Jump to content

AdiJager

Members
 • Posts

  137
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

AdiJager's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

44

Reputation

 1. Zostawia "kropkę", bo domyślnie przytrzymanie piórka działa jako PPM - musisz to zmienić w panelu sterowania("Preferencje Wacom/Skonfiguruj pióro i tablet"). Czułość też możesz tam ustawić. Próbowałeś czystej instalacji drivera zamiast ponownej?
 2. To przez syfiaste drivery Wacoma. Zauważyłem, że są w jakiś czarodziejski sposób połączone z Bamboo Dockiem - tablet często mi gubił nacisk po tym jak go zamykałem... zobacz czy aktualizacja adobe air / javy czegoś nie da. Przy reinstalacji sterów nie używaj instalacji web tylko poszukaj konkretnego drivera pod sprzęt - prawdopodobnie: "PenTablet_532-1.exe"
 3. " - Jeżeli to jest naprawdę ważne to nie ma problemu - za tydzień będę znał XYZ" GameDev zmienia się naprawdę bardzo szybko i nauka nigdy się nie kończy. Twoich umiejętności nie wyznacza znajomość softu.
 4. Hair and Fur? W grach nadal się używa tekstur z maskami, a przy filmie to nie przejdzie.
 5. Sprawdź snap (wł/wył/spr ustawienia) - jest pod postacią przycisku z magnesem. Mogłeś też namieszać z constraintami - żeby odkryć do nich przyciski musisz kliknąć w puste miejsce na toolbarze i wybrać "Axis Constraints".
 6. Spróbuj zwinięcia stosu modyfikatorów przed mapowaniem. Z tego co zauważyłem nie wszystkie narzędzia mapowania działają na innych typach obiektów niż editable mesh/poly.
 7. Poczytaj o mapowaniu (UVW Unwrap)
 8. Xoliul ma własne ustawienia gamma correction - wył maxową i ustaw tą w Shaderze.
 9. Wklep w googla: NGC 6369
 10. Nazewnictwem tak bardzo to się nie przejmuj - jakoś na przestrzeni lat nigdy nie zostało ujednolicone i obecnie w rożnych programach dokładnie te same narzędzia nazywa się zupełnie inaczej - to samo dotyczy "map" np "Roughness", "specular power" i "gloss" używa się naprzemiennie.
 11. Pivot ustaw na każdym do ścianki, a potem po prostu użyj align tool.
 12. Skrypt: https://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/detach-elements
 13. zgubiłem ze trzy kroki w gifie, ale akurat żadne ważne:
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy