Jump to content

Książki do pracy inżynierskiej


iNatalia

Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie, poszukuję książek do napisania pracy inżynierskiej. Główny mój problem dotyczy samego pojęcia fotorealizmu, ponieważ wykonuję model 3D obiektów architektonicznych i promotor poradził mi, abym znalazła coś na temat oceny fotorealizmu. Wspomniał coś o algorytmie, który właśnie to "mierzy", jednak od kilku miesięcy szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć. Póki co mam takie pozycje dotyczące modelowania oraz grafiki trójwymiarowej:

- K. L. Murdock, 3ds Max 2012. Biblia, przekład Zbigniew Waśko,

- J.D. Foley, A. van Dam, S.K. Feiner, J.F. Hughes, R.L. Phillips, Wprowadzenie do grafiki komputerowej, przekład prof. dr hab inż. Jan Zabrocki.

Jeżeli ktoś z Was mógłby mi coś podpowiedzieć na ten temat, to byłabym bardzo wdzięczna.

Za jakąkolwiek pomoc dziękuję,

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy o to chodzi z tym "mierzeniem" i algorytmem, ale być może miał na myśli równanie renderingu. Matematycznie to raczej nie oceni się czy coś jest fotorealistyczne, chyba, że przez porównanie z innym obrazkiem wyrenderowanym poprawnie. Jeżeli metoda renderingu próbuje rozwiązać (przybliżyć rozwiązanie) równanie renderingu, to wtedy algorytm jest zgodny z prawami fizyki, co prowadzi do fotorealizmu. To jest dość szeroki temat.

Jeżeli chcesz poczytać o renderingu (algorytmach) to polecam materiały po angielsku. Można znaleźć nawet w pełni legalne pdf.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie chodzi o takie porównanie z obrazkiem. Moim celem pracy jest wyrenderowanie takiego samego kadru tej architektury jak na pewnym zdjęciu. Też myślałam o anglojęzycznych książkach, więc jeśli mógłbyś mi zaproponować jakieś pozycje, to byłabym wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy