Skocz do zawartości

Dodawanie kości do rigu


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Ucze się animacji na gotowych rigach czasami jak mi zależy bardzo na postaci robię sobie sam rig od zera lecz nie o tym chciałem porozmawiać. Czy do rigu, w którym nie ma kości do poruszania twarzą można dodać jeszcze kości i podłączyć do zrobionego przez kogoś wcześniej rigu ? Lub ewentualnie podłożyć dane z MoCap samej twarzy czyli np. samej mowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok więc muszę do tego przysiąść i zobaczyć jak mi to wyjdzie. Rozumiem więc, że wcześniej muszę odczepić cały rig od mesha i dopiero wtedy dodać kości tak? Nie ma chyba innej możliwości..

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie działania na gotowych rigach.. W jaki sposób mogę sobie bezpiecznie skalować zrigowane postacie jak np. ten Illidan http://tf3dm.com/3d-model/illidan-stormrage-65065.html

Jedynym rozwiązaniem jest odczepić rig od postaci i zeskalowac osobno jedno i drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Byc moze autor riga przygotowal sie na skalowanie i wystarczy uzyc odpoweniego parametru. Jezeli przeskalujesz odpowiednie kontrolki sam to tez powinno zadzialac.

 

JEzeli chodzi o dodanie kosci: nie wiem jaki to soft, ale Majka pozwala dodac kosci do istniejacego skina. Max moze tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Mayji 2014. No właśnie skalowałem sam szkielet i różne kontrolki, które mogłyby odpowiadać za skalowanie i niestety nic. Może idzie skalować lecz wszystko zaczyna się ściskać do wewnątrz i barki zaczynają wchodzić na siebie oraz inne części ciała strasznie się deformują. Poszukam jeszcze jakiegoś rozwiązania w internecie. Gdzieś mi mignęło by podczepić jakiś obiekt do tego wszystkiego np. boxa i skalować nim całość ale jeszcze nie testowałem wiec nie wiem jakie sa efekty tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności