Skocz do zawartości

scena 3d: titanic (mam problem)


Pinki

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem. hm.. otoz przez przypadek :))) udalo mi sie uzyskac po wyrenderowaniu efekt kreskowki tzn. z charakterystycznie zaznaczonymi krawedziami obiektu. pytanie jak to uzyskac oprocz uzycia materialu ink paint, bo udalo mi sie to uzyskac bez tego? :) wiem ze to glupie, ale naprawde nie wiem jak udalo mi sie to uzyskac :)). przyklady w zalaczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allan McKay kiedys opisal technike stworzenia cellshad`e (bo tak sie to nazywa) za pomoca materialu falloff oraz gradient ramp. Jest to technika jednak dajaca bardzo male pole do popisu, podonie z reszta jak sam material inkNpaint.

Inna technika jest (nie jestem na 100% pewien) ustawienie volumerycznej mgly maxymalnie gestej i motion blura (obiektu ktoremu chcemy nadac efekt ktory podales). Rowniez ciekawy rezultat. Przeszukaj forum, ktos to postowal jednak nie pamietam zupelnie kto. Wiem ze scena przedstawiala stary samochod w drewnianej szopie.

 

Wydaje mi sie ze watek powinien trafic do dzialu HELP -> RENDERING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry: model jest moj, a nie sciagniety z netu.. poszukujac pewnej opcji musialem zaznaczyc cos, calkowicie przypadkowo i dzieki temu przy zwyklym renderze uzyskalem taki rezultat. Jak widac sa tu podstawowe efekty takie jak Color Balance czy Brightness and Contrast. Chodzi mi o to by przy renderingu byly tak zaznaczone krawedzie obiektu .. . JAK TEGO DOKONAC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie Maxona....:) nie starszą niż 6.0 i Masz tam zakladkę...Cell Renderer. i wybierz outline

Wiem że nie korzystasz z maxon'a...ale tak tylko podąłem jak byś miał zacząć z nim pracę...bo nie wiem na czym pracujesz...ale sądząc po tym że nie mozesz znaleźć takiej opcji...i zrobiłeś coś o czym nie masz pojęcia...to chyba nie znasz za dobrze..swojego programu... :))

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest twój model to przeprasam, zrozóm jednak, że przedstawiony efekt można uzyskać na wiele sposobów i tak jak napisałem zgadywać można długo. Przydały by się dodatkowe informacje, jaki render, jakie materiały jakie efekty czy też enviroment. Najprostrza odpowiedź to maxowy materiał ink&paint. Tylko, że pewnie wykorzystałeś coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności