Skocz do zawartości

wpływ tekstury(światła) na obrazek


Rekomendowane odpowiedzi

Nakręciłem sobie amatorski film i chcę się spróbować w stworzeniu miecza świetlnego. Wygląda to tak:

Tworzę plane w widoku front i w materiale ustawiam pokazywanie materiału w widoku i difuse na bitmap i ładuję film. Tworzę kolejne plane symbolizujące miecz i przesówam o 0,1 w stronę kamery, aby był z przodu. Ustawiam materiał blend, pierwszy to biały, drugi to kolor miecza, a maskę na fallof. I teraz pojawia mi się problem bo nie wiem jak zrobić żeby miecz trochę tworzył poświatę(aurę) oświecającą zdjęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A jak chcesz w maxie to podluz film jako tlo, zrób rectangle --> editable spline --> zanimuj ruch wierzcholkow stosownie do ruchu "miecza", naluz na niego extrude o zerowej grubosci i lens effects glow.

Oczywiscie Photoshop, combustion i AE sarówniez dobrym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna w photoshopie - z uzyciem filmstripa (mozna puscic to z Premiery). W pliku takim masz klatki rozmieszczone w kolumnach obok siebie na jednej warstwie.

1. Puszczasz filmstripa z premiery

2. otwierasz w Fotosklepie i zapisujesz jao inny plik (np. psd :-) ),

3. Edytujesz

4. splaszczasz warstwy

5. zapisujesz na oryginalnym (wyeksportowanym) filmstripie

6. Wciagasz filmstripa do Premiery

7. Jak cos pokrecilem to poprawcie - odtwarzam z pamieci, a robilem to tylko raz i to dosc dawno temu...

8. W maxie mozna ladnie zrobic glowa i flary np. przy uderzaniu dwoch mieczy - ale metod i softu jest sporo. Jak kto zdolny to i w Paincie zrobi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności