Skocz do zawartości

Audi A4 model 2008


tomjacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio bawię się w modelowanie czegoś trudniejszego (przynajmniej dla mnie) padło na audi a4, mam nadzieje, że wątek ten pomoże mi zmobilizować się do ukończenia tego projektu. Liczę również na waszą pomoc!

 

Póki co mam tyle.

 

postep-prac.jpg

 

I z siatką.

 

postep-prac2.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej :) nie wiem czy jest zgodne z oryginałem bo akurat tego nie chce mi się sprawdzać ;) Ale tak to wygląda w porządku ;) Chociaż ja wymodelowałem w sumie dwa auta z czego jedno to trochę porażka a drugie mogło być lepsze ;) niech tu się wypowie ktoś mądrzejszy może :)

Tylko nie wiem jak wpasujesz szyby , wiesz każdy ma inne podejście do modelowania , ale zauważyłem że dużo ludzi modeluje całą bryłe a potem dopiero wycina szyby itd . Co nie znaczy że robisz źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jakos bede probował oprawić te szyby. Mam nadzieje, że się uda. To jest mój pierwszy model auta i tak bede zadowolony nawet jak będzie cały krzywy ;) Przynajmniej podszkole swój warsztat!

 

Tymczasem kolejny mały update!

update-5.jpg

update-grid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model auta pierwszy, nie licząc jakiś urywków tutków. Całego auta jeszcze mi się nigdy nie udało zrobić i teraz zamierzam to zmienić. :) Aha i dzięki za podesłany tutek z pewnością kiedyś się przyda :)

 

Mały update pracy. Wiele się nie zmieniło (mało czasu)

 

 

update-6.jpg

update-6-grid.jpg

update-7.jpg

update-7-grid.jpg

 

Generalnie coś mi nie gra w przednim zderzaku i będzie jeszcze nie raz poprawiany.

 

Mam do Was pytanie odnośnie modelowania grilla te żeberka pionowe i poziome, czy jest sens je łączyć? czy zrobić oddzielne obiekty(linie) które będą się przenikały. (Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest miejscami dość mocno pokrzywiony np. tylny zderzak tuż za oponą, bok samochodu a jeśli chodzi o rzeberka chyba nie ma sensu tego łączyć. Ale może niech się wypowie ktoś kto się bardziej na tym zna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po dłuższej przerwie do modelu, zrobiłem sobie pierwsze próbne studio i o to efekt. Sam model jeszcze nie jest skończony a niektóre elementy są do poprawki (chwilowy brak cierpliwości) :) Zresztą chodzi mi po głowie myśl z animacją tego modelu.

 

Elementy które z pewnością są do przemodelowania to wnętrze reflektorów i klamki na drzwiach. Przede mną modelowanie tylnych lamp i wnętrza kabiny.

 

Mam też problem ze zrobieniem studia. Nie potrafię ustawić tak świateł aby model był bardziej doświetlony niż na aktualnych renderach przy równie ciemnym tle w studiu bądź nawet ciemniejszym.

 

Czekam na jakieś konstruktywne komentarze :)

 

audi1.jpg

audi21.jpg

 

ps. Osobiście jak na pierwsze podejście do tematu aut, jestem zadowolony, chociaż wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności