Skocz do zawartości

Bamboo pen&touch problem


SeetroX|Str.

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pewien problem od dłuższego czasu. Posiadam tablet Bamboo Pen&Touch. Niestety ciężko z niego korzystać. Problem polega na tym, że po pewnym czasie użytkowania traci nacisk. Po prostu ledwo rysuje, albo wcale... problem dla mnie jest o tyle dziwny, że np. po włączeniu komputera / przeinstalowaniu sterowników działa tak jak zawsze, ale wystarczy 10,20,30 minut i znów " gubi " nacisk : / Ogólnie problem powstał podczas pracy, tak dość nagle przy rysowaniu i powiela się codziennie. Rysik jest wykrywany przez tablet ( zmienia się dioda ) sam dotyk palcem działa. Nie bardzo mam teraz za co kupić nowy tablet, więc wolałem na początku zapytać tutaj, może ktoś potrafi rozwiązać mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To przez syfiaste drivery Wacoma. Zauważyłem, że są w jakiś czarodziejski sposób połączone z Bamboo Dockiem - tablet często mi gubił nacisk po tym jak go zamykałem... zobacz czy aktualizacja adobe air / javy czegoś nie da. Przy reinstalacji sterów nie używaj instalacji web tylko poszukaj konkretnego drivera pod sprzęt - prawdopodobnie: "PenTablet_532-1.exe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co napisałeś. Co do sterowników to znalazłem tylko jeden download tego : PenTablet_532-1.exe . Sterownik się instaluje wszystko spoko, uruchamiam ponownie komputer chce wejść w preferencje no i jest komunikat o błędzie sterowników. Co do reszty teraz niby nie gubi nacisku tak jak wcześniej w sensie, że w ogóle nie rysuje, teraz nacisk też jest słabiutki, do tego na początku kreski zostawia kropkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawia "kropkę", bo domyślnie przytrzymanie piórka działa jako PPM - musisz to zmienić w panelu sterowania("Preferencje Wacom/Skonfiguruj pióro i tablet"). Czułość też możesz tam ustawić. Próbowałeś czystej instalacji drivera zamiast ponownej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności