Skocz do zawartości

Quadro, Radki i cala reszta...


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

CZytam i czytam cale forum i zadam pytanie ktore zadalo sobie 80% odwiedzajacych te forum... jaka karta? Otoz stoje przed wyborem i zapewne jak wiekszosc nie chce wywalic kasy w bloto.

Co nam oferuje rynek.. otoz Radki od 9200 za 200zl :), przez radki 9800 SE ktore piknie sie moduja za 650zl, oraz rozne karty na GeForceFX... oraz cos co najbardziej polecacie czyli GF4 Ti4200@Quadro4 za 400zl itd...

 

Otoz uwazacie ze 256bitowa karta Ati na radku 9800 SE kgtorego mozna zmodowac co dam nam nawet 50% skok... za "jedyne" 650zl to dobry wybor do MAXiora, czy zaoszcedzic kase i kupic Ti4200 za 400zl (128bit itd)... jak jest z wydajnoscia? warto dokladac do radka? a moze kupic jakiesgos FXa 5700 za cene podobna co radek i go rowniez przerobic na Quadro (o ile sie da? przerabiac wszystkie FXy?)

 

Ogholnie chce wziasc pod uwage karty za 400-700zl z zamiarem spreparowania sterow i innych sztuczek pod MAXa...

 

Moj sprzet zeby nie bylo niedomowien skladac sie bedzie z P4 3.0HT@3xxx 512 mb ram 533mhz@5xx 200gb seagate no i zatrzymalem sie przy karcie...

 

prosze rozstrzygnicie w koncu czy warto wwalac kase w radki czy moze FX.. albo oszczedzic i kupic Ti4200?

 

Z gory dzieki

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Słuchaj, więc sprawa wygląda tak: Ja chyba z tych kart, które wybrałeś polecałbym najbardziej Radka 9800 se. Tak naprawdę wszystkie te karty w maxie chodzić będą z taką samą prędkością. Ale...

1. FX 5700 oraz wszystkie FX'y bardzo ciężko przerobić na quadro - generalnie lutownica, widziałem nawet stronę chińską, która pokazuje wszystko dokładnie na zdjęciach. Software'owo raczej nie ma co liczyć, znam tylko jeden przypadek, któremu to się udało.

2. Radek 9200 - nie zmodujesz go na nic, po prostu nie ma prof. odpowiednika.

3. Radek 9800se, no cóż... jeśli rzeczywiście uda Ci się go zmodować do PRO, to dalej ponoć nie ma już problemów żeby zwyczajnie podmienić bios, lub użyć specjalnych sterów i masz FireGL X2 (a trochę podkręcisz i X2t).

4. Co do Ti 4200. Zmodować uda Ci się ją prawie na pewno, ale jej wydajność będzie gorsza niż FireGL doprowadzonego do końca...

 

Dlatego radzę Ci się zastanowić już tylko między 9800se a ti4200. Testowałem obie, po przeróbce 9800 było znacznie szybsze, ale tak jak mówie, nie wiadomo czy uda się przerobić. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz kasy lepiej napisz, czy bardziej zalezy ci na ekonomicznosci czy bardziej na osiagach...

do twojego calego zestawu dolozylbym jeszcze 512 ramu (wiem ze nie na temat ale bedziesz cierpial potem...)

a z kart...hmm kiedys mialem ti4200, po przerobce na quadro dzialala porownywalnie szybko do 9800@fireGL, a zmodowanie 9800SE to loteria...

jak masz juz taki sprzet to kup albo FX5900 albo radka 9800pro a jak masz jeszcze wiecej pieniedzy to 6800...

a jak nie masz pieniedzy to bierz ti4200 bo z przerobka ati na firegl to jet roznie, ja na przyklad wrocilem do normalnego trybu bo w doomie takie arty mi wyskoczyly ze hej :)

 

a wracaj jeszcze to calosci to ti4200 pomimo tego ze jest dobra to w twoim zestawie bedzie tworzyla waskie gardlo...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może takie question : czy czasem Ti4200 zmodowane na quadro i podkręcona na quadro 980 (to już tylko kwestia zegarów) nie będzie czasem szybsze w Viewporcie 3dmaxa od nawet boskiego 5900 ?? Fx'y naprawdę ciężko przerobić na quadro, a z tego co wiem, 3dmax nie używa hardware'owo kart "dla plebsu" (nie obrażam nikogo), choćby stąd to wiem, że skok temperaturowy jest ZEROWY - przy namiętnej pracy przy podkręconym na maks gpu mam temperaturę 44 stopnie, a przy grze w Colina, albo dooma zyskuję 77 stopni dla dooma i 85 dla Colina. No i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac o 5900 ktory swoja droga taki boski nie jest :) mialem namysli przerobienie go na Quadro.. a to wiadomo ze w maxie core nie jest tak obciazany, dlatego tez przy ati mozna zrobic sobie w radlinkerze zakladke z osobnymi czest. dla MAXA, u mnie max bez artow chodzil nawet na 440MHz a przy doomie musialem spuscic do 415.../core/ a czy ti 4200@4800@quadro bedzie szybsza od 5900@quadro to nie wiem... teoretycznie 5900 powinien byc duzo szybszy ale co teoria a co praktyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 5900 ultra, podkręconego na 5950 ultra, który kartą jest piękną... Co do reszty, masz rację, teoretycznie 5900@quadro powinien być lepszy, ale nie jest, ponieważ w (niestety... :( ) 80-90% przypadków nie udaje się go przerobić "kompletnie". A to oznacza, że np. wyniki w specview perfie będą po przeróbce więcej niż zadowalające, ale w 3dstudio... nothing new even worse. Natomiast tym, co się udała ta przeróbka są zachwyceni, obrabiają wielomilionowe sceny i jest bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności