Skocz do zawartości

Whynot


Whynot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem się przełamać i zacząć aktywnie się udzielać i porządnie wziąć za warsztat prac by kiedyś za milion lat świetlnych kopać tyłki moimi pracami. Praca kosmicznie ogromna przede mną ,ale chcieć to móc ;))

 

Na początek wrzucam kilka moich pierwszych prac z tabletem :

 

 

e5wz.jpg

 

sm8e.jpg

 

qfbe.jpg

 

Pozdrawiam! ;))

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejne dłubania i próbowanie się w pędzlowaniu.

Fuzja pokemonów z http://pokemon.alexonsager.net/

 

m6wt.jpg

 

..i Kurczak ~1h dłubania na szybko przed snem ;)

 

0d13.jpg

 

 

W najbliższym czasie zaopatrzę się w skaner i wrzucę szkice ołówkowe,węglem i innymi pisadłami. Myślałem by zrobić zdjęcia, ale mój toster strasznie psuje ich jakość i tylko pogorszyło by sprawę.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskart : Dzięki za radę! ;D . Rzeczywiście jak się przyjrzeć dłużej to to takie mdłe się wydaje.. Popracuję nad tym ;))

 

Mały Up z akwarelami. Jedne były w kilka minut,a inne trochę dłużej więc są lepsze i gorsze. Zapraszam do komentowania ;))

q9h7.jpg

 

k1y0.jpg

 

sb9p.jpg

 

6ydc.jpg

 

z1je.JPG

 

cr2i.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przysiadłem trochę dłużej ;)) wciąż mam problemy z kontrastem, który staram się przełamać.

Będę bardzo wdzięczny za uwagi,korekty i wytykanie błędów

 

 

około 2,5 godziny

 

j4bx.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas nie było mnie tu z powodu wyjazdów wakacyjnych jak i ogarniania szkoły w pierwsze dni i w końcu znalazłem dziś chwilkę,żeby podłubać coś szybkiego między czytaniem lektury,a wkuwaniem rosyjskiego

 

Gimpowy Envirek ~1h na jednej warstwie

ghbi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za filmik grass ;)) zmieniłem trochę myślenie dzięki niemu i postaram się podawać prace w inny sposób ;)). Masa ćwiczeń za mną,a dopiero zaczynam,więc będę wrzucał co bardziej NieAżTakSłabe na forum jak tylko pokończę ;d

 

Mam pytanie: kiedy maziacie z refek w fotoszopie,to refki otwieracie na tym samym obrazku czy w innym oknie?

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przerwie tabletowych wysiłków wrzucam kilka zdjęć moich poczynań z ostatnich dni wakacji ;). Niektóre są robione akrylem, inne olejem, i wszystko prócz Kota z Cheshire i Kuraka zrobione z makówki. Nad jednymi siedziałem,inne jednak były wstawkami pomiędzy malowaniem tych większych formatów. Zdjęcia robione klapkiem ,niestety narazie innych nie posiadam. Enjoy ;)

 

Kurczak - olej na płótnie 40x40

wdfo.jpg

 

Rzułf - akryl na płótnie 30x40

6guv.jpg

 

Uroczy Orzełowaty kurczak - olej na kartonie format a4, mazany w 15 minut kiedy grunt w reszcie schnął przed pracą ;)

6tai.JPG

 

"...Bo wiesz synku,z tymi bocianami to nie do końca prawda..." - akryl na desce 50x70, w trakcie pracy i dużo przede mną, lecz zaczyna mi brakować pomysłu ,więc proszę skromnie o rady

nlc3.jpg

 

Kociak z Cheshire mazany w formie chałturzenia ,żeby zarobić jakieś grosze i podbudować się,że moja twórczość jest chciana przez odbiorców ... ;D

2qvs.jpg

na koniec pozostał Koszmarnik Międzysenny, lub - jak kto woli - Pożeracz Snów ;) - akryl 50x70 deska

8h3q.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako,że cicho tu coś to wrzucam kolejne wysmarowane przeze mnie obrazky w akrylu i oleju

 

aggx.jpg

dlvu.jpg

udlc.jpg

avqd.jpg

izob.jpg

42ur.jpg

izmd.jpg

0raf.jpg

5are.jpg

 

 

Proszę o jechanie po pracach w celach dydaktycznych i śmiałe wytykanie błędów ( sam oczywiście też widzę ich masę i aż wstyd wrzucać swoje bazgroły widząc poziom na tej stronie,praktycznie już od 1 strony teczki X_X ). Digitale już wkrótce, gdyż nie spieszę się zgodnie z radą EthicallyChallenged i staram się nie spiesząc robić swoje porządnie i ćwicząc ile się da ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu wrzucam parę pracek, nad którymi siedziałem ostatnio dłużej lub krócej.

cddy.jpg

iv0p.jpg

bikq.jpg

 

Oglądając teczki innych aż szczena opada od progresu, a u mnie go prawie nie widzę,prócz paru szczegółów, szybszego ogarniania w programach i ciut większej przystępności pracy ;\

 

Zapraszam do komentowania ! ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam początkowy etap dłubania sprzed chwili i od razu zadam pytanie: jak sobie radzicie,kiedy próbujecie , próbujecie a jakiś fragment pracy za żadne skarby nie daje się dobrze/pasująco namalować..? Często rezygnuję z wrzucenia pracy,ponieważ nie mam koncepcji jak ją skończyć by wyglądała przyzwoicie i szukam długo rozwiązania widząc,że wciąż jest coś nie tak. Zna ktoś jakieś linki, albo stronki z wieloma refkami envirków,gdzie można poćwiczyć elementy i całość kompozycji..?

 

łobrazek:9gwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejli pajnting ~2 godziny. Proszę o pomoc i komentarze, szczególnie w temacie faktury i oświetlenia skał (ćwiczę ćwiczę i nie wiem jak się za to zabrać porządnie.. )

dulo.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam początkowy etap dłubania sprzed chwili i od razu zadam pytanie: jak sobie radzicie,kiedy próbujecie , próbujecie a jakiś fragment pracy za żadne skarby nie daje się dobrze/pasująco namalować..? Często rezygnuję z wrzucenia pracy,ponieważ nie mam koncepcji jak ją skończyć by wyglądała przyzwoicie i szukam długo rozwiązania widząc,że wciąż jest coś nie tak. Zna ktoś jakieś linki, albo stronki z wieloma refkami envirków,gdzie można poćwiczyć elementy i całość kompozycji..?[/img]

 

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - stronki z refkami. Chociaż ja właściwie nie znam żadnej stronki z refkami krajobrazów. Dlaczego? Bo jest to mi niepotrzebne (co innego humanoidy). Wujek google prawdę Ci powie (pokaże) wystarczy odpowiednio wpisać zapytanie.

 

Druga rzecz. Wspomniałeś coś o fragmencie pracy. Żeby łączyć fragmenty pracy z różnych zdjęć/źródeł w jedną całość trzeba mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę bo w przeciwnym wypadku wyjdzie Ci paskudny gniot.

 

Spróbuj na początek nie tworzyć nic z głowy. Po prostu przemalowuj zdjęcia znalezione w wyszukiwarce nawet przypadkowo, a malując zastanawiaj się dlaczego to wygląda tak a nie inaczej. Jak poczujesz się pewniej możesz dodawać do obrazków jakieś wymyślone przez siebie fragmenty (np dodatkowa wieżyczka przy zamku, czy jakaś postać). Swojego czasu na maksie panowała moda na "wpasowywanie" prostych brył (sześciany i kule) w zdjęcia, malowane całkiem od nowa bądź na szybkiego po focie. To chyba tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dostać konstruktywny i napędzający do roboty komentarz ;DD. Dzięki wielkie emmilius za naprowadzenie ;]

Swojego czasu na maksie panowała moda na "wpasowywanie" prostych brył (sześciany i kule) w zdjęcia, malowane całkiem od nowa bądź na szybkiego po focie. To chyba tyle...
- czytałem gdzieś,że mazanie po fotach bardzo źle jest odbierane i jest ogólnie "be" i teraz nie wiem czy tak można czy też niebardzo.. X_X

...Ten pomysł z bryłami jest bardzo super!, zapiszę sobie ;d

 

Zgodnie z sugestią ćwiczenie z refki zdjęciowej w B&W

imo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~nlmda : Dzięki za uwagę ;]

~rosikowski : Czadowy Over, zrozumiałem teraz parę rzeczy i staram się to wykorzystywać w kolejnych ćwiczeniach ;D. Super ta opcja ze sferą ;o

 

Jako dowód iż ćwiczę, nie lenię się i staram zrozumieć walor i światłocień wrzucam ćwiczenie z refki ( mam nadzieję,że coś już jest lepiej ).

 

s63n.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~rosikowski : dzięki za radę i linki! ;]

 

Chwila przerwy od envirków ćwiczeniowych - taki sobie szkicing z rana ,który narodził się w ołówku przy śniadaniu ;)

 

około 2 godzinki na jednej warstwie

 

 

llv8.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczebny szkicyk wspierany z początku refką. Niestety znów podczas mazania stwierdziłem,że za nic nie potrafię zrobić skałek,nawet patrząc na step by stepy, tutoriale i długo nad nimi ślęcząc... proszę o pomoc i oceny pozytywne jak i te kopiące w dupę, coby mieć motywację do dalszego zasuwania ;]

 

43i1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o walor to już jest lepiej, ale pracuj dalej. A w pejzażach kolorowych postaraj się też różnicować plany pod względem nasycenia barw (poczytaj też o perspektywie malarskiej) to pomoże Ci pokazać przestrzeń.

Edytowane przez nlmda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnij trochę kolego i maluj mniejsze rzeczy, tzn. samo jabłko, banana, kubek z natury !! nie rób proszę takich fantazyjnych scen ponieważ jedyne co tym osiągniesz to mocno przedłużysz proces nauki :) no i nie kumasz jeszcze perspektywy szczególnie widać to na poprzednim...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~rosikowski : masz zupełną rację X_X Wiem, że muszę czynić zupełnie proste rzeczy,oczywiście je ćwiczę, ale myślę, że masa osób na początku miała fazę w stylu " jea,będę malował super rzeczy, ćwiczenia są nudne! Wyobraźnio! Naprzód! " i mimo,że mi ona już przechodzi to wciąż rysuję takie niebardzo wyglądające prace i szkice dla samej radochy ;p. Jakoś czasem wyluzować się trzeba, a myślę,że nawet takie pierdoły czasem posłużą przypadkiem czy celowo odkrywaniu koloru, form itd ( przynajmniej u mnie)

 

Wrzucam jabłko na dowód,że ćwiczę nieustannie szaleństwa z natury. Dziś jedno,bo ostatnio wziąłem do ręki ołówek i jestem w separacji z piórkiem ;) 6i9u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę nic nie wrzucałem z racji przygotowywania do konkursu plenerowego , uzupełniania po chorobie oraz kosmosem projektów i szkicy na milion przedmiotów, wrzucam jedynie dorobek malarski i szkicyki panien ;)

 

Jako ,że JESIEŃ mknie wraz z zimnem i deszczem , jesieniowa martwa ( olej na płótnie 50x70) jakość zdjęcia koszmar,strzelę jeszcze jedną fotę jak będzie lepsze światło ;)

 

xarb.jpg

 

małpiszon na jakiejś zakurzonej tekturze wyciągniętej zza fotela ,jako " kurdę, za dużo farby mi zostało.. "

 

mjrp.jpg

 

a tu panny z jakiejś dziwnej stronki a'la Quickposes/Posemaniacs , mazane w około 2 minuty każda

 

59xv.jpg

 

18o7.jpg

 

hxnu.jpg

 

Powrzucałbym szkice,ale mój nowy skaner jest zepsuty i kłóci się z Windą7 więc czekam na pomoc aż do niedzieli..

Swoją drogą zapytam : jest jakaś opcja programu,która ładne kolaże robi z iluśtam plików, czy wszystko ręcznie wycinacie i wklejacie na jeden bloczek szkicingu?

 

Czekam na konstruktywne opinie,uwagi i pomoce!! ;D

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ;)

Nie było mnie tu jakąś chwilę ze względu na koszmarną ilość nauki i z odnowienia romansu z ołówkiem i farbami.

Niżej wrzucam szkice i prawie skończone bazgroły. Jak zakupię baterię wrzucę też ołówki ;)

 

74k.JPG

n88s.jpg

2slj.jpg

u1mj.jpg

wldt.jpg

avn.JPG

ug5q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rysowaniu ołówkiem staraj się mieć nad nim jak największą kontrole i kładź linie z rozmysłem lepiej zrobić jedną kreskę porządnie niż 20 jakkolwiek. Skup się na mniejszych rzeczach i rozbijaj sobie wszystko na początku na podstawowe figury geometryczne , szybko zauważysz że np: ludzka głowa to zbiór figur które są ze sobą połączone. I walcz dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~grass - dzięki za uwagi i wskazówki ;)) ćwiczę ile wlezie ołówkiem tak z natury jak i z refek mam nadzieję,że coraz lepiej jest.

 

Dziś parę megaszybkich ćwiczeń z refek i natury, w końcu odkurzyłem tablet :

0cmo.jpg

 

8cds.jpg

 

nv4i.jpg

 

podczas ostatniego czynienia w DP zauważyłem,że szkice w kolorze znacznie ciekawiej i łatwiej mi wychodzą, ale chcę się też porządnie nauczyć zmieniać B&W walorowy na kolor.. zna ktoś jakieś linki, z których można dużo się nauczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze,że na tym etapie umiejętności powinienem długi czas poświęcić jednej pracy,by zrozumieć po kolei światło,teksturę i walor,ale natłok obowiązków przeszkadza w tym paskudnie,a jeśli zacznę szkic to na następny dzień już mi nie wychodzi,gdy chcę go kontynuować i zaczynam nowy.. wiem- błędne koło i to mało co rozwija. Pracuję wciąż nad zlikwidowaniem tego.

 

..a tymczasem dzisiejszy zaczęty szkic : 20 minutowe mazanie

 

majv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś garść szkiców z natury rysowanych ostatnimi czasy i szkicyk enviro jednym pędzlem dla rozluźnienia. Wszystkie uwagi, kopniaki, instrukcje pożądane!!

 

gpeo.jpg

 

ep5j.jpg

 

5ieh.jpg

 

d2gg.jpg

 

3hpl.jpg

 

8h49.jpg

 

hv60.jpg

Edytowane przez Whynot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności