Skocz do zawartości

"WC", czyli water cooling


Armia

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dojrzałem do decyzji, chcę się chłodzić wodą. I peceta też. Pytanie tylko, czy do kompletnego zestawu do chłodzenia CPU i GPU za mniej lub równo 200 zeta jest sens podchodzić ? I jak to jest z chłodzeniem kart graficznych, czy są bloki, które bejmowałyby GPU i ram? (mam je po jednej stronie pcb). Kurde, jednym słowem ile by to kosztowało, żeby było bezpieczne i skuteczne. Nawet nie bardzo mi zależy na hałasie ani na wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najlepiej jak:

skombinujesz blok

skombinujesz pompke

skombinujesz zbiornik

wezyki zbrojone (ponoc dluzej wytrzymuja)

skombinujesz chlodnice (duzo osob korzysta z przystosowanych nagrzewnic od OPLI etc)

i cierpliwosc

co chcesz tym chlodzic?

 

jak bys chcial highend to taki wypasny zetsawik w http://www.proline.pl to ok 1200 :)

razem z peltierem 226W na procka oraz mniejszym na grafe... hehe ale to dla zapalencow :)

a tak chyba 300 to cos w miare mozna zlozyc

moja rada - omijac CPC z daleka choc to informacja nie zpierwszej reki to ponoc robia badziew

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam złożony WC, co prawda narazie obok.

Chodzi juz prawie tydzień bez żadnych przecieków. Muszę jeszcze skombinować CopperShima na procka i zabieram się za montaż wewnątrz obudowy.

 

Jeśli chodzi o części ja wszysko kupowałem na http://www.x4pro.pl.

Mają bloki zarówno na procesory, mostki północne, GPU oraz wszystkie niezbędne akcesoria. W proline mają większą ofertę jeśli chodzi o bloki.

 

Tylko mała uwaga co do cen w tym sklepie (x4pro), węże Eheim kupisz nieco taniej w dobrym sklepie zoologicznym, myślę że pompkę też tam można dostać. Musisz tutaj pamiętać, że im więcej bloków tym mocniejsza musi być pompka.

Zaciski do węży i złączki też są wiele tańsze w pierwszym lepszym żelaźniaku, czy markecie typu Leroy Merlin.

 

Jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy na firmową chłodnicę dedykowaną dla chłodzenia wodnego, możesz skorzystać z nagrzewicy samochodowej - z tego co wiem te od opla kadeta cieszą się dużą popularnością.

 

 

Mój zestaw:

- blok X3M amd

- pompka Eheim 1048

- chłodnica Black Ice Extreme

- kilka metrów węża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności