Skocz do zawartości

RealFlow - częste crashe


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem się bawić w RealFlow lecz napotkałem pewien problem związany z moją testową sceną ponieważ gdy chcę zwiększyć resolution by mieć więcej cząsteczek w scenie program zwyczajnie mi się wywala i max jaki mogę osiągnąć to 13 000.. Poniżej znajduje się zrzut ekranu z mojej sceny i niestety nie mogę znaleźć przyczyny. Zmieniam na np. 20 klikam reset i chcę symulację puścić no i program robi się biały i wyskakuje wiadomość iż przestał on odpowiadać. Jakieś propozycje?

 

62788098b11ab3bf.jpg

 

Nie mogłem znaleźć innej odpowiedniej kategorii do umieszczenia tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wywala Ci z kilku powodów. Po pierwsze masz włączony mesher. Mesha nakładasz dopiero po skończonej symulacji, zawsze. Jeśli bedziesz jednocześnie robił sima i meshował to nie ma siły żeby nie wywaliło. Nawet jeśli nie wywali to symulacja będzie trwała wieki. Druga sprawa to dwa emittery. Nie wiem jak masz ustawione circle emitter ale density i viscosity w fill object jest za duże. Jaki rodzaj płynu chcesz uzyskać? Jeśli wodę to viscosity nie ruszasz a density zmniejszasz na 600-700. Poszukaj w sieci tabelek z viscosity dla różnych płynów jeśli chcesz uzyskać coś innego. Dobrze też bedzie, jak sobie ustawisz max particles na jakąś rozsądniejszą wartość, np 1mln.

Symuluj na początku w małych rozdzielczościach jak 1 czy nawet 0,5-2. Jeśli będziesz zadowolony z zachowania particli, wtedy dajesz większą rozdziałkę.

Polecam kurs z digital tutors Introduction to RealFlow 2013. Prócz interfejsu, specjalnie się nie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wcześniej dodać właśnie, że robiłem to bez meshera nałożonego ale screena zrobiłem jak już był. Chciałbym uzyskać roztapiające się lody coś w tym stylu. Density zmniejszyłem już do 1600 i viscosity do 15. Właśnie korzystam z poradnika na digital tutors i co mnie też zdziwiło, że u tutora po podaniu wartości 10 ilość cząsteczek była znacznie większa niż u mnie. Czy może mieć znaczenie to, iż on zmienił miarę na amerykańską ? Jeśli chodzi o ustawieni circle to jest on podpisany jako woda i tam density mam na 1300 oraz viscosity na 20. Poszukam sobie jeszcze tej tabeli, o której wspominałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie korzystam z poradnika na digital tutors i co mnie też zdziwiło, że u tutora po podaniu wartości 10 ilość cząsteczek była znacznie większa niż u mnie.

 

Sorensen:) Zarobiony człowiek ostatnio, nie ma czasu na forum zajrzeć.

 

Z tego co widzę masz jakiś zaimportowany obj? Zmieniałeś skalę w rf? Zmniejsz geometry scale odpowiednio. Często będzie to 0.1 Tylko skalę zmieniaj PRZED dodaniem emitterów i reszty.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam sie wskazówek z wcześniej obejrzanego poradnika http://www.digitaltutors.com/tutorial/1552-Simulating-Realistic-Melting-Wax-in-RealFlow#play-40443

I co mnie ciągle dziwi to to iż u niego resolution na 1 daje 5k cząsteczek gdzie u mnie by osiągnąć taką ilość muszę ustawić na 6 ! Zmieniałem nawet skale wszystko tak jak on i ciągle crash crash.. Zrobiłem dosłownie wszystko od nowa krok po kroku nawet i przy 10 tysiącach się wysypuje..

 

AD.

 

Dzisiaj zauważyłem, iż po dopasowaniu skali identycznie jak u tego tutora symulacja 3000 cząsteczek zajmuje teraz sporo czasu.. Jakąś minutę na jedną klatkę;/ Nie rozumiem logiki tego dziwnego programu. Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji przy innych softach. Tutaj nawet 1000 cząsteczek wolno idzie przy jego ustawieniach gdzie wczesniej przy moich jak miałem 6000 szło jedną klatkę w jakieś 3s tak teraz minutę.

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności