Skocz do zawartości

Problem z riggowaniem szczęki - skin +bones


Eveline89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie, znów straciłam mnóstwo nerwów na moją niewiedzę ;/ Otóż chciałam wprowadzić w ruch moją postać na pracę inż. niestety napotkałam przeszkody... zrobiłam bone standardowo jak to się robi (tak by otwierała usta), jednak w momencie kiedy chciałam określić które werteksy mają się poruszać a które nie okazuje się, że mam tylko jedną możliwość gdyż nie mogę żadnych odznaczyć ;/, painting weights również nie działa prawidłowo, siła nacisku jest taka sama nie zależnie od mojej woli, a i odznaczyć werteksów się nie da. Dodam, że próbowałam na nowym projekcie i jest do samo... + robiłam reset xform. Nie mam pojecia co się dzieje i mam nadzieję, że ktoś tutaj mi pomoże tj w przypadku poprzedniego problemu. (3ds max 2012)

 

Proszę o pomoc!

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

siłę nacisku ustalasz wg parametrów oraz krzywej malowania pędzla - przycisk "..." obok przycisku "Paint Weights" w skinie.

możesz odznaczyć opcję "Paint Blend Weights", masz wtedy pełną kontrolę nad malowaniem wag.

 

a czemu nie możesz zaznaczyć tylko wybranych vertexów nie wiem, pomocne są w takim wypadku screeny z maxa, jakąś opcję masz włączoną która to blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności