Skocz do zawartości

tga pomoc ogolna!:)


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem ktorego za nic nie moge rozwiazac a nawet dwa.:( popierwsze nie moge zapisac tga do avi bo wyskakuje mi blad systemu:(

moze odpoczatku

 

robie animacje na konkurs i wedlog zalecen wszytskich cala animacje zrenderowalem klatka po klatce do plikow tga.

 

a teraz mam problem nie moge tego tga zapisac do avi bo wyskakuje mi blad:(

wszystkie klatki sa 640/480 sa w ladnej jakosci do jakiego formatu to zapisac zeby bylo dalej ladnie tylko zeby mniej zajmowalo?

 

czy moze lepiej zapisac to do avi lub mov bezkompresji wstawic do czegos takiego jak premiere i tam skompresowac jakims divixem? co mam robic???? jeszcze tyle pracy przedemna a dopiero wyrenderowalem polowe ale nie wiem co dalej z tym robic? jak to kompresowac? do czeggo i w jakich parametrach pomozecie?

 

z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i jescze raz bardzo dzikuje:) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czekaj, czekaj, bo nie za bardzo rozumie o co ci chodzi, masz animacje zapisana do targi (.tga) i w czym ty to chciałeś łączyć?? Prosty sposób to: Ładujesz wszstko do premiera, w oknie pojektu ustawiasz je w odopwiedniej kolejności i dajesz automate to seqence ( w oknie projektu na dole) czas trwania 1 klatka i zapisujesz to do dv (nie probój do divx czy xvida bo robi śmieci na obrazie. No a potem to juz VirtualDub i divx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekiiii:) bardzo:) jeszcze tylko male pytanko co to jest ten virtualdub to jakis oddzielny program? naprawde dzieki balem sie tego bo nigdy tego nie robilem a teraz juz koncze moja animacje mam wszystko tga i nie wiedzialem co z tym dalej robic? gdzie to laczyc i wogole:) pozdrawim serdecznie i bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro nie obsługuje kodeka dv microsoftu, możesz albo sprawdzić, czy canopus lub mainconcept daja za darmo swoje kodeki dv i cich użyć, lub zakodować do innego formatu (np.mpeg) i wtedy wrzucić do vduba. Nie wiem jak się sprawa ma np. w przypadku nanduba czy innych programów, czy one akceptują kodek z microsoftu. Co do premiera, to z niego otrzymasz obrazu 720*576, czyli standardowy pal, jeżeli masz 640*480, to sie nic nie przejumj, jak ci się do uda wrzucić do vduba to tam w opcjach divx włączasz crop i obcinasz tyle ile potrzebujesz z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności