Skocz do zawartości

V ray Physical Cam i FumeFX


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem... otoz nie moge wyrenderowac niczego dobrego z FumFx za pomoca VrayPhysicalCamery. Zawsze obiekt ffx renderuje sie bardzo ciemny, prawie czarny, jest bardzo "rzadki", nie rzuca cieni.... Po prostu bida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Okej, troche juz jestem zagubiony... Raz udalo mi sie zrenderowac przy pomocy vray scenke gdzie dymek z ffx ladnie rzucal cienie, przyjmowal swiatelko, ale nie moge znalezc tych ustawien ponownie.

 

Teraz to wyglada wszystko tak samo, jedna czarna plama. Z poczatku winilem vrayPhysicalCam, ale teraz nie jestem juz pewien.

 

Probuje na czystej scenie i niestety tylko z tagret spotem otrzymuje ciekawe efekty.

 

Z tego co sie orientuje to by wyrenderowac cienie i by sam ffx obiekt odbieral swiatelko to trzeba w opcjach swiatla zaznaczyc "Shadows - On" w zakladce General Parapeters, a w Shadow Parameters "Atmosphere Shadows - On". Ale Vray Light nie ma takich opcji. Oto porownanie:

 

evh2.png

 

Ze zwyklym swiatlem cos tam sie dzieje, no ale vray light renderuje zwykla czarna brzydka plame :/

 

Podobno vray ma bardzo dobre wspomaganie dla particli i fumefx, wiec cos musze robic zle. Ale z drugiej strony to chaos group maja swojego PhoenixFD wiec FumeFX to dla nich konkurencja wiec moze nie zalezy im by wspierac renderowanie FumeFx i to tylko jakies plotki ze mozna go w vrayu renderowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Staram sie probowac roznych opcji, zobaczyc co da sie wyciagnac z vraya i znalezc sobie jakis dobry workflow.

 

Cala scene w vrayu renderuje wiec czemuby tez nie ffx? Nie mam w tym polu doswiadczenia zadnego (czyli komerycjnego, na wlasna reke proboje sie vfx nauczyc)

 

A jak bys proponowal renderzenie ffxów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, rozumiem. Pytam bo przeważnie simy z fuma szybciej wyrenderujesz w scanline, nawet z fejkowanym GI. Także, jeśli nie potrzebujesz wypasionego GI z vraya, nie bardzo jest sens renderować w w/w bo scanline zrobi to przynajmniej 2 razy szybciej.

Co do świateł vray to nie są wspierane przez fuma. Fume łyka tylko światełka z atmospheric shadows więc do sima z zamiarem renderowania w vrayu najlepiej robić oddzielny setup świateł (standardowych).

Natomiast, co do physical cam, jeśli masz za ciemno to zmień white balance na neutral, podkręć ISO na ok. 800-1200 i ewentualnie zmniejsz F-number. A czy scena jest ustawiona pod vraya czy mentala, to nie ma znaczenia bo fuma i tak zazwyczaj renderujesz osobno i potem składasz całość w afterze czy nuku. Po pierwsze, w ten sposób jest szybciej, po drugie, masz większą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności