Skocz do zawartości

POMOCY :D -Praca licencjacka - sugestie/dobre rady


_Badyl_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam krotko i na temat :D

 

Dostalem temat od promotora "Techniki wizualizacji za pomocą 3Ds Max"

 

Jak myslicie na czym sie skupic o czym pisac co wazne a co nie? bede wdzieczny za kazde madre slowo bo w pisaniu niestety czegokolwiek jestem lewy :D

 

Dzieki z gory za wszelkie pomysly i sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

3dsmax jak najbardziej mnie interesuje czy sie znam czy nie to nie mi oceniac ale chwile juz w tym siedze, chodzi o to ze nie pisze sie na codzien pracy licencjackiej a niektozy maja to juz za soba i mogli by sie podzielic swoim doswiadczeniem na co zwracac uwage co jest istotne a co nie oprocz tego jestem niestety slaby w sklecaniu sensownych zdan wiec chcialem posluchac madrzejszych ludzi co maja juz to za soba i mogli by pomoc. Tworzenie w maksie to jedno a pisanie pracy to co innego. A za promotora mam Andrzeja Glowackiego ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_G%C5%82owacki_(designer) ) takze chyba nie mam co narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. wydaje mi się, że ciężko będzie Ci coś poradzić na tym etapie. Temat twojej pracy jest wg. mnie turbo szeroki i pierwsze co powinieneś zrobić to właśnie ustalić z promotorem zakres pracy i zrobić jakiś roboczy przynajmniej konspekt, który będziesz rozbudowywać z czasem.

A co do promotora. czy ten pan robi coś w 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade sie z nim spotkac i pewnie sprobuje zmienic temat na chociazby "Wizualizacja za pomoca 3DsMax + V-Ray" czy "Wizualizacja za pomoca 3DsMax + V-Ray na przykladzie (i tu jakis model). I wtedy poprostu opisalbym kolejne etapy pracy na podstawie jakiegos modelu i rendering. Wydaje mi sie ze by bylo duzo latwiej i sensowaniej wtedy to ogarnac.

 

A czy pan robi w czyde to chyba kiedys robil, bo mi pokazywal wizke jakiegos domu ktory zaprojektowal i wybudowali w usa no chyba ze on stal i drygowal a jakies lemingi robily za niego za czyde. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez oparcia się o konkretny przykład polegniesz na dygresjach. Wiz w 3ds to temat rzeka. Raz - kilka rendererów, dwa - masa pluginów do różnych elementów wizek (RF/Naiad/PF do fontanny w ogrodzie, FumeFX/Phoenix/PF do ognia w kominku itd). Ogranicz się do jednej wizki, jednego renderera i najlepiej znajdź promotora, który nie będzie zadawał głupich pytań lub tekstów z cyklu "pan mi jeszcze napisze i pokaże, że można taka samą żyletę jak w irr/LC zrobić za pomocą Brute force i Photon map, bo przecież one do czegoś są, pan mi nie mówi, że są do niczego", albo "A po kiego kija pan jakieś SSS do świeczek używa, mamy teraz pokój z Niemcami, jesteśmy w NATO i proszę się powstrzymać od faszystowskich odniesień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności