jak w modyfikatorze morpher.

pozdro :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności