Jump to content

Rekrutacja w AMA FILM SCHOOL Akademii Multi Art w Krakowie


Recommended Posts

Trwa jesienny nabór na rok szkolny 2014/2015 w AMA FILM SCHOOL Akademii Multi Art w Krakowie. Rekrutacja na kierunki: Filmowy, Operatorski, Produkcja Filmowa, Postprodukcja, Scenariopisarstwo, Aktorstwo Filmowe oraz Podyplomowy Kurs Operatorski.

 

 

Kierunek Filmowy

To 3-letnia, 6 semestralna (w tym rok dyplomowy) nauka kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii lub sztuki operatorskiej. Największy ciężar położony jest na zajęcia i kształcenie praktyczne, przygotowujące do zawodu filmowego. Po pierwszym roku słuchacze wybierają specjalizację: reżyseria filmowa lub sztuka operatorska.

Kierunek Operatorski

To 2-letnia, 4 semestralna nauka sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym przygotowująca do dalszej kontynuacji nauki w zawodzie filmowym lub samodzielnej pracy jako operator.

Kierunek Produkcja Filmowa

To roczna, 2 semestralna nauka przygotowująca w nowoczesny sposób do pracy producenta filmowego. Słuchacze uczą się jak kreować i doprowadzać do skutku kompletny produkt audiowizualny - od początku procesu powstawania, aż do jego skutecznej sprzedaży.

 

Kierunek Postprodukcja

To 2-letnia, 4 semestralna nauka postprodukcji filmowej. Program obejmuję zagadnienia elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej oraz konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie. Od drugiego semestru słuchacze kontynuują naukę na wybranej specjalizacji: Montaż/Color Grading lub VFX/Animacja 3D.

Kierunek Scenariopisarstwo

To roczna, 2 semestralna nauka scenariopisarstwa w zakresie filmu fabularnego, serialu oraz formatu dokumentalnego. Program obejmuje kompleksowo specyfikę warsztatu scenarzysty. Rozwijanie pomysłu w strukturę scenariusza, kreację postaci oraz pisanie dialogów, a także naukę sposobu prezentacji scenariusza (pitchingu). Kurs słuchacze kończą z gotowym scenariuszem wybranej formy filmowej.

Kierunek Aktorstwo Filmowe

To roczna, 2 semestralna nauka aktorstwa filmowego (Camera Acting), obejmuje pracę z kamerą, naukę dynamiki środków aktorskich wobec obrazu ekranowego, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Przygotowuje kompleksowo do gry aktorskiej w filmie i telewizji.

Podyplomowy Kurs Operatorski

To semestralna nauka pogłębiająca umiejętności z zakresu sztuki operatorskiej. Słuchacze poznają zagadnienia współczesnej pre-wizualizacji i wykonywania zdjęć filmowych, odbędą zajęcia na planie filmowym i w studio (praca ze steadicamem, ćwiczenia ze szwenkowania i jazdy kamery, zdjęcia green screen, oświetlenie w studio i dekoracji, zaawansowane warsztaty z udziałem znanych twórców obrazu filmowego, ekranowe analizy operatorskie).

 

Stała kadra wykładowców AMA to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą filmową i multimedialną. Wykładowcy AMA to uznani filmowcy, czynni zawodowo reżyserzy, operatorzy, producenci, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych VFX, dziennikarze TV, montażyści i dźwiękowcy, oświetlacze i asystenci filmowi, teoretycy filmu i sztuki oraz technolodzy i technicy filmowi.

 

ZAPISY na wszystkie kierunki trwają do 30 września 2014r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące kierunków w AMA FILM SCHOOL można znaleźć na stronie szkoły: http://akademiamultiart.pl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy