Jump to content

Blad przy zapisie z Archicad do 3DS


Czesio123
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z zapisem pliku z Archicada do 3DS. Wybierajac ustawienie zapisu zgodnie z obiekty ArchiCad( oryg. Zapis) wyskakuje mi okno o nazwie blad numerowania. Za duzo trojkatow lub wierzcholkow w jednym obiekcie. Zbyt wiele obiektow przypisanych do jednej warstwy lub materialu. Pomocy ! Co mam robic? Przeciez importujac z Archicada do 3ds chyba nie musze rozdzielac wszystkiego na inne materialy tak jak w Artlantisie, bo potem i tak usuwam wszystko i teksturuje wnetrza ze slotow 3ds

Link to comment
Share on other sites

W takim razie do jakiego formatu mam zapisac z Archicada zeby pozniej moc to zaimportowac do 3ds maxa? Co do rozbicia modelu to nie bardzo wiem o co ci chodzi, bo wnetrza nie moge rozbic na czesci. Moze to wina niekomoatybilnych obiektow bibliotecznych?

Link to comment
Share on other sites

dostęp do zapisu w formacie 3ds masz tylko z poziomu bryły. W takim razie wyznacz sobie obszar zaznaczenia tzw "płotkiem" na poziomie rzutu tylko grubym(jeżeli masz model na kilku kondygnacjach) tak aby obejmował tylko część modelu. Wtedy w perspektywie wygeneruje Ci tylko tą część modelu. W ten sposób zapiszesz ten mniejszy kawałek. Później zaznaczysz kolejną część i również to zapiszesz do 3ds. Następnie poskładasz to w maxie do kupy. Obiekty biblioteczne nie mają nic do rzeczy.

Pozdrawiam

Aha. Pamiętaj przy zapisie o przeliczniku skali x1000 bo inaczej wszystko sie chrzani później w maxie.

Link to comment
Share on other sites

Jak sobie dobrze przypominam, to zapisałem w archicadzie do dwg i importowalem plik dwg.

Pamiętaj tylko, ze zapisując w arch musisz mieć otwarty widok ogólną perspektywa jako aktywny (na wierzchu), i dopiero wtedy save as bo w innym przypadku plikdwg nie będzie 3d.

Mi importują się nawet całe drzewa z liśćmi. Tylko, ze tektury trza na nowo definiować wszystkie, ale jest to obiekt w pełni editable poly z rozbiciem na krawędzie, poligon i elementy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy