Skocz do zawartości

Scena 3d: Knight and a holy shrine:}


kap00ch

Rekomendowane odpowiedzi

Updejt:D nie za wielki ale zawsze cos:} wreszcie opanowalem w miare skutecznie skinowanie i juz nie ma bugow :D wiec nowa poza:P nieco mnie widac ale tarcza juz jest taka hm...w miare :} w kazdym razie duzo lepsza...jeszcze tylko maly bug sie zrobil z refleksami przy zadrapaniu...mieczyk costal wyplaszczony:} i juz nie wyglada jak palka:P co do runow to dalej nie wiem czy mam je przesunac i pomniejszyc czy po prostu wymazac kilka :}

knight_96%25_merge.jpg

ps. juz mnie zaczyna meczyc ten model nieco;/ jakos taki wyjalowiony umyslowo sie czuje:P jakby mi ktos wymyslil jak go upozowac i ewentualnie w jakiej scenerii go umiejscowic to bylbym wdzieczny:}

ps2: nie patrczie na rendertime na dole:P bo to bylo sklejane z 3 renderow...nie jestem w stanie tego za jednym razem wyrenderowac:/ chyba za duzo displaceow mam...trza je bedzie chyba na bumpy pozmieniac tam gdzie sie za wiele nie zmieni:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

prawde powiedziawszt to jak na zbrusha to jest to raczej nizbyt udany model :| moglbys wycisnac z niego wiecej no ale coz.

Widzialem juz lepszych rycerzy wykonanych zwykla technia a to dlatego ze zbroja rycerza nie wywodzacego sie z "plebsu" byla raczej prosta wypolerowa itp , a twoja jest poprostu jakas taka nijaka jak by poniej przejechal czolg i jest tylko wygnieciona a gdzie jakies rysy ? pekniecia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem gdzies wyczytal ze robilem cos zbrushem :P owszem napiersnik jest z zbrusha a dokladniej pochodzi z pierwszysch 2 godzin zapoznawania sie z nim:P reszta to box modeling z maxa w wiekszosci (czasem cos szlo do zbrusha):} a te displejsy to spokojnie moge pozamieniac na bumpy :P co do rys to chyba sa:} natomiast pekniecia?? hmm nie widzialem nigdy popekanej zbroi ale skoro tak uwazasz:} w koncu sie ucze caly czas:} jak na 3 miesiac zabawy z 3d to jestem raczej z siebie zadowolony:] ale thx za c&c - bardzo potrzebna rzecz i budujaca:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Gdzie wyczytalem ze robisz cos zbrushem ? jakies 3 tygle temu jak zalozyles ten watek

2)

co do rys to chyba sa
tylko teraz pomysl ile taki napiersnik mogl wazyc ? teraz pomysl ze rycerz musial go dzwigac i dochodzimy do wniosku ze twoj napiersnik musial byc zrobiony z jakiejs bardzo bardzo grubej stali poniewaz jezeli ja udezam w zelazo albo jakis inny metal ktory nie jest sprezysty to w okolo rys powstaje wgniecenie ? u ciebie nie ma ani tego ani tego w dodatku rysy sa tak glebokie jak by byly robione dlutem ? ale spoko to jest maly detal w sumie nieistotny

3) chodzi mi o to ze zdecyduj sie czy chcesz miec prosta zbroje z polyskiem , czy zniszczona zbroje z odrapaniami peknieciami itp , bo z polaczenia tego zazwyczaj nic nie wychodzi

 

Jak na 3 miechy to jest calkiem niezle ale tak jak mowisz niektore rzeczy robiles w zbrushu niektore w poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie nieplanowalem sie jakos trzymac zasad realnych tego swiata:P to mialo byc bardziej fantasy a tam rysy i grubosc zbroi moga byc rozne rozniste:} co do tych zniszczen i odrapan to sam juz nie wiem;/ chybe bede musial zrenderowac t oz ajkims ludzkim samplingiem i AA i wtedy sie zobaczy - powinno sie nieco wygladzic...jak robilem te zadrapania , wgniecenia i rozne takie detale to caly czas mialem wrazenie ze zrobilem za duzo a teraz wychodzi ze ich nie widac:P

co do modelowania sycko poza napiersnikiem robilem w maxie a potem nie ktore do zbrusha ale w sumie tylko do zrobienia podkladu na tekstury, ewentualnie bumpa...po dluzszych przemysleniach doszedlem do wniosku ze modele robione od podstaw w zbrushudo zbyt wielu rzeczy sie nie nadaja:P jedank sam popelnilem blad poczatkujacego bo modele zamiast storemoprhowac . scageowalem :/ i mi zbrush popsul siatki:P

no a teraz wracam do tematu :}

>ktos ma pomysl jaka poze zrobicchlopkowi i ewentualnie jaka sceneria?? :)

>mam nadzieje ze material tarczy styknie pomijajac lekkiego buga z mapa reflections przy zadrapaniach :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra myslalem juz zeby zarzucic ta pracke z totalnego braku czasu przez ostatnie dwa tygodnie:} ostatnio mialem chwilke to sie pobawilem troche systemami czasteczkowymi i swiatlem, troche poteksturowalem i w ramach cwiczen powstala swego rdzaju scenka ,ktora byc moze nada sie do rycerza:}

ps: nieco mi sie przepalila;/ znaczy w maxie w effecty zwalilem jak z domu wylazilem a poki co nie kce mi sie od nowa renderowac:p

ponizej jeszcze obrazek z zabawy czasteczkami:}

envir2.jpg

flame_blue_test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności