Skocz do zawartości

modelowanie elementu ciąglego, bariera energochlonna na drodze i narzucanie pasow


koen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam dwa pytania. mam wymodelowac na zadanie studyjne dlugi odcinek drogi. kilkanascie kilometrow. mysle docelowo o programie max. ewentualnie moze byc blender. problem mam z tym jak szybko i efektownie rozstawic bariery energochlonne wzdluz drogi, jak do tego podejsc uwzgledniajac to ze teren nie jest idealnie plaski a droga kręta. bariera powtarza swoj modul co kilka metrow i moze by to jakos wykorzystac jakims pluginem rozprowadzajac to po sciezce by odpowiednio sie laczyly badz cos w tym stylu ?

 

druga sprawa to musze narzucic ksztalty pasow na model drogi.. mysle to zrobic w ten sposob ze mam wszystkie ksztalty pasow rozrysowane w autocadzie na plasko, w tej samej skali itd i narzucic to na model shape mergem a potem wnetrza na bialy material. jednak obawiam sie ze nie zrobi tego prawidlowo, narzuci tylko czesc itp.. czasem mi sie tak dzialo nie wiem czemu. moze macie jakas lepsza rade jak to wykonac ? albo jakiekolwiek sugestie?

 

z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam wymodelowac na zadanie studyjne dlugi odcinek drogi. kilkanascie kilometrow. mysle docelowo o programie max. ewentualnie moze byc blender. problem mam z tym jak szybko i efektownie rozstawic bariery energochlonne wzdluz drogi, jak do tego podejsc uwzgledniajac to ze teren nie jest idealnie plaski a droga kręta. bariera powtarza swoj modul co kilka metrow i moze by to jakos wykorzystac jakims pluginem rozprowadzajac to po sciezce by odpowiednio sie laczyly badz cos w tym stylu ?

 

W 3ds max można łatwo wymodelować taką drogę z takimi barierami i terenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymodelował teren. Potem bym zrobił krzywą dodał do niem modyfikator Shrinkwrap powoduje on to że ta krzywa przylega do terenu czyli podąrza jego nierównościami. Do tej krzywej bym wymodelował kawałek drogi (pattern) dodał array follow curve i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn droge juz mam wymodelowana. chodzi mi o wymodelowanie wzdluz lini drogi barier energochlonnych czy moze raczej poustawianie. to element modularny. sklada sie z slupka i barieryi jak zrobic by to sie ladnie laczylo po lini? tak samo ekrany akustyczne. czyli w jaki sposob po sciezce taki obiekt pojedynczy ustawic by powielil sie wzdluz calej sciezki ladnie sie laczac?? rozumiecie o co mi chodzi juz? czy istnieje jakas taka funkcja lub sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności