Skocz do zawartości

Rigowanie a animacja - Maya


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio męczy mnie jedno pytanie ponieważ od jakiegoś czasu animuję sobie na pobranych z sieci darmowych już zrigowanych modelach i pojawiło się pytanie.. Czy jest sens skupiać się jeszcze na własnym rigowaniu postaci czy lepiej skupić się już na zrigowanych postaciach i doskonalić umiejętności w animacji ? W większych firmach i tak jest rigger osobno i animator osobno lecz i tak jakoś nie daje mi to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nawet jeśli chcesz tylko animować i zakładasz, że będziesz pracował w "większych firmach" (wybredny!), powinieneś liznąć temat. Minimum to zapoznanie się z dostępnymi autoriggerami do mayi (advanced skeleton, setup machine etc.) - przynajmniej zwiększy to twoje szanse na freelancerską robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli chcesz tylko animować i zakładasz, że będziesz pracował w "większych firmach" (wybredny!), powinieneś liznąć temat. Minimum to zapoznanie się z dostępnymi autoriggerami do mayi (advanced skeleton, setup machine etc.) - przynajmniej zwiększy to twoje szanse na freelancerską robotę.

 

 

oj tak rzuciłem po prostu, iż w "wielkich firmach" co nie oznacza, że nie chciałbym pracować dla mniejszych. Każde doświadczenie jest cenne.

 

Tak chcę się kierować w animację. Nie korzystałem z autorigów jeszcze ale postaram się wykorzystać szczególnie ten polecony przez Reanimator'a. Zwykle sam stawiam szkielet od podstaw z kości, później maluję i ustawiam punkty kontrolne lecz właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest większy sens zagłębiać się w to bardzo mocno zamiast poświęcać ten czas na doskonalenie animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności