Skocz do zawartości

Xeon E5 - 26XX ES


artzgodka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie ma możliwości odblokowania jakichkolwiek wersji procesorów z serii 26XX tak w wersji ES jak i produkcyjnej. Jedyna mozliwość ich podkręcania to to podnoszenie częstotliwości szyny.

Zwracam uwagę również na fakt że wiekszość procesorów z serii ES nie będzie pracowała na płytach z tegorocznymi Biosami ( poprzez zablokowane w biosach mikrokody procesorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... mylisz się .One nie mają odblokowanych mnozników lecz podniesiona szyne ze 100 do 108 Mhz czyli przy mnożniku x35 3753Mhz.

Tak na marginesie mój wynik to 114 zamiast 100 Mhz co dało 3990 Mhz (procesory Xeon e5-2696 v2) dla 1 rdzenia i 3534 dla wszystkich 12 rdzeni.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tyle, że Xeon 2697 V2 sklepowy nie pójdzie od obciążeniem wszystkich rdzeni na mnożniku 35 a jedynie na 30, gdyby te procki szły na maksymalnym mnożniku i pod obciążeniem wszystkich rdzeni to było by super ale tak nie jest niestety. Dla tego podałem przykład, że być może w niektórych ES jest możliwość podniesienia mnożnika do max jakie przewiduje producent i to pod pełnym obciążeniem do tego jeszcze podkręcone trochę BCLK i wychodzi ładny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..,. na szybko zestawiłem płytę Asus Z9PE-D8 WS oraz 2 procesory E5-2696 v2 ( wersja produkcyjna).

Całość OC BClock do 114 MHz , mnożnik x30 czyli zegar 3420 MHz.

Wynik 39 pkt.

wniosek... screen na który sie powołujesz pokazuje wersję procesora ES ale wg. ,mnie mnożnik nie jest odblokowany.

Screen jest zrobiony już po teście Cinebencha i pokazuje mnnożnik 35 ponieważ procesor nie jest obciążony.

 

ftp://gpucomputer.pl/udostepnione/cinebench%20r11.5_2proc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności