Skocz do zawartości

Bartusz


Bartusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Na imię mam Bartek, lat 23. Forum Wasze obserwuję już kupę czasu. Rysuje (jeśli można tak powiedzieć :P) od 13 roku życia. Nawias dlatego, że profesjonalnie trudnię się lenistwem. Trochę martwych naturek, trochę rysunków postaci. Byle zdać. Później strzał w kolano studiami, które mocno zmotywowały mnie do jeszcze większego lenistwa. W końcu złapałem się na tym, że w sumie poza rysowaniem nie za wiele potrafię, a i tu mam spore tyły. Dlatego czas powiedzieć sobie BASTA i rozpocząć swą podróż ku wielkości :). Mam nadzieje, że dla początkujących w digital paintingu będzie to pożyteczny wątek, ponieważ czasami ja widzę niektóre teki to mi się zbiera na skok z wysokości, że ja tak nie potrafię. Dlatego wspomagajcie radą, dosyłajcie tutki i mam nadzieje, że dzięki ciężkiej pracy i Waszej pomocy już za bliżej nieokreślony czas (blizzardowskie jak będzie to będzie :P). To nie ja będę Wam zazdrościć Teczuś, tylko wy mi :D

 

Tyle słowem wstępu. Teraz trochę konkretów. Mimo, że udało mi się przeżyć w liceum i na uczelni artystycznej to zrozumiałem, że jest to droga donikąd. I w sumie to jest moja pierwsza rada dla ludzi zaczynających - musicie rysować. Wiem nie odkrywam tu Ameryki, ale mówię tu z perspektywy osoby, która na okazjonalnym bazgroleniu spędziła 7(!) lat i wiem co mówię. Jasne progres jakiś jest, ale w tym tempie to osiwiejesz zanim zaczniesz robić coś na prawdę kozackiego.

 

l9xz.png

03we.png

 

s1rs.png

dbtu.png

 

vqth.png

 

hn6s.png

 

759p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz ode mnie wsparcie , pod warunkiem że będziesz regularnie ćwiczył bo fajne rzeczy masz . Nie pozwól się zmarnować ja sam w życiu nie mam nic po za samouctwem i dopiero teraz to pojąłem że sztuka to największy skarb jaki posiadam .

 

Tutki które mi pomogły :

 

http://ctrlpaint.com/library

http://enliighten.com/blog/category/tutorials/

http://www.floobynooby.com/ICG/artvalues.html

http://www.youtube.com/user/fzdschool?feature=results_main

 

Samo się nie zrobi więc do dzieła ! :D Powodzenia i nie poddawaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj wrzucam zgodnie z zaleceniami najpierw z rana krótka rozgrzewka i gestures.

12ad.png

 

x2za.png

 

A nastepnie jeden wymuskany. Tam tutaj Step by step.

 

b393.png

 

e0gc.png

 

f93l.png

 

cp2h.png

 

8ev5.png

 

Trwało to 2,5 godziny. Nie za bardzo wiedziałem jak rozwiązać usta po paru próbach postanowiłem zostawić tak jak jest.

Także kolor różni się od tego ze zdjęcia

 

14is.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień kolejne gesturki + jeden dłuższy

 

3r40.png

 

s7lb.png

 

3vl1.png

Bez koloru tym razem. Bez bicia się przyznaję, że skrót stanowczo mnie przerósł i po półtorej godziny zacząłem kontur nóg klepać linia w linie ze zdjęcia. Staram się unikać takich sytuacji, ale te nogi są powykręcane w strasznie perfidny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ból pochłaniaczy czasu jakimi są gry, życiowa rada która mi pomogła, najpierw zrób co masz zrobić, gry potraktuj jak nagrodę po dobrze odwalonej robocie ;) Jeśli chodzi o gesty i pozy polecam Hamptona, standard juz na tym forum. W kwestiach waloru Marek Okoń "Omen" zostawił tutaj dobry tutek, ogarnij na głównej ;) Czekam na dalsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po pierwsze chcialbym zwrocic uwage na to bys umiejetnie dobireal zdjecia z ktorych chcesz czerpac jakoz rodlo. Slabo oswietlone i przefotoszopowane zdjecia to chleb codzienny internetu. Zwrajac uwage na ten fakt na samym starcie zaoszcedisz sobie sporo klopotu.

 

Bo skoro czegos dobrze nie widac, musisz to sam stworzyc, a jak masz stworzyc cos dobrze, jesli jeszcze nie jestes na etapie kiedy rozumial bys swoj obiekt ( w tym przypadku ludzie ) . Dobre swiatlo, wyrazne rysy. Skup sie narazie na takich zdjeciach. Oczywiscie najlepsze bylo by rysownaie/malowanie z modela na zywo, aczkowliek wiem ze na ogol jest z tym ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności