Jump to content

Maxoss

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About Maxoss

 • Rank
  Member
 1. Nie ma problemu i tak dużo pomogłeś ;) Jakoś znajdę sposób jak rozwiązać ten problem. Najgorsze jest to że w samym US jak byłem się skonsultować to kręcą zwrokiem i nie wiedzą jak pomóc. Jedna osoba mówi tak, na infolinii mówią znowu inaczej.
 2. Tak, jest soft. Skorzystałem z programu e-Pity który sumuje wszystko a ostatecznie wypluwa finalny plik PIT-36 razem z wybranym załącznikiem ZG. Korzystałem z niego zawsze nawet gdy miałem do obliczenia PIT-37. Ostatecznie jednak i tak przepisuje wszystko i wysyłam przez zaufane e-Dekleracje. W załączniku ZG do wyboru mam takie źródła dochodów: Jeśli wybieram opcje "Prawa autorskie" to w podsumowaniu dostaje informację że jestem dłużny ~200zł. Jeśli natomiast załącznika ZG nie będzie to wtedy US jest mi dłużny pare złotych (wtedy autoamtycznie robi się PIT-37) Wciąż jednak nie ma miejsca na to aby wpisać sumę podatków które opłacałem w ubiegłym roku. Znalazłem natomiast w PIT-36 taką cześć, może to w tym miejscu mam uzupełnić?
 3. Mam jeszcze jedno pytanie. Wczoraj wstępnie wypełniałem PIT36. Do tego również muszę wypełnić załącznik ZG. http://formularze.iform.iform.pl/zdjecia/formularze/7886/1385116833pit-zg.png Wiem że sumę ze wszystkich zleceń (umowy z przekazaniem praw autorskich) wpisać w sekcji 5. Prawa autorskie (20). Zastanawia mnie natomiast gdzie wpisać wartość opłaconych podatków. Skąd US będzie wiedział o tym że podatek został opłacony? Wiem że to może brzmieć słabo, ale przez całe życie wypełniałem głównie PIT-37, a ta sytuacja jest dla mnie nowa :)
 4. Tak właśnie próbowałem robić na początku, ale miałem zawachanie. Thx! Dzięki!!! Robiłem dokładnie tak jak napisałeś, czyli przelałem oblicziony podatek do 20-go dnia miesiąca następującego, a sam podatek wyliczyłem według wskazówek doradzczyni podatkowej (zresztą, można użyć kalkulatora internetowego do tego). Jedynie miałem zagwozdkę czy PIT-36 mogę aby napewno wypełnić bo dużo stron wprowadzały mnie w małe zakłopotanie więc wolałem się upewnić. Dzięki za komentarz. Sory za niedomówienia, ale tak właśnie zrobiłem - podatek został przelany do 20-go dnia nastepnego miesiąca prosto przelewem internetowym do urzędu skarbowego do którego przynależy moje miejsce zamieszkania.
 5. W ubiegłym roku miałem okazje wykonac dwa zlecenia zagraniczne. Zanim sie ich podjąłem poszedłem na konsultacje w sprawach podatkowych. Dzialalności nie posiadam. Prawie wszystko zostało mi wyjaśnione, a obliczone podatki z otrzymanej kwoty (dwóch przelewów które otrzymałem w różnych miesiącach) przelałem prosto ze swojego banku do wybranego urzędu skarbowego (miesiąc po otrzymanym przelewie). Gdy zapytałem jak powinienem to wypełnić w rozliczeniu rocznym jedynie czego się dowiedziałem to że powinienem zsumować wszystkie przelewy i wpisać je w "innych kosztach" wybierając PIT-36. Nie ukrywam jednak że przydałaby mi się dokładna wskazówka jak najlepiej to zrobić. Czy wszystko się zgadza? PIT-36 jest również dla tych którzy nie mają działalności?
 6. Troche czasu minęło od ostatniego posta, ale rozwiązaniem tego problemu jest przejście do: Customize -> Preferences -> Gamma and LUT -> i zaznaczamy opcje "Affect Color Selectors", oraz "Afect Material Editor" Wolałem napisać, bo może ktoś mieć podobny problem, albo będzie szukał w Googlach rozwiązania i akurat trafi na ten temat.
 7. Czyli jednak faktycznie miałem racje. Obawiałem się ciągle że to ja popełniałem jakieś błędy. Skoro w 2012 nie występują problemy, to wracam do tej wersji. @edit 22:44 3DS 2012 pobrany, przetestowany. https://www.dropbox.com/s/3dwb8arxnw8o5xk/work1.JPG https://www.dropbox.com/s/k5c54o2u1x46ld5/work2.JPG Wszystko działa o wiele lepiej niż w wersji 2014.
 8. Witam, po raz kolejny przymierzam się do 3DS'a i po raz kolejny mam problem z Xoliul Shader'em 2.0. Powoli zaczynam zastanawiać się czy to nie jest problem samego skryptu czy może wersji 3DS'a (posiadam 2014). Jak zwykle jeśli chodzi o normalki, to pojawia się problem z seam'ami, przejściami, które na modelu lp wyglądają koszmarnie i tak naprawdę nie wiem co na to wpływa, bo raczej wykonałem już wszelkie możliwe porady w celu poradzenia sobie z tą kwestią, niestety żadna z nich nie skutkuje. Kilka screenów z Xoliul Shader 2.0: https://www.dropbox.com/s/cyw4uuv1xiktif3/dow1.JPG https://www.dropbox.com/s/7z220m7xzzzxfal/dow2.JPG https://www.dropbox.com/s/1jtrhrjj5cg6v3u/dow3.JPG Tu dwa screeny z Marmoset Toolbag: https://www.dropbox.com/s/gorxvyvyieenhut/dowtool1.JPG https://www.dropbox.com/s/2ld7b66h46uqz2w/dowtool2.JPG Po koleji napisze co robiłem, aby problem z normalką zanikł. 1. Sprawdzałem opcje "Flip green" w edytorze materiałów - bez skutku, 2. Wyłączyłem Gamma Corection - j/w, 3. Próbowałem użyć różnych rodzaji Global Supersamplera (podczas gdy wypalamy normalke). Każdy z nich ma ten sam problem, 4. Na obiekt low-poly użyłem modyfikatora Projection (robie to zawsze, ale chce żeby to było jasne), Może wy macie jakieś porady? Mi już ręce opadają bo siedze w tym XS2.0 od dawna, ale nie potrafie znaleźć na to żadnej solucji. Tutaj obejrzałem sobie model pewnego "osobnika" na YT. Tutaj normalka wygląda po prostu perfekcyjnie i ciągle zastanawiam się w jaki sposób osiągnął taki efekt. Dodam także, że z braku sił i zniechęcnia ogólnego do 3DS'a postanowiłem obejrzeć sobie serie bodajże 4 tutorial od Arenovalis'a z tworzeniem shotguna i teksturowaniem metodą hard-surface - tutaj filmik prawie że początek, w granicach 2:00 Robiłem dokładnie to samo co on, kropka w kropke, bez przerwy, czasami nawet cofałem film by sprawdzić czy nie popełniłem jakiegoś błędu, ale oczywiście wyszło mi inaczej. Siedze w 3D już od dosyć dawna i potrafie rozpoznać czy robie coś dobrze czy robie coś źle. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że fundamentalny problem stoi w wersji mojego 3DS'a? Na filmach powyżej użytkownicy korzystają z wersji 2012 o ile się nie myle. Pytam się bo nie wiem czy jest sens pobierać starszą wersje.
 9. Monio dzięki za odpowiedź, ale już sam rozwiązałem swój problem. Chciałem uniknąć dotykania i przesuwania piórka po obszare roboczym tableta, teraz jednak sobie przypomniałem że przycisk który znajduje się na piórku może przysłużyć mi jako LPM. W pewnym stopniu pozwoli mi to wydłużyć żywotność wkładu do piórka.
 10. Mam do was pytanie. Czy znacie jakiś sposób, aby przypisać inny skrót klawiatury do "Wolnego obracania" na takiej zasadzie że jak przycisne np. Alt+Z to same poruszanie kursorem po oknie pracy oznaczać będzie obracanie się ekranu? Nie chce używać piórka tylko po to aby obracać się wokół mojego obiektu, to samo tyczy się przesuwania i przybliżania.
 11. Maxoss

  Animacja Testy

  Dzięki wielkie za odpowiedź. Już kilka razy widziałem ten interfejs w różnych filmach z "making of" i zaczęło mnie ciekawić jak nazywa się ten program.
 12. Maxoss

  Animacja Testy

  Może ktoś wie jak nazywa sie ten program odpowiedzialny za motion capture, który można zauważyć w 1:30minucie filmu?
 13. Widze że Polska powiększyła się o Czechy i Słowacje :P Taki mały błąd. Ale ogólnie prace są wg mnie fenomenalne!
 14. Witam, otóż rozmyślam od dłuższego czasu co zrobić, aby przy renderowaniu sceny, w tle pojawilo się zdjęcie które wcześniej wybrałem, wymierzone co do piksela i widoczne tylko z perspektywy kamery. Wiem że można użyć HDRI ale nie tego szukam. Mam na oku jedno fajne zdjęcie które nadawałoby się idealnie. Jakieś pomysły?
 15. Nie rozumiesz ... Nawet jeśli tak zrobie, to program usuwa mi poziom geometrii. Tak wygląda ten panel, gdy scale (tak jak w sumie poradziłeś mi) dwa subtole z poziomem 3: https://www.dropbox.com/s/zl65f0ya7rm90a4/loool.JPG
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy