Skocz do zawartości

Szukam kursu tworzenia tekstur.


SE3A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich i miłego wieczoru życzę ;)

 

Mam pytanie czy polecicie jakiś kurs odnośnie tworzenia tekstur do objektów 3d dla początkujących?

 

Przykładowo mam wymodelowaną drewnianą beczkę lecz problem tkwi w tym, że chciałbym nałożyć teksturę tejże beczki, a wole mieć wszystko własnego autorstwa niż z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na jakim poziome chcesz tworzyć materiały ? Elementarnie ? W przypadku beczki- masz wymodelowane poszczególne deski i chcesz na nie nałożyć po prostu materiał drewna ?

- wolisz mieć wszystko własnego autorstwa- znaczy się, nie chcesz brać zdjęcia drewna z internetu tylko chcesz zrobić sam zdjęcie drewna ?

 

i przede wszystkim na jakim silniku działasz ? v-ray ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dla zabawy i w celach edukacyjnych stworzyć prostą grę na silniku UDK dlatego grafika powinna być realistyczna jak na typową grę FPS przystało. Wszystkie objekty tworze w blenderze, a beczka jest prostej konstrukcji z cylindra bez szczególnych detali np taka jak tutaj: http://www.blendernation.com/wp-content/uploads/2006/02/blender_cycles_rendering_barrels_feature.png

 

Wolałbym nie brać zdjęć z internetu, ponieważ są one dostępne dla całego świata i nie chciałbym narazić się na jakiś plagiat czy coś tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w blenderze jeszce nie robiłem, tylko w 3d maxie mogę poinstruować jednak chodzi o zdjęcia to mogę powiedzieć, że jak użyjesz w google wyszukiwanie grafiki+ wyszukiwanie zaawansowane (jak klikniesz ikonę koła zębatego/ ustawienia to tam znajdziesz) to jest tam opcja licencji. Tam masz opcję "prawo do użytku" zaznaczając "do użytku swobodnego również komercyjnego " wyszuka ci tylko pliki które możesz używać bez obawy, że się na coś narazisz.

Jak chcesz sobie zrobić zdjęcia drewna to możesz potem w programie Crazy bump dostosować odpowiednią fakturę. Jeśli chodzi o tutoriale do blendera to jest tego trochę. Wpisz blender material tutorial i będziesz miał na przykład:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności